Zihin Haritaları – Hafıza Sarayı Eğitmenliği Kursu – Sertifikalı Eğitim

Zihin çok karmaşık bir yapıya sahip, insan beynini doğru olarak kullanırsa beklemediği işleri yapabilir. Zihin haritaları beyinde bilgi akışını ortaya çıkararak bilginin etkili şekilde aktarılmasında kullanılan bir yöntemdir. Yani beyinde çeşitli zihin haritalama teknikleri sayesinde belli semboller, kelimeler, renkler ve görüntüler kullanarak bilgiyi kaydedebilirsiniz. Böylece beyin düzenli şekilde çalışan bir sistemde dönüşebilir.

Zihin çalıştıkça gelişen bir organ gibidir, yeter ki geliştirmek için nasıl çalıştırmanız gerektiğini öğrenin. Günümüzde hafızamıza olan bağlılığımız fazlasıyla unutulmuş durumda. Akıllı telefonlar, bilgisayarlar, internet bunlar zihinsel aktivitelerimiz için olumsuz etmenler. Aklımızda tutmamız gereken şeylerin sayısı azaldıkça beynimiz de körelmekte. Bu kursumuzda zihin egzersizleri (satranç vb zeka oyunları vs.) ile ve hafıza teknikleri yöntemleri ile nasıl bilişsel performansınızı artırabileceğinizi göreceksiniz.

Kayıt İçin Kalan Süre

Zihin Haritaları – Hafıza Sarayı Eğitmenliği (zihin haritalari kapak) Kursu

Zihin Haritaları – Hafıza Sarayı Eğitmenliği Kursları

Beynin doğal işleyişine göre kümelenen bilgiler her zaman hatırlanır ve istediğiniz zaman geri getirme konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız. Hafıza sarayı da bilgileri kodlamak ve hafızayı geliştirmek için kullanılan çok özel bir yöntemdir. Bu yöntemde zihinde hayalinizde yarattığınız bir yere tüm bilgileri kayıt edip, dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Hiyerarşik olarak kaydettiğiniz bilgilerde özel bölümler açarak birçok bilgiyi birbiriyle bağlantılı önem sırasına göre kodlayabilirsiniz.

Günümüzde bilginin işlenmesi, depolanması ve geri çağırılması süreçlerinde şemaların doğru oluşturulması ve bilginin anlamlı bir şekilde zihinde yer etmesinde zihin haritaları ve hafıza sarayı gibi birçok popüler yöntem kullanılmaktadır. Öyle ki hafıza sarayı Antik Roma’dan bu yana hafıza güçlendirmek için kullanılan etkili bir sistemdir. 8 kez Dünya Hafıza Şampiyonu olan Dominic O’Brien bu teknikle 2808 tane iskambil kartının sırasını sayabilmiştir.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Zihin Haritaları – Hafıza Sarayı Eğitmenliği Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Zihin Haritaları – Hafıza Sarayı Eğitmenliği Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Zihin Haritaları – Hafıza Sarayı Eğitmenliği (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Zihin Haritaları – Hafıza Sarayı Eğitmenliği Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Zihin Haritaları – Hafıza Sarayı Eğitmenliği Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Zihin haritaları nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Zihin haritalarının amacı nedir?

 
 
 
 

3. 3)  Bir zihin haritası ne zaman kullanılabilir?

 
 
 
 

4. 4)  Zihin haritalarının avantajlarından biri nedir?

 
 
 
 

5. 5)  Zihin haritası yaparken kullanılan temel araç nedir?

 
 
 
 

6. 6)  Zihin haritaları nasıl kullanılabilir?

 
 
 
 

7. 7)  Zihin haritaları neden kullanışlıdır?

 
 
 
 

8. 8)  Zihin haritaları ile ilgili olarak doğru olan aşağıdakilerden hangisi?

 
 
 
 

9. 9)  Zihin haritası yaparken, hangi adımlar izlenir?

 
 
 
 

10. 10)  Zihin haritaları, hangi durumlarda kullanılabilir?

 
 
 
 

11. 11)  Zihin haritaları neden önemlidir?

 
 
 
 

12. 12)  Zihin haritası yaparken, hangi renkler kullanılabilir?

 
 
 
 

13. 13)  Zihin haritalarının dezavantajlarından biri nedir?

 
 
 
 

14. 14)  Zihin haritaları ile ilgili olarak doğru olan aşağıdakilerden hangisi?

 
 
 
 

15. 15)  Zihin haritası yaparken, hangi amaç için kullanılabilir?

 
 
 
 

16. 16)  Zihin haritaları, hangi avantajlara sahiptir?

 
 
 
 

17. 17)  Zihin haritaları hangi amaçla kullanılabilir?

 
 
 
 

18. 18)  Zihin haritaları hangi alanlarda kullanılabilir?

 
 
 
 

19. 19)  Zihin haritaları yaparken, hangi sırayı izlemek doğrudur?

 
 
 
 

20. 20)  Zihin haritaları neden etkili bir öğrenme aracıdır?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.