Zeka Oyunları Eğitmenliği Kursu – Sertifikalı Eğitim

Zeka oyunları (satranç, mangala, dama vs.) son dönemlerde ülkemizde ulusal ve bölgesel birçok etkinliğe konu olmaktadır. Devlet okulları ve özel okullarda zeka oyunlarına yönelik birçok proje ve etkinlik düzenlenmektedir. Bu faaliyetleri düzenleyebilmek için öncelikli olarak bu kalifiyeye uygun olduğunuzu tescillemek adına “Zeka oyunları eğitmenliği sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.”

Bu nedenle sektördeki nitelikli eğitmen ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Zeka Oyunları (zeka oyunlari kapak) Kursu

Zeka Oyunları Eğitmenliği Kursları

Avrupa ülkeleri ve Amerika’da derslerin önemli bir bölümü oyunlar üzerinden işlenmektedir. Özellikle birey standartlarının hayli yüksek olduğu Kuzey Avrupa ülkelerinde öğrenim çağındaki çocuklara klasik öğrenimden ziyade zeka oyunları aracılığı ile eğitim verildiği bugün bilinen bir gerçektir. Matematik, geometri, mantık gibi beynin soyut düşündüğü alanları bireyler bu tip oyunlar aracılığıyla daha kolay anlamaktadır.
Ülkemizde bu kursun tatbik edilmesi uzaktan eğitim metoduyla yapılmaktadır. Son yıllarda eğitim ve öğretimin öneminin kavranmasının bir sonucu olarak özel bir alan olan bu eğiticilik türüne yoğun talep olacağı hiç kuşkusuzdur.
Çünkü akıl ve zeka oyunları eğitimi sayesinde Matematik, Mantık, Geometri, Fizik kuralları, drama, yaratıcılık ve hayal gücü gibi birçok yeteneğinizi geliştirecek bir yapıdadır.

Ülkemizde de Milli Eğitim Bakanlığının yaklaşımı doğrultusunda zeka oyunları etkinlik sınıfları oluşturulmakta ve bu alanda hizmet verecek olan nitelikli eğitmen ihtiyacı da artmaktadır.

Nitelikli öğretmen ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Zeka Oyunları Eğitmenliği Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Zeka Oyunları (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Zeka Oyunları Eğitmenliği Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Zeka Oyunları Eğitmenliği Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Hangisi bir anagramdır?

 
 
 
 

2. 2)  Hangisi bir palindromdur?

 
 
 
 

3. 3)  Hangisi en büyük sayıdır?

 
 
 
 

4. 4)  Hangisi 10 ile bölünebilir?

 
 
 
 

5. 5)  Bir yarışta ilk yarışmacı ikinci yarışmacının önünde tam 1 tur önde. Eğer ilk yarışmacı saatte 60 km hızla, ikinci yarışmacı ise saatte 50 km hızla koşarsa, bir turun tamamlanması için kaç saat gereklidir?

 
 
 
 

6. 6)  Hangi kelime yanlış yazılmıştır?

 
 
 
 

7. 7)  5, 10, 15, 20, … devamında gelen sayı nedir?

 
 
 
 

8. 8)  Hangisi üçgen şeklinde değildir?

 
 
 
 

9. 9)  Hangisi bir küp değildir?

 
 
 
 

10. 10)  Hangi sayı dizisi yanlıştır?

 
 
 
 

11. 11)  Hangi kelime diğerlerinden farklı anlama sahiptir?

 
 
 
 

12. 12)  Hangi sayı dizisi yanlıştır?

 
 
 
 

13. 13)  Hangisi diğerlerinden farklı kategoridedir?

 
 
 
 

14. 14)  Hangi sayı dizisi yanlıştır?

 
 
 
 

15. 15)  Hangisi diğerlerinden farklı kategoridedir?

 
 
 
 

16. 16)  Bir yıl kaç gün sürer?

 
 
 
 

17. 17)  Hangi kelime diğerlerinden farklıdır?

 
 
 
 

18. 18)  10, 9, 8, 7, __ ?

 
 
 
 

19. 19)  30’dan 5 çıkartıldığında kaç kalır?

 
 
 
 

20. 20)  Hangisi diğerlerinden farklı kategoridedir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.