Yoga – Fitness Koçluğu Kursu – Sertifikalı Eğitim

Yoga; Hint kökenli bedenin ve ruhun disiplinize edilmesini amaçlayan bir meditasyon yöntemidir. Hem kilo vermek isteyen hem de fit bir vücuda kavuşmak isteyenler için önerilen bir egzersizdir. Ayrıca mental olarak kendini iyi hissetmek isteyen kişilere de önerilmektedir. Bu egzersiz daha çok spor salonlarında bir eğitmen eşliğinde yapılır. Tek başınıza yapmanız biraz zor olacaktır.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Yoga – Fitness Koçluğu (yoga fitnes koclugu) Kursu

Yoga – Fitness Koçluğu Kursları

Yoga ve fitness koçluğu sertifikası aldığınızda bireylerin daha başarılı olması adına yapması gerekenleri planlayabilir ve öğrencilerinizin zayıf yönlerini görerek başarılı olmaları için gerekli desteği olabilirsiniz. Ayrıca sporcuların egzersizler sırasında bulunduğu girdaptan çıkmasına yardımcı olursunuz. Fitness salonlarında insanlara hem bireysel hem de grup halinde eğitmenlik yapabilirsiniz.

Son yıllarda spor salonlarına gitme oranlarında büyük bir artış görülmüştür. Artık büyük küçük her şehirde fitness salonları açılmaktadır. Bu yüzden de yoga ve fitness koçlarına olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu alandaki kariyer hedeflerinizi sizin için açtığımız sertifika eğimiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Yoga – Fitness Koçluğu Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Yoga – Fitness Koçluğu Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Yoga – Fitness Koçluğu (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlet onaylı sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Yoga – Fitness Koçluğu Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Yoga – Fitness Koçluğu Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Yoga nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Yoga, hangi alanlarda faydalı olabilir?

 
 
 
 

3. 3)  Bir yoga seansı ne kadar sürmelidir?

 
 
 
 

4. 4)  Bir yoga seansı sırasında ne tür egzersizler yapılır?

 
 
 
 

5. 5)  Hangi yoga türü daha çok fiziksel egzersizlere odaklanır?

 
 
 
 

6. 6)  Bir yoga matı neden önemlidir?

 
 
 
 

7. 7)  Yoga pratiğinde uygun nefes teknikleri hangi amaca hizmet eder?

 
 
 
 

8. 8)  Bir yoga seansında ne tür giysiler giymek önerilir?

 
 
 
 

9. 9)  Yoga seansları sırasında ne tür ekipmanlar kullanılabilir?

 
 
 
 

10. 10)  Yoga pratiği ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?

 
 
 
 

11. 11)  Fitness koçluğunda amaç nedir?

 
 
 
 

12. 12)  Hangisi fitness programının önemli bir parçasıdır?

 
 
 
 

13. 13)  Hangisi spor yaralanmalarını önlemek için yapılması gereken bir önlemdir?

 
 
 
 

14. 14)  Hangisi kalp atış hızınızı ölçmek için kullanılan bir yöntemdir?

 
 
 
 

15. 15)  Hangisi fitness koçluğunda dikkat edilmesi gereken bir noktadır?

 
 
 
 

16. 16)  Hangisi kas geliştirme için kullanılan bir egzersiz yöntemidir?

 
 
 
 

17. 17)  Hangisi spor yaparken uyulması gereken bir kuraldır?

 
 
 
 

18. 18)  Hangisi fitness programında bir hedef olarak belirlenebilir?

 
 
 
 

19. 19)  Hangisi bir fitness koçu olmak için gereklidir?

 
 
 
 

20. 20)  Hangisi egzersiz yapmak için uygun bir zaman dilimi değildir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.