Yaşam Koçluğu Kursu – Sertifikalı Eğitim

Yaşam Koçu: İlgili yasal düzenlemeler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve müşterilerinin bireysel ve mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Yaşam koçluğu hayatın her alanında yardım ve yönlendirmeye ihtiyaç duyan bireylere hayat görgülerini, bilgi birikimlerini aktaran bir rehberlik faaliyetidir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Yaşam Koçluğu (yasam koclugu kapak) Kursu

Yaşam Koçu Kursları

Yaygın olarak yaşam koçluğu veya yaşam koçu sertifikası olarak bilinmektedir. Çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından uluslararası kuruluşlar, üniversiteler ya da akreditasyon kurumları aracılığı ile verildiği de bilinmektedir. Fakat alınan evrakların Lahey Yabancı Resmî Belgelerin Tasdiki Mecburiyetinin Kaldırılması Sözleşmesi (Apostil) kapsamında ve 14/06/1973 tarih ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu kapsamında herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır. Bu yüzden bu alanda kariyer hedefleyen bireyler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği” Sertifika programı oluşturulmuş ve kurumumuz tarafından eğitimler verilmeye başlanmıştır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Yaşam Koçluğu Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Yaşam Koçluğu Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Yaşam Koçluğu Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Yaşam koçu, hangi konularda danışanlarına yardımcı olur?

 
 
 
 

2. 2)  Yaşam koçu ile terapist arasındaki en büyük fark nedir?

 
 
 
 

3. 3)  Yaşam koçu, danışanına hangi konularda tavsiye verir?

 
 
 
 

4. 4)  Yaşam koçu, danışanın hangi hedeflerine yardımcı olabilir?

 
 
 
 

5. 5)  Yaşam koçu ile danışan arasındaki ilişki nasıldır?

 
 
 
 

6. 6)  Bir yaşam koçu, hangi teknikleri kullanabilir?

 
 
 
 

7. 7)  Yaşam koçu, danışanının kendine güvenini arttırmak için hangi teknikleri kullanabilir?

 
 
 
 

8. 8)  Yaşam koçu, danışanın hayatında değiştirmek istediği şeyler hakkında ne tür sorular sorabilir?

 
 
 
 

9. 9)  Yaşam koçu, danışanın kişisel hedeflerini belirlerken hangi faktörleri dikkate alır?

 
 
 
 

10. 10)  Yaşam koçu, danışanın hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

 
 
 
 

11. 11)  Yaşam koçu, danışanın hedeflerine ulaşırken hangi faktörleri göz önünde bulundurur?

 
 
 
 

12. 12)  Yaşam koçu, danışanın motivasyonunu artırmak için hangi teknikleri kullanabilir?

 
 
 
 

13. 13)  Yaşam koçu, danışanın hedeflerini gerçekleştirememesi durumunda ne yapar?

 

 

 
 
 
 

14. 14)  Yaşam koçu, danışanın hayatındaki sorunları çözmek için ne tür bir yaklaşım kullanır?

 
 
 
 

15. 15)  Yaşam koçu, danışanın özgüvenini nasıl artırabilir?

 
 
 
 

16. 16)  Yaşam koçu, danışanın kendisini keşfetmesine nasıl yardımcı olabilir?

 
 
 
 

17. 17)  Yaşam koçu, danışanın yaşamında daha fazla mutluluk ve tatmin yaratabilmesi için ne tür bir yaklaşım kullanır?

 
 
 
 

18. 18)  Yaşam koçu, danışanın hedeflerini belirlerken hangi yaklaşımı kullanır?

 
 
 
 

19. 19)  Yaşam koçu, danışanın hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

 
 
 
 

20. 20)  Yaşam koçu, danışanın hayatındaki değişiklikleri nasıl ölçer?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.