Yaşam Koçluğu Kursu

Yaşam Koçu: İlgili yasal düzenlemeler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve müşterilerinin bireysel ve mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Yaşam koçluğu hayatın her alanında yardım ve yönlendirmeye ihtiyaç duyan bireylere hayat görgülerini, bilgi birikimlerini aktaran bir rehberlik faaliyetidir.

Yaşam koçunun amacı, hedeflerinize en kısa yoldan ulaşabilmenizi sağlamak, bu hedefleri farklı durumlara yönelik gerçekleştirebilmenize de fayda sağlamaktır. Genellikle Aile Danışmanlığı hizmetlerini tamamlayıcı hizmet olarak tercih edilmektedir.

Yaşam Koçu Sertifikası (Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği)

Yaygın olarak yaşam koçluğu veya yaşam koçu sertifikası olarak bilinmektedir. Çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından uluslar arası kuruluşlar, üniversiteler ya da akreditasyon kurumları aracılığı ile verildiği de bilinmektedir. Fakat alınan evrakların Lahey Yabancı Resmî Belgelerin Tasdiki Mecburiyetinin Kaldırılması Sözleşmesi (Apostil) kapsamında ve 14/06/1973 tarih ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu kapsamında herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır. Bu yüzden bu alanda kariyer hedefleyen bireyler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği” Sertifika programı oluşturulmuş ve kurumumuz tarafından eğitimler verilmeye başlanmıştır.

Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği Eğitimi

Bu program ile katılımcıların, insanların sağlıklı ve zindelikli yaşam sürmelerine katkı sağlamak için yaşam koçluğu hizmetine başvuran müşterilerin, seanslardan oluşan görüşmeler ve değerlendirmeleri yapılarak, bu amaçla bilimsel kriterlere uygun kişinin potansiyelini ortaya çıkarmaya, yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik gelişim ve çözüm seçenekleri, egzersiz programı, vs hazırlayabilmeleri amaçlanmaktadır. Merkezi Eğitim Kurumları olarak Kişiye özel sağlıklı ve zindelikli yaşam eğitmenliği (Yaşam Koçluğu) eğitimlerimize ek olarak yine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kişisel Gelişim Eğitimi, Eğitimcinin Eğitimi kurslarını 3’lü paket olarak sunarak kursiyerlerimize Yaşam Koçluğunun yanı sıra Kişisel Gelişim Eğitmeni unvanını almalarını sağlıyoruz. MEB onaylı sertifika ile rakiplerinizden farkınızı ortaya koyar ve bu işi en geçerli yasal yöntemlerle yaptığınızı kanıtlarsınız. Eğitim koordinatörlerimizden paket program hakkında detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.


Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Amacı Nedir?

Yaşam koçu müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür. Koçluk sürecine uygun nitelikte, çoğunlukla kapalı mekânlar ve ofis ortamında çalışır. Genellikle serbest meslek statüsünde hizmet verirler. Hizmet verdiği müşteriler bireysel ve/veya kurumsal olabilir. Mesleğe bağlı meslek hastalığı ve iş kazası riskleri azdır. İş gerekleri ve müşteri talepleri seyahat etmeyi gerektirebilir.
Kursu başarı ile tamamlayan bireyler;

 • Devlet ve Özel Okullarda
 • Koçluk ve Eğitim Merkezlerinde
 • Danışmanlık Merkezlerinde
 • Etüd Merkezlerinde
 • Spor salonları
 • Fitnes salonlarında çalışabilirler.

Sertifika Geçerliliği Nedir?

Kurs programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavında başarılı olursanız, alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “kurs bitirme belgesi” olacağı için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.
Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

 • Yasal öneriler ve profesyonel sorumluluklar
 • Uygulama
 • Acil prosedürler
 • Davranış değişiminin temelleri ve sağlık psikolojisi
 • İletişim ve öğretme teknikleri
 • Müşterilerin fiziksel aktivite programlarına katılımına motive etme
 • Özel popülasyon ve sağlık sorunları
 • Uygulama
 • Sağlıklı bireyler için program hazırlama
 • Esneklik
 • Testler ve değerlendirme
 • Sağlık taraması
 • Beslenme
 • Kişisel Egzersiz ve spor aktiviteleri eğitim konuları

Eğitim süresi 120 saat olarak planlanmıştır.

En az lise mezunu, mesleği yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak kursa katılmak için yeterlidir.

Eğitimin sonucunda Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifikameb-onayli-sertifika sınavına katılan kursiyerler 100 üzerinden 45 ve üzeri puanlar alanlar başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir.
Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 10 iş gününü aşmamaktadır.

 • Öğrenim Belgesi fotokopisi,
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 • Vesikalık Fotoğraf (4 adet).

Deneme soruları 0 adettir. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Sınav deneme soruları aşağıdaki gibidir. Başarılar Dileriz. 🙂 (Kursiyerlerimiz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır.)

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 156 Oy Üzerinden Ortalama 4.2 puan

8 Kursiyer Yorumları

 1. Ayşegül acar demir dedi ki:

  Ben cevremde çok sevilen ve aktif bir insanım. Insanlara yardımcı olmayı seviyorum ama artık o kadar kalabalık bir yardim kitlem oldu ki bunu kazanca dönüştürmem gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda yardım istiyorum

  • Ayşegül hanım merhaba;
   Öncelikle kendinize uygun ve severek yapacağınız bir işi seçtiğiniz için başarılı olacağınıza inanıyoruz.
   İletişim bölümümüzden eğitim koordinatörlerimizle görüşürseniz size yardımcı olacaklardır.
   İyi günler, iyi çalışmalar dileriz.

 2. Türkan ZIRTLAN dedi ki:

  Merhaba size bursadan yazıyorum. 120 saatlik bu eğitimi almak istiyorum bunun için ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.tesekkurler kolay gelsin.

  • Merhaba Türkan Hanım;
   Aşağıdaki telefon numaralarından eğitim koordinatörlerimizle görüşerek kurslarımıza katılabilirsiniz.
   Tel-1: +90 312 432 0 332
   Tel-2: +90 312 432 1 332
   Tel-3: +90 312 424 0 332
   Gsm-1: +90 507 112 79 01
   Gsm-2: +90 544 509 86 06

 3. Gülşah Kamile Gümrah dedi ki:

  Merhabalar.. Beden eğitimi öğretmeniyim. Özel bir kurumda çalışıyorum. Yasam koçluğu bana bu konuda ne gibi yardımlarda bulunabilir. Öğrenciler ve veliler uzerinde calismalar yapmak istiyorum. Kurs tarihini bulamadım? Ucret bolumunude bulamadım. Okulumuz biz öğretmenlerine bir eğitime katılmamızı ve meb sertifika almamızı söyledi. Yardmci olursaniz sevinirim

  • Gülşah hanım merhaba;
   Eğitim koordinatörlerimizle görüşürseniz size daha iyi yardımcı olacaklardır. Aşağıdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.
   Tel-1: +90 312 432 0 332
   Tel-2: +90 312 432 1 332
   Tel-3: +90 312 424 0 332
   Gsm-1: +90 507 112 79 01
   Gsm-2: +90 544 509 86 06

 4. Büşra dedi ki:

  Merhabalar Eğitim ücretini öğrenebilir miyim?

  • Merhaba Büşra hanım;
   Güncel kurs ücretlerimizi ve aktif yararlanabileceğiniz kampanyaları eğitim koordinatörlerimizden öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır.
   İletişim bölümümüzü ziyaret ederek mesai gün ve saatlerinde bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.