Yaratıcı Drama Eğitmenliği Kursu – Sertifikalı Eğitim

Yaratıcı drama terimi bir grup etkinliği olarak karşımıza çıkar. Bir topluluktaki tüm üyelerin deneyimlerinden ortaya çıkarak bir durum ya da olayı doğaçlama ya da rol oynama gibi tekniklerle canlandırmadır. Bu canlandırma işlemleri bir eğitmen eşliğinde yapılır. Yani bu çalışmalar her ne kadar doğaçlama olarak ortaya çıksa da bir eğitmen eşliğinde profesyonelce yönetilmesi gerekir. Yaratıcı drama etkinlikleri birçok bilimsel alanda ve iş alanında, tedavi sırasında ve grup terapilerinde kullanılan etkili bir araçtır.

Dramanın yaygın kullanım alanlarına göre alt dalları;

  • Özel eğitim alanında birey gelişimini desteklemek için (Özel Eğitimde Drama)
  • Bireylerin çok yönlü gelişiminde (Yaratıcı Drama)
  • Ruhsal sorunların iyileştirilmesinde (Psikodrama)
  • Okul Öncesi Eğitimde (Oyun ve Drama)
  • Toplumsal olayların araştırılmasında (Sosyodrama)
Kayıt İçin Kalan Süre

Yaratıcı Drama (yaratici drama kapak) Kursu

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Kursları

Yaratıcı drama grup halinde yapılan bir canlandırma etkinliğidir. Birey merkezli olarak yürütülür ve tüm grup üyeleri bu işe etkin olarak katılır. Katılımcılar yaratıcı drama eğitmenlik kursu sonrasında bir drama egzersizini planlayabilir, sürece dahil olabilir, uygulayabilir ve değerlendirecek kapasiteye ve teknik bilgiye kavuşabilir.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Yaratıcı Drama (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Yaratıcı drama, hangi alanda kullanılmaktadır?

 
 
 
 

2. 2)  Yaratıcı drama, hangi yaştaki öğrencilere uygulanabilir?

 
 
 
 

3. 3)  Yaratıcı drama hangi amaçla kullanılır?

 
 
 
 

4. 4)  Yaratıcı drama nedir?

 
 
 
 

5. 5)  Yaratıcı drama hangi yaş grupları için uygundur?

 
 
 
 

6. 6)  Yaratıcı drama sırasında amaçlanan nedir?

 
 
 
 

7. 7)  Yaratıcı drama hangi ortamlarda kullanılabilir?

 
 
 
 

8. 8)  Yaratıcı drama hangi tür faaliyetler içerir?

 
 
 
 

9. 9)  Yaratıcı drama hangi becerileri geliştirir?

 
 
 
 

10. 10)  Yaratıcı drama ile hangi öğeler kullanılabilir?

 
 
 
 

11. 11)  Yaratıcı drama hangi yöntemleri içerir?

 
 
 
 

12. 12)  Yaratıcı drama ile ne tür sorunlar ele alınabilir?

 
 
 
 

13. 13)  Yaratıcı drama ile hangi alanlarda çalışma yapılabilir?

 
 
 
 

14. 14)  Yaratıcı drama ile hangi öğrenme stilleri desteklenir?

 
 
 
 

15. 15)  Yaratıcı drama sırasında hangi tipte öğrenme gerçekleşir?

 
 
 
 

16. 16)  Yaratıcı drama ile hangi duygusal beceriler geliştirilebilir?

 
 
 
 

17. 17)  Yaratıcı drama hangi öğrenci grupları için özellikle faydalı olabilir?

 
 
 
 

18. 18)  Yaratıcı drama ile hangi alanlarda hedefler belirlenebilir?

 
 
 
 

19. 19)  Yaratıcı drama ile hangi alanlarda çalışma yapılabilir?

 
 
 
 

20. 20)  Yaratıcı drama ile hangi özelliklerin geliştirilmesi hedeflenebilir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.