Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Kursu – Sertifikalı Eğitim

Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi ticari faaliyet yürüten işletmelerin temel yapı taşlarından biridir. Bir malı ya da hizmeti sürekli olarak talep toplayacak şekilde sunmalısınız yoksa faaliyetiniz kısa süreli olacaktır. Teknolojinin hızlanması bazı işletmelere zorluklar çıkartırken bazı işletmelerin ise işini kolaylaştırmaktır. Firmalar uzun vadeli bir marka ortaya çıkarmak için bu konuda girişimlerde bulunur. Bu süreçte ekonomik, sosyal, çevresel koşullar dikkate alınır ve buna göre bir plan belirlenir. Peki çevreniz hızla değişiyorsa?

Kayıt İçin Kalan Süre

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi (surdurulebilirlik ve marka yonetimi) Kursu

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Kursları

Dünyada pazar koşulları hızlı bir şekilde değişmektedir. Bu süreçte rekabet ortamı içinde hiç durmadan daima ileriye doğru koşabilmek için doğru yatırımlar yapılması gerekir. Markalar akıllıca hamleler yapmazsa ve titiz bir şekilde geleceğe yönelik adımlar atmazlarsa yok olma tehlikesiyle yüz yüze gelmek zorunda kalacaklar.

Bir marka için en önemli yatırım bilgi ve deneyim olacaktır. Bu yüzden sürdürülebilirlik ve marka yönetimi kursu günümüzde en çok ihtiyaç duyulan kurslardan biridir.

Markanıza avantaj sağlayacak dinamikleri çok iyi bilmeli ve stratejik yönetim süreçleriyle markanızı geleceğe ulaştırabilmelisiniz. Bu süreçte rakiplerinizi takip edebilmeli, değişen dünya düzenine ayak uydurabilmeli ve kendinizi sürekli geliştirebilmelisiniz. Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi kursu size tüm bu konularda destek sağlayacaktır.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Günümüzde artık bir meslek olarak kabul edilen bu alana ilgi kurumlar tarafından arttıkça sektördeki uzmanların sayısı da artmaktadır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlet onaylı sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Sürdürülebilirlik nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Sürdürülebilirlikle ilgili en önemli konu nedir?

 
 
 
 

3. 3)  Hangisi sürdürülebilirliğe katkı sağlayan bir şey değildir?

 
 
 
 

4. 4)  Hangisi marka yönetiminin amacı değildir?

 
 
 
 

5. 5)  Marka değeri nedir?

 
 
 
 

6. 6)  Hangisi marka yönetimi stratejilerinden biri değildir?

 
 
 
 

7. 7)  Marka konumlandırması nedir?

 
 
 
 

8. 8)  Sürdürülebilir bir marka oluşturmanın en önemli adımı nedir?

 
 
 
 

9. 9)  Hangisi sürdürülebilir bir markanın özelliklerinden biri değildir?

 
 
 
 

10. 10)  Sürdürülebilir bir marka oluşturmanın en önemli avantajı nedir?

 
 
 
 

11. 11)  Hangisi sürdürülebilir bir markanın başarısını engelleyen bir faktör değildir?

 
 
 
 

12. 12)  Hangisi sürdürülebilir bir markanın özelliklerinden biri değildir?

 
 
 
 

13. 13)  Hangisi marka yönetiminde önemli bir adım değildir?

 
 
 
 

14. 14)  Marka genişletmesi nedir?

 
 
 
 

15. 15)  Sürdürülebilirlik, hangi faktörlere bağlıdır?

 
 
 
 

16. 16)  Marka yönetimi, hangi süreçleri kapsar?

 
 
 
 

17. 17)  Sürdürülebilirlik ile ilgili hangisi yanlıştır?

 
 
 
 

18. 18)  Marka yönetimi ile ilgili hangisi doğrudur?

 
 
 
 

19. 19)  Sürdürülebilirlik, hangi sektörleri kapsar?

 
 
 
 

20. 20)  Sürdürülebilirlik stratejileri, hangi amaçla kullanılır?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.