Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Kursu

Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi ticari faaliyet yürüten işletmelerin temel yapı taşlarından biridir. Bir malı ya da hizmeti sürekli olarak talep toplayacak şekilde sunmalısınız yoksa faaliyetiniz kısa süreli olacaktır. Teknolojinin hızlanması bazı işletmelere zorluklar çıkartırken bazı işletmelerin ise işini kolaylaştırmaktır.  Firmalar uzun vadeli bir marka ortaya çıkarmak için bu konuda girişimlerde bulunur. Bu süreçte ekonomik, sosyal, çevresel koşullar dikkate alınır ve buna göre bir plan belirlenir. Peki çevreniz hızla değişiyorsa?

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Kursları

Dünyada pazar koşulları hızlı bir şekilde değişmektedir. Bu süreçte rekabet ortamı içinde hiç durmadan daima ileriye doğru koşabilmek için doğru yatırımlar yapılması gerekir. Markalar akıllıca hamleler yapmazsa ve titiz bir şekilde geleceğe yönelik adımlar atmazlarsa yok olma tehlikesiyle yüzyüze gelmek zorunda kalacaklar.

Bir marka için en önemli yatırım bilgi ve deneyim olacaktır. Bu yüzden sürdürülebilirlik ve marka yönetimi kursu günümüzde en çok ihtiyaç duyulan kurslardan biridir.

Markanıza avantaj sağlayacak dinamikleri çok iyi bilmeli ve stratejik yönetim süreçleriyle markanızı geleceğe ulaştırabilmelisiniz. Bu süreçte rakiplerinizi takip edebilmeli, değişen dünya düzenine ayak uydurabilmeli ve kendinizi sürekli geliştirebilmelisiniz. Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi kursu size tüm bu konularda destek sağlayacaktır.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Günümüzde artık bir meslek olarak kabul edilen bu alana ilgi kurumlar tarafından arttıkça sektördeki uzmanların sayısı da artmaktadır.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi eğitimimiz uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Uzaktan eğitim panelimize size vereceğimiz giriş bilgileriyle erişim sağlayabilirsiniz.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Kurumsal firmaların en önemli başlıklarından biri kalıcı olabilmek ve rekabet ortamında geleceğe yönelik yatırımlar da yapabilmektir. Bu durumda verimli yatırımlar ve markalaşma önemlidir. Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi kursu sonrasında markalaşma sürecinde kurumunuza uygulamanız gereken dinamikleri ve çalışmaları kapsamlı biçimde ortaya koyabileceksiniz.

Bir markanın hitap ettiği hedef kitle çok önemlidir. Günümüzde insanların da arayışlarının hızla değişmesiyle birlikte hedef kitlenize yönelik faaliyetlerinizi sürekli olarak güncelleyebileceksiniz. Markalaşma sürecinde kurumunuzun kalitesini ortaya koyma ve insanlara güven verme konusunda da çalışmalar düzenleyebileceksiniz. Ayrıca olumlu bağlılık oluşturma ve müşteri ile sürekli iletişim kurarak markalaşma sürecini yönetebileceksiniz. Bu süreçte müşterilerin davranışlarını analiz ederek beklentilerini anlayabilir ve çalışmalarınızı bu yönde belirleyebilirsiniz.

Markalaşma sürecinde ve kalıcı olma anlamında düzenlenecek lansman ve reklam faaliyetleri de önemlidir. Bu eğitim sonunda markanızın kalıcı hale gelebilmesi ve daha fazla insana ulaşabilmesi adına gerekli tüm reklam ve tanıtım faaliyetlerini planlayabileceksiniz.

Sürdürülebilir bir marka olmak için öncelikle firmanızın misyonu ve vizyonu belli olmalıdır. Eğitim sonunda kurumunuzun hedeflerinin belirlenmesinde yol gösterici olacak misyon ve vizyonunuzu belirleyebileceksiniz. Ayrıca  bu süreçte rakiplerinizin analizi ve sektör araştırmaları da yapabilirsiniz. Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi belgesi ile farklılaşmaya odaklanan stratejiler geliştirerek markanızı değişen koşullara uyarlayabilirsiniz.

Marka olabilmek için öncelikle kimlik oluşturulması gerekir. Marka kimliğinizi oluşturulması ve isim belirleme gibi konularda yetkin hale gelebilirsiniz. Marka imajını arttırarak satışları yükseltecek politikalar geliştirebilir ve logonuzla ve sloganınızla markanızın kalitesini ortaya koyabilirsiniz.  Eğitim sonunda firmanızı sektörünüzde söz sahibi firmalar arasında sokacak ve ileriye gelişerek götürecek tüm çalışmaları profesyonel bir şekilde oluşturarak yönetebileceksiniz.

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Belgesi

İşletmeler uzun vadeli bir hizmet anlayışına sahip olabilmek için öncelikle belli bir uzmanlığa erişmeli, tüm paydaşlarına karşı şeffaf politikalar yürütmeli ve ortaya marka değeri koyarak bu değeri benimsemelidir. Sürdürülebilir bir marka değeri ortaya koyan firmalar çevresel, ekonomik ve toplumsal etkileri bir bütün olarak görürler.

Belgenizi alacağınız seviyeye geldiğinizde bu yolda üzerinize düşen sorumlulukları bilerek toplumun gözünde uzun vadeli bir tüketici algısı oluşturabilirsiniz.  Doğru çalışmalar ve özgün hamlelerle markanızı gelecek nesiller için de bir ihtiyaç haline getirebilirsiniz.

Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

Sürdürülebilirlik ve Marka Yönetimi Sertifikası

Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabileceksiniz. Bu kurs ile markanızın girdiği pazarda sürekliliğini sağlayacak çalışmaları yapabilirsiniz. Bu süreçte tüketicilerle sürekli olarak etkileşimde bulunarak marka başarısını arttırabilirsiniz. Ayrıca pazarlama alanında yaratıcılığınızı kullanarak markanıza değer katabilirsiniz.

Markanız üzerinden tüketiciler üzerinden ürün ve hizmetleri temsil ederek hedef kitleniz üzerinde psikolojik etki yaratacak çalışmaları yürütebilirsiniz. İnsanların markanızı deneyimlemesi ve sonrasında memnuniyetini dile getirebilmesi konusunda çalışmalar yürütmeniz için sürdürülebilirlik ve marka yönetimi sertifikasını alabilirsiniz.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi kursu internet üzerinden firmaların daha geniş bir hedef kitleye hitap etmeye başlamasıyla birlikte daha önemli bir hale gelmiştir. Bu yüzden kursumuza markasını oluşturmak ve hedef kitlesine ulaşarak kalıcı hale gelmek isteyen herkes katılabilir.

Pazarlama stratejilerinin değişmesiyle birlikte pazarlama alanında görev yapan personeller ve yöneticiler mutlaka kendilerini geliştirmek açısından eğitime katılmalıdır.


Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi belgesi alan kişiler için geniş bir iş olanağı vardır;

 • Kurumsal firmaların insan kaynakları bölümlerinde görev alabilirsiniz.
 • Kurumsal firmaların reklam ve tanıtım bölümlerinde çalışabilirsiniz.
 • Reklamcılık sektöründe görev alan firmalarda iş bulabilirsiniz.
 • Dijital ajanslarda marka yönetimi ve kurumsal firma oluşturma çalışmalarında çalışabilirsiniz.
 • Web ajanslarında çalışabilirsiniz.
 • E ticaret firmalarına danışmanlık yapabilirsiniz.
 • Küçük ölçekli firmaların markalaşma süreçlerini yönetebilirsiniz.
 • Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi alanında eğitimler verebilirsiniz.
 • Marka oluşturma ve kurumsal bir firma olma konusunda seminerler düzenleyebilirsiniz.
 • Büyük firmaların lansmanlarına konuşmacı olarak katılabilirsiniz.
 • Marka yönetimi projelerinde görev alabilirsiniz.

Kurs sertifikasının alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Kursa katılabilecek kişiler;

 • Firmaların pazarlama departmanlarında görev alan personel ve yöneticiler
 • Marka alanında görev yapan personeller
 • Kendi markasını oluşturmak ya da geliştirmek isteyenler
 • Köklü bir markada sürdürülebilir başarıyı ortaya koymak isteyenler
 • Firmalardaki orta ve üst düzey yöneticiler
 • İnsan kaynakları firmalarında görev alan kişiler
 • Web tasarımcılar
 • Reklamcılar
 • Girişimciler ve girişimci adayları
 • Marka yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir.

Sürdürülebilirlik ve marka yönetimi kursumuz 120 saat sürecektir. Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, kursiyer online eğitime katılarak kendini geliştirebilir ya da bu alanda zaten kendini geliştirmiş ise online sınava katılarak başarılı olursa sertifika alabilir.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 0 Oy Üzerinden Ortalama 0 puan