Stratejik Yönetim Kursu – Sertifikalı Eğitim

Bir plan dahilinde verilmeyen kararların uzun vadede size ve işletmenize faydası şansınız ile doğru orantılıdır. Çünkü hayatımızı şekillendirirken ve işimizi ifa ederken her zaman belli bir strateji belirlememiz ve bu stratejiye uygun kararlar verip ona göre hareket etmeliyiz. Hatta insanlarla olan ilişkilerimizde de belirli bir plan ve programımızın olması gerekir. Her şeyde olduğu gibi yöneticiler ya da bir firma sahibi de stratejik düşünmelidir. Stratejinin olmadığı bir çalışma ortamında hedefler doğru belirlenemez ve firmalar istediği yere gelemez ve verimli çalışma ortamı olamaz.

Yönetim becerilerini geliştirmek isteyen nitelikli birey ihtiyacının karşılanması amacıyla bu kurs kurumumuz tarafından verilmeye başlanmıştır.

Kayıt İçin Kalan Süre

stratejik yönetim (stratejik yonetim kapak) Kursu

Stratejik Yönetim Eğitimi Kursları

Rakiplerinizden ve diğer insanlardan farklı düşünmek, olağan durumlar karşısında farklı çözüm önerileri sunabilmek sizleri özel yapar. İşte bu düşünme metotlarını stratejik yönetim eğitimi sürecinde bulabilirsiniz. İş hayatınızda rakiplerinizin önüne geçmek ve firmanızın marka değerini arttırmak strateji yönetimi ile mümkün olur.

Strateji yönetimi tüm işletmelerde gerekli bir süreçtir. Çünkü çalışma yaptığınız alan ne olursa olsun her pozisyonda bulunan yöneticiniz bu konuda yetkin olmalıdır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Stratejik Yönetim Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Stratejik Yönetim Eğitimi Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

stratejik yönetim (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Stratejik Yönetim Eğitimi Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Stratejik Yönetim Eğitimi Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Stratejik yönetim nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Stratejik planlama sürecinde hangi adımlar yer alır?

 
 
 
 

3. 3)  Stratejik yönetimin temel amaçları nelerdir?

 
 
 
 

4. 4)  SWOT analizi nedir?

 
 
 
 

5. 5)  Rekabet avantajı nedir?

 
 
 
 

6. 6)  İşletmenin stratejik hedeflerini belirlerken nelere dikkat edilir?

 
 
 
 

7. 7)  Stratejik yönetim süreci kaç aşamadan oluşur?

 
 
 
 

8. 8)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama hedeflerin belirlendiği aşamadır?

 
 
 
 

9. 9)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama mevcut durumun analiz edildiği aşamadır?

 
 
 
 

10. 10)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama uygulama planlarının hazırlandığı aşamadır?

 
 
 
 

11. 11)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama stratejik planların uygulandığı aşamadır?

 
 
 
 

12. 12)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama performansın ölçüldüğü aşamadır?

 
 
 
 

13. 13)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama yapılan işlerin değerlendirildiği aşamadır?

 
 
 
 

14. 14)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama hedeflere ulaşıldığının ölçüldüğü aşamadır?

 
 
 
 

15. 15)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama müşteri ihtiyaçlarının belirlendiği aşamadır?

 
 
 
 

16. 16)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama organizasyonun iç ve dış faktörlerinin analiz edildiği aşamadır?

 
 
 
 

17. 17)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama organizasyonun kaynaklarının belirlendiği aşamadır?

 
 
 
 

18. 18)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama stratejinin uygulanabilmesi için gerekli kaynakların sağlandığı aşamadır?

 
 
 
 

19. 19)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama stratejinin uygulandığından emin olmak için kontrol edildiği aşamadır?

 
 
 
 

20. 20)  Stratejik yönetim sürecinde hangi aşama hedeflerin gerçekleştirilmesi için kaynakların etkili bir şekilde kullanıldığı aşamadır?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.