Stratejik Yönetim Kursu

Bir plan dahilinde verilmeyen kararların uzun vadede size ve işletmenize faydası şansınız ile doğru orantılıdır. Çünkü hayatımızı şekillendirirken ve işimizi ifa ederken her zaman belli bir strateji belirlememiz ve bu stratejiye uygun kararlar verip ona göre hareket etmeliyiz. Hatta insanlarla olan ilişkilerimizde de belirli bir plan ve programımızın olması gerekir. Her şeyde olduğu gibi yöneticiler ya da bir firma sahibi de stratejik düşünmelidir. Stratejinin olmadığı bir çalışma ortamında hedefler doğru belirlenemez ve firmalar istediği yere gelemez ve verimli çalışma ortamı olamaz.

Yönetim becerilerini geliştirmek isteyen nitelikli birey ihtiyacının karşılanması amacıyla bu kurs kurumumuz tarafından verilmeye başlanmıştır.

Stratejik Yönetim Eğitimi Kursları

Rakiplerinizden ve diğer insanlardan farklı düşünmek, olağan durumlar karşısında farklı çözüm önerileri sunabilmek sizleri özel yapar. İşte bu düşünme metotlarını stratejik yönetim eğitimi sürecinde bulabilirsiniz. İş hayatınızda rakiplerinizin önüne geçmek ve firmanızın marka değerini arttırmak strateji yönetimi ile mümkün olur.

Strateji yönetimi tüm işletmelerde gerekli bir süreçtir. Çünkü çalışma yaptığınız alan ne olursa olsun her pozisyonda bulunan yöneticiniz bu konuda yetkin olmalıdır.

Bu ihtiyaçların karşılanması için kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Stratejik yönetim eğitimi için size verdiğimiz giriş bilgileri ile uzaktan eğitim sistemimize bağlanabilirsiniz. Eğitimimiz uzaktan eğitim metoduyla gerçekleştirilmektedir.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Bir işletmeyi yönetmek çok zor bir süreçtir. Bu yüzden stratejik olarak yetkin olmak gerekir. Yönetim süreci boyunca birçok problem ortaya çıkabilir. Bu durumda yöneticiler de duruma hakim olamazlarsa sorun büyür ve firma için sıkıntılı günler başlar. Ancak stratejik yönetim konusunda yetkin olan bir yönetici  sorunlara karşı tepki geliştirebilir. Böylece hemen altındaki çalışanları yeni duruma uydurarak işletmesinin bu durumdan etkilenme durumunu ortadan kaldırabilir.

Bir strateji aynı zamanda uzun vadeli bir plan haline gelmelidir. Bir sorun sonrasında ya da normal durumlarda ortaya koyduğunuz stratejilerle firmanızı uzun vadeli yönetim planıyla rakiplerinizin önüne geçirebilirsiniz.

İnternet ortamının gelişmeye başlamasıyla birlikte pazarlama stratejileri de hızla değişmektedir. Bu yüzden markanızın konumuna göre güçlü iş stratejisi oluşturmanız gerekmektedir. Rakip işletmeleri de takip ederek doğru şekilde analiz edip stratejik bir yönetim planı oluşturabilirsiniz.

Piyasalar da hızlı şekilde değişmektedir. Stratejik yönetim eğitimi sonunda ulusal ve beynelmilel piyasaları izleyerek yönetim politikanızı buna göre belirleyebilirsiniz. Böylece markanızın değerini arttırabilir ve etkili bir yönetim stratejisiyle çalışmalarınızdan en yüksek verimi alabilirsiniz.

Stratejik Yönetim Eğitimi Belgesi

Yöneticiler de değişen dünya düsturlarına göre yönetim becerilerini sürekli olarak geliştirmelidir. Yönetim işlemi bir ekip işidir. Bu yüzden ekiplerinin performansını yükseltmek için stratejik yönetim eğitimi belgesini almaları gerekir.

Temel yönetim becerileri konusunda eğitimli olan orta kademe yöneticileri kısa süre içinde yükselebilirler. Ayrıca motivasyon ve performans yönetimi, liderlik eğitimi gibi farklı açılardan yönetim becerinizi geliştirebilirsiniz.

Bu eğitim sonunda sektörünüz ve şirketinizdeki unvanınız ne olursa olsun temel yönetim becerilerini almış ve büyük bir firmayı en doğru şekilde yönetebilecek bir yönetici haline geleceksiniz.  Bu eğitime hem yönetim tecrübesi bulunan hem de bu konuda görev almaya yeni başlamış kişilerin katılması tavsiye edilmektedir.

Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

Stratejik Yönetim Eğitimi Sertifikası

Stratejik yönetim eğitimi sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabileceksiniz. Yönetim sadece emir vermek ya da bir departmanın işleyişini sağlamak değildir. Yönetim aynı zamanda lider olmak ve ekibi bir arada verimli şekilde mutlu kılmaktır. Firmanızı yönetirken sadece genel verim önemli değildir. Altınızda çalışan kişiler mutlu olmalıdır. Böylece sizlerden aldıkları olumlu enerjiyle herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir.

Stratejik yönetim eğitimi sertifikası ile hem verimli bir çalışma ortamı oluşturabilir hem de markanıza her yönüyle değer katacak bir yönetim anlayışı belirleyebilirsiniz. Böylece firmanızın rakipleriyle olan mücadelesinde en büyük yerlere gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


Stratejik yönetim eğitimi kursuna bir iş yerinde yönetim kademesinde yer alan tüm herkes katılmalıdır. Orta ve üst düzey yönetim bölümlerinde farklı departmanlarda görev alacak kişiler de bu sertifikaya sahip olmalıdır. Devlet kurumlarında yönetici pozisyonlarındaki kişilerin de katılabileceği bir eğitimdir.


Stratejik yönetim eğitimi belgesi ile birçok yerde çalışabilirsiniz;

 • Her sektörde farklı birimlerde yönetici olarak görev alabilirsiniz.
 • İnsan kaynakları departmanlarında çalışabilirsiniz.
 • İnsan kaynakları firmalarında çeşitli alanlarda iş bulabilirsiniz.
 • Eğitim kurumlarında yönetici olabilirsiniz.
 • Devlet kurumlarındaki yönetici pozisyonlarına başvuru yapabilirsiniz.
 • Uluslararası dernek ve vakıflarda yönetici olarak görev alabilirsiniz.
 • Büyük çaplı firmaların çeşitli birimlerinde kendinize yönetici olarak iş bulabilirsiniz.
 • Görev aldığınız firmadaki yöneticilere eğitimler verebilirsiniz.
 • Stratejik yönetim eğitimi konusunda seminerler verebilirsiniz.
 • Firmalar için etkili yönetim konusunda danışmanlık firmalarında görev alabilirsiniz.
 • Danışmanlık firması kurabilirsiniz.

Stratejik yönetim eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 •  Nüfus cüzdanı fotokopisi

Stratejik yönetim eğitimi kursuna katılabilecek kişiler şöyle sıralanabilir;

 • Orta ve üst düzey departmanlarda yönetici olarak görev yapan şef, müdür, genel müdür gibi birçok unvana sahip olan yöneticiler
 • Departmanlarda sorumlu olan kişiler
 • Strateji oluşturma konusunda sorumlu olacak bireyler
 • İşletme yönetimi sürecinde görev almak isteyenler
 • Planlama ve strateji konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler
 • Stratejik yönetim konusunda yetkin olmak isteyen işverenler
 • Strateji yönetimi alanına ilgi duyan herkes katılabilir.

Stratejik yönetim eğitimi kursumuz 80 saat olarak planlanmıştır. Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, kursiyer online eğitime katılarak kendini geliştirebilir ya da bu alanda zaten kendini geliştirmiş ise online sınava katılarak başarılı olursa sertifika alabilir. Kursun sonunda yapılan değerlendirmeyi geçen kişiler stratejik yönetim sertifikasını alacaktır.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 0 Oy Üzerinden Ortalama 0 puan