Spor Koçluğu Kursu – Sertifikalı Eğitim

Spor insan sağlığı için çok önemlidir. Bu yüzden her geçen gün gündelik hayatta bilinçli spor yapan insanların sayısı artmaktadır. Ülkemizde de spor salonlarının ve danışmanlık hizmetlerinin gelişmeye başlamasıyla birlikte spor koçluğu çok önemli bir yer edinmeye başlamıştır. Spor mutlaka bir uzman eşliğinde yapılmalıdır. Çünkü amaçsız ve yöntemsiz bir spor etkinliği size yorgunluktan başka bir şey getirmeyecektir.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Spor Koçluğu (spor koclugu kapak) Kursu

Spor Koçluğu Kursları

İster spor salonlarında olsun isterseniz de normal hayatınızda olsun mutlaka bir spor koçundan destek almalısınız. Çünkü spor her bünyede kişisel olarak belirlenmesi gereken bir programdır. Herkesin kendi amaçları ve vücut yapısına göre spor etkinliği yapma durumu vardır. Bu yüzden sizler de spor etkinliklerinde spor yapan kişilere destek olmak adına spor koçluğu kursuna katılabilirsiniz. Spor koçluğu eğitimini başarıyla tamamlayan bireyler spor programı oluşturma konusunda ve bir spor etkinliğini planlayabilme konusunda çok başarılı olurlar.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Spor Koçluğu Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Spor Koçu Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Spor Koçluğu (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Spor Koçluğu Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Spor Koçluğu Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Spor koçluğunun temel amacı nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Spor koçları, sporcuların hangi özelliklerini geliştirmek için çalışırlar?

 
 
 
 

3. 3)  Spor koçluğunda hangi özellikler önemlidir?

 
 
 
 

4. 4)  Spor koçları hangi amaçla hedef belirlerler?

 
 
 
 

5. 5)  Spor koçluğu, hangi yaş grubuna hitap eder?

 
 
 
 

6. 6)  Spor koçları, sporcuların hangi alanlarda gelişim göstermeleri için çalışırlar?

 
 
 
 

7. 7)  Spor koçları, sporcuların hangi konularda eğitim verirler?

 
 
 
 

8. 8)  Spor koçluğunda, motivasyonun rolü nedir?

 
 
 
 

9. 9)  Spor koçları, sporcuların hangi alanlarda gelişim gösterdiklerini ölçmek için hangi yöntemleri kullanırlar?

 
 
 
 

10. 10)  Spor koçları, sporcuların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için hangi teknikleri kullanırlar?

 
 
 
 

11. 11)  Spor koçluğunda, takım çalışmasının önemi nedir?

 
 
 
 

12. 12)  Spor koçları, sporcuların hangi özelliklerini gözlemleyerek performanslarını analiz ederler?

 
 
 
 

13. 13)  Spor koçları, sporcuların hangi noktalarda iyileşme göstermeleri gerektiğini nasıl belirlerler?

 
 
 
 

14. 14)  Spor koçları, sporcuların performanslarını arttırmak için hangi taktikleri kullanırlar?

 
 
 
 

15. 15)  Spor koçları, sporcuların performanslarını arttırmak için hangi faktörlere dikkat ederler?

 
 
 
 

16. 16)  Spor koçluğunda, liderlik özellikleri neden önemlidir?

 
 
 
 

17. 17)  Spor koçları, sporcuların performanslarını nasıl izlerler?

 
 
 
 

18. 18)  Spor koçları, sporcuların psikolojik durumlarını nasıl yönetirler?

 
 
 
 

19. 19)  Spor koçluğunda, sporcuların performansını arttırmak için hangi faktörlere dikkat edilir?

 
 
 
 

20. 20)  Spor koçları, sporcuların sakatlanmalarını önlemek için ne gibi tedbirler alırlar?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.