Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu – Sertifikalı Eğitim

Sosyal medya son yıllarda hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Bu alan gün geçtikçe daha fazla vakit harcanan bir hale gelmekte. Bu kadar çok vakit geçirilen bir alanı yönetmek ve kişilerin kurumların iletişimlerinin profesyoneller ile yapılması için yeni bir meslek olarak sosyal medya uzmanlığı ortaya çıktı. Çağımızın en popüler ve önü açık mesleklerinden birisi. Her yeni sektörde olduğu gibi sosyal medya sektörü de inanılmaz bir gelişme ve yeni fırsatlara açık durumda ve bu mesleğin uzmanı olmanız için üniversitelerde henüz bu alanda lisans bölümleri yer almadığı için sertifika ile bu mesleği yürütme şansınız bulunmakta.

Bu yeni sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Sosyal Medya Uzmanlığı (sosyal medya uzmanligi kapak) Kursu

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Kursları

Günümüzde sosyal medya internetin yaygınlaşmasına bağlı olarak bir anda geniş bir kullanım alanı elde etmiştir. Sosyal medya bilinen kült medya ve iletişim kavramlarını temelden değiştirmiştir. Bu yüzden internet ortamında her gün değişen uygulamalara ve dinamiklere ayak uydurmak için sosyal medya uzmanlığı eğitimine katılabilirsiniz.

Sosyal medya uzmanı belli bir deneyim ve donanıma sahip olmalıdır. Bu sayede kurumlara ve markalara sosyal medya hesapları üzerinde en yüksek faydayı sağlayabilir ve hedeflerine ulaştırma konusunda destek olur. Sosyal medya uzmanları elindeki bütçe ve materyalleri en verimli ve kaliteli şekilde kullanmalıdır. Bu yüzden kendinizi bu alanda sürekli geliştirmelisiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanlığı (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Sosyal Medya Uzmanlık Eğitimi Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Sosyal Medya Uzmanlık Eğitimi Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Sosyal medya pazarlaması nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Sosyal medya platformlarından hangisi en fazla kullanıcıya sahiptir?

 
 
 
 

3. 3)  Sosyal medya stratejisi oluştururken hangi adımlar atılmalıdır?

 
 
 
 

4. 4)  Sosyal medyada bir markanın itibarını yönetmek için hangi adımlar atılmalıdır?

 
 
 
 

5. 5)  Sosyal medya analitiği, hangi verileri ölçer?

 
 
 
 

6. 6)  Sosyal medya stratejisi oluştururken hangi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır?

 
 
 
 

7. 7)  Sosyal medya platformlarında hangi tür içerikler daha popülerdir?

 
 
 
 

8. 8)  Sosyal medya reklamları için hangi özellikler kullanılabilir?

 
 
 
 

9. 9)  Sosyal medya uzmanlığı nedir?

 
 
 
 

10. 10)  Hangisi bir sosyal medya platformu değildir?

 
 
 
 

11. 11)  Hangisi sosyal medya kullanımının yararlarından biri değildir?

 
 
 
 

12. 12)  Hangisi bir sosyal medya analizi aracıdır?

 
 
 
 

13. 13)  Hangisi bir hashtag stratejisi değildir?

 
 
 
 

14. 14)  Hangisi bir influencer stratejisi değildir?

 
 
 
 

15. 15)  Hangisi bir sosyal medya krizi yönetimi stratejisi değildir?

 
 
 
 

16. 16)  Hangisi bir sosyal medya reklam stratejisi değildir?

 
 
 
 

17. 17)  Sosyal medya uzmanlarının temel görevi nedir?

 
 
 
 

18. 18)  Sosyal medya uzmanları hangi platformları kullanarak stratejilerini uygularlar?

 
 
 
 

19. 19)  Sosyal medya uzmanları hangi tür bilgilere ihtiyaç duyarlar?

 
 
 
 

20. 20)  Sosyal medya uzmanları hangi tür stratejiler kullanabilirler?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.