Sosyal medya son yıllarda hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Bu alan gün geçtikçe daha fazla vakit harcanan bir hale gelmekte. Bu kadar çok vakit geçirilen bir alanı yönetmek ve kişilerin kurumların iletişimlerinin profesyoneller ile yapılması için yeni bir meslek olarak sosyal medya uzmanlığı ortaya çıktı. Çağımızın en popüler ve önü açık mesleklerinden birisi. Her yeni sektörde olduğu gibi sosyal medya sektörü de inanılmaz bir gelişme ve yeni fırsatlara açık durumda ve bu mesleğin uzmanı olmanız için üniversitelerde henüz bu alanda lisans bölümleri yer almadığı için sertifika ile bu mesleği yürütme şansınız bulunmakta.

Bu yeni sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Kursları

Günümüzde sosyal medya internetin yaygınlaşmasına bağlı olarak bir anda geniş bir kullanım alanı elde etmiştir. Sosyal medya bilinen kült medya ve iletişim kavramlarını temelden değiştirmiştir. Bu yüzden internet ortamında her gün değişen uygulamalara ve dinamiklere ayak uydurmak için sosyal medya uzmanlığı eğitimine katılabilirsiniz.

Sosyal medya uzmanı belli bir deneyim ve donanıma sahip olmalıdır. Bu sayede kurumlara ve markalara sosyal medya hesapları üzerinde en yüksek faydayı sağlayabilir ve hedeflerine ulaştırma konusunda destek olur. Sosyal medya uzmanları elindeki bütçe ve  materyalleri en verimli ve kaliteli şekilde kullanmalıdır. Bu yüzden kendinizi bu alanda sürekli geliştirmelisiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Sosyal medya uzmanlığı eğitimimize uzaktan eğitim sistemimize bağlanarak katılabilirsiniz. Eğitim boyunca aşina olduğunuz sosyal medya uygulamalarına başka bir açıdan bakmayı öğrenebilirsiniz.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Sosyal medya uzmanlığı eğitimi sonrasında birçok kazanım elde edebilirsiniz. Öncelikle sosyal medya artık profesyonellerin işidir. Birçok kurumsal firma hesaplarını sosyal medya uzmanlarına emanet etmektedir. Sosyal medya platformlarında anlamlı içerikler yaratmanız bu konuda eğitim almanıza bağlıdır. Sosyal medyada her şey hızla değişmektedir. Bu yüzden kendi ya da temsil ettiğiniz markanıza karşı olası krizleri önceden sezerek bunları atlatabilecek gerekli çalışmaları yapmayı öğrenebilirsiniz.

Sosyal medya uzman müşteri şikayetlerini dinleyerek takipçiler ile iletişimi sağlamaktadır. Bu yüzden iletişim becerinizi geliştirir ve eleştirilere hızlı ve etkin bir şekilde karşılık verebilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz ve takipçileriniz ile olumlu bağlılık oluşturarak marka değerini ortaya çıkarabilirsiniz.

Sosyal medya hesapları için belli bir plan dahilinde orijinal metinler, görseller ve videolardan oluşan içerikler oluşturarak paylaşabilirsiniz. Böylece takipçi sayısının artmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca rakip analizleri yaparak sosyal medya stratejisi oluşturabilirsiniz. Bu süreçte hedef kitle analizi de önemlidir. Oluşturacağınız stratejilerde rakiplerinizin önüne geçebilmeyi ve takipçilerinizi çekebilmeyi öğrenebilirsiniz.

Bir krizi yönetmek sosyal medya uzmanının en önemli yetkinliklerinden biridir. Kötü eleştirilere ya da markanız hakkında sosyal medyada çıkan olumsuz haberlere karşı soğukkanlı bir şekilde mücadele edebilirsiniz. Firmanın politikalarına göre sosyal medya sayfaları açabilir ve hesaplar oluşturabilirsiniz.

Sosyal medyada bir anda var olmak değil sürekli var olmak önemlidir. Bu yüzden sosyal medya uzmanı olarak bir firmanın pazarlama planını ve takvimini oluşturarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya trafiği ve takipçi demografisi hakkında analiz yaparak raporları sunabilirsiniz.

Sosyal medya uzmanlığı ile markaları yönetebilir, promosyonlar düzenleyebilir, sosyal medya trendlerine hakim olabilir ve elde ettiğiniz tüm verileri markaya olumlu yönde etki sunmak için kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Belgesi

Hızla gelişen sosyal medyada sürekli yeni trendler ortaya çıkmaktadır. Sosyal medya uzmanlığı belgesi alarak birçok markanın sosyal medya hesabını yönetebilirsiniz. Sertifika sizlere kurumsal firmalarda sosyal medya uzmanı olarak çalışma fırsatı verecektir. Ayrıca bağımsız olarak da sosyal medya uzmanlığı yapabilirsiniz.

Facebook, Instagram, YouTube, Linkedin, Pinterest gibi birçok sosyal medya uygulaması üzerinde çalıştığınız markanın profillerini yönetme yetkisi elde ederek bu hesaplar üzerinden firmanın olumlu imajını oluşturabilirsiniz. Bu sayede markaya değer katarak müşteri potansiyelini genişletebilirsiniz. Sosyal medya sektöründe de referanslarınız sizin müşteri portföyünüzün artmasında püf noktadır. Bu yüzden iyi bir üniversitenin vermiş olduğu sertifika sizin kalite anlayışınızın göstergesi olacaktır. Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Sertifikası

Sosyal medya uzmanlığı eğitimi sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabileceksiniz. Bu mesleğin bir eğitim kurumu henüz olmadığı için sosyal medya uzmanlığı eğitimi sertifikası ile sosyal medya uzmanı olabilirsiniz.  Alacağınız sertifika hem özel hem de resmi kurumlarda geçerli olacaktır. Ayrıca uluslararası geçerliliği de bulunmaktadır.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


Sosyal medya uzmanlığı eğitimine SEO uzmanları, web tasarım uzmanları, internet üzerinden satış yapmak isteyenler ve gelişimi çok hızlı olan bir alanda meslek sahibi olmak isteyen herkes katılmalıdır. Ayrıca sosyal medya hesaplarını profesyonel şekilde yönetmek isteyen kurumsal firma yöneticileri.


Sosyal medya uzmanlığı eğitimi belgesi alınca birçok yerde görev alabilirsiniz;

 • Kurumsal firmaların insan kaynakları departmanlarında çalışabilirsiniz.
 • Bağımsız bir sosyal medya uzmanı olabilirsiniz.
 • Web tasarım ajansı ve SEO ajanslarında sosyal medya uzmanı olabilirsiniz.
 • Sosyal medya firmalarında görev alabilirsiniz.
 • İnsan kaynakları şirketlerinde çalışabilirsiniz.
 • Reklam departmanlarında kendinize iş bulabilirsiniz.
 • Kurumsal firmalarda sosyal medya uzmanı olabilirsiniz.
 • Sosyal medya yönetimi konusunda kurslar açabilirsiniz.
 • Sosyal medya yönetimi hakkında seminerler verebilirsiniz.

Sosyal medya uzmanlığı eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Sosyal medya eğitmenliği kursuna katılabilecek kişiler;

 • Sosyal medya uzmanı olarak kariyer yapmak isteyenler
 • Bir firmada sosyal medya uzmanı olmak isteyenler
 • Firmasının sosyal medya yönetimini profesyonel şekilde yapmak isteyen işveren ve yöneticiler
 • Pazarlamacılar
 • Halkla ilişkiler uzmanları
 • Reklamcılar
 • Grafik tasarımcılar
 • İletişim ve işletme alanında görev yapanlar
 • Radyo ve televizyon, gazetecilik ve sinema bölümü öğrencileri ve mezunları
 • İnternet üzerinden satışlarını arttırmak isteyenler
 • SEO uzmanları
 • Web tasarımcılar
 • Video prodüksiyon, yazılım ve programlamayla uğraşan kişiler katılabilir.

Kurs programı 80 saat sonunda tamamlanacaktır. Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, kursiyer online eğitime katılarak kendini geliştirebilir ya da bu alanda zaten kendini geliştirmiş ise online sınava katılarak başarılı olursa sertifika alabilir.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.