Profesyonel Yönetici Koçluğu Kursu – Sertifikalı Eğitim

Dünyada her şey büyük bir hızla değişmektedir. Değişim o kadar hızlı geliyor ki değişmeyen tek durum değişimin kendisi. Özellikle teknoloji devrimiyle birlikte bilgi de çok hızlı şekilde yayılmaya başladı. Bu süreçte özellikle görev tanımları hızlı bir şekilde değişmektedir. Bu yüzden yöneticilik her geçen gün daha zorlu bir görev haline gelmekte. Yöneticilik stresi ve bu stres altında karar verebilme süreci ise son derece önemli bir konudur.

Yöneticilere yönelik koçluk hizmetini veren nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Yönetici Koçluğu (profesyonel yonetici koclugu kapak) Kursu

Profesyonel Yönetici Koçluğu Kursları

Büyük ya da küçük şirketlerde orta ve üst düzey yöneticiler artık firmanın geleceği ve doğru yönetim anlayışı için profesyonel yönetici koçlarıyla çalışmaktadır. Profesyonel yönetici koçluğu hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında yöneticilere birçok fayda sağlamaktadır. Böylece karşılaştığınız sorunlara en etkili çözümler bulabilir ve kriz döneminde firmanızı ve kendinizi bu süreçten kısa süre içinde kurtarabilirsiniz.

Yönetici koçları da yaşam koçları gibi tüm hayatı kapsayacak şekilde hizmet vermenin yanı sıra yöneticilere iş hayatının sorunlarına karşı da çözüm ve değerlendirme hizmeti sunmaktadırlar. Bu yüzden her türlü sorun karşısında sizler de yönetici koçluğu yaparak firmaların en doğru şekilde yönetilmesine destek olabilir ve kendinizi geliştirerek firmalara da faydalı olabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Profesyonel Yönetici Koçluğu Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Profesyonel Yönetici Koçluğu Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Yönetici Koçluğu (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Profesyonel Yönetici Koçluğu Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Profesyonel Yönetici Koçluğu Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Yönetici koçluğu nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Yönetici koçluğunun amacı nedir?

 
 
 
 

3. 3)  Yönetici koçluğu hangi alanlarda kullanılır?

 
 
 
 

4. 4)  Yönetici koçluğunun en önemli faydası nedir?

 
 
 
 

5. 5)  Yönetici koçluğu sürecinde hangi adımlar izlenir?

 
 
 
 

6. 6)  Yönetici koçluğu sürecinde hangi yöntemler kullanılabilir?

 
 
 
 

7. 7)  Yönetici koçluğu sürecinde koçun rolü nedir?

 
 
 
 

8. 8)  Yönetici koçluğu sürecinde yöneticinin rolü nedir?

 
 
 
 

9. 9)  Yönetici koçluğu sürecinde ne tür hedefler belirlenir?

 
 
 
 

10. 10)  Yönetici koçluğu sürecinde ne tür sorunlar ele alınır?

 
 
 
 

11. 11)  Yönetici koçluğu sürecinde değerlendirme nasıl yapılır?

 
 
 
 

12. 12)  Yönetici koçluğu hangi sektörlerde kullanılır?

 
 
 
 

13. 13)  Yönetici koçluğu sürecinde koçun rolü nedir?

 
 
 
 

14. 14)  Yönetici koçluğu sürecinde yöneticinin rolü nedir?

 
 
 
 

15. 15)  Yönetici koçluğu sürecinde ne tür hedefler belirlenir?

 
 
 
 

16. 16)  Yönetici koçluğu sürecinde ne tür sorunlar ele alınır?

 
 
 
 

17. 17)  Yönetici koçluğu sürecinde değerlendirme nasıl yapılır?

 
 
 
 

18. 18)  Yönetici koçluğu hangi sektörlerde kullanılır?

 
 
 
 

19. 19)  Yönetici koçluğu sürecinde hangi beceriler geliştirilebilir?

 
 
 
 

20. 20)  Yönetici koçluğu sürecinde hangi teknikler kullanılabilir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.