Profesyonel Yönetici Koçluğu Kursu

Dünyada her şey büyük bir hızla değişmektedir.  Değişim o kadar hızlı geliyor ki değişmeyen tek durum değişimin kendisi. Özellikle teknoloji devrimiyle birlikte bilgi de çok hızlı şekilde yayılmaya başladı. Bu süreçte özellikle görev tanımları hızlı bir şekilde değişmektedir. Bu yüzden yöneticilik her geçen gün daha zorlu bir görev haline gelmekte. Yöneticilik stresi ve bu stres altında karar verebilme süreci ise son derece önemli bir konudur.

Yöneticilere yönelik koçluk hizmetini veren nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Profesyonel Yönetici Koçluğu Kursları

Büyük ya da küçük şirketlerde orta ve üst düzey yöneticiler artık firmanın geleceği ve doğru yönetim anlayışı için profesyonel yönetici koçlarıyla çalışmaktadır. Profesyonel yönetici koçluğu hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında yöneticilere birçok fayda sağlamaktadır. Böylece karşılaştığınız sorunlara en etkili çözümler bulabilir ve kriz döneminde firmanızı ve kendinizi bu süreçten kısa süre içinde kurtarabilirsiniz.

Yönetici koçları da yaşam koçları gibi tüm hayatı kapsayacak şekilde hizmet vermenin yanı sıra yöneticilere iş hayatının sorunlarına karşı da çözüm ve değerlendirme hizmeti sunmaktadırlar. Bu yüzden her türlü sorun karşısında sizler de yönetici koçluğu yaparak firmaların en doğru şekilde yönetilmesine destek olabilir ve kendinizi geliştirerek firmalara da faydalı olabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Profesyonel yönetici koçluğu uzaktan eğitim şeklinde kullanıcılara sunulmaktadır. Kurs süreci sonunda başarılı olan kursiyerler koç olmaya hak kazanacaktır. Derslerimizi kursu başarıyla tamamladıktan sonra çalışma hayatınızda da izleyerek unutabileceğiniz bilgilerin önüne geçebilirsiniz.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Bir iş yerinde çağın şartlarını takip etmek ve bununla birlikte aynı anda yönetim sürecine müdahale etmek çok zordur. Ayrıca yöneticiler bazı konularda yetersiz kalabilirler. Bu süreçte dışarıdan alınacak olan destek firmalar için çok etkili bir destek olacaktır. Günümüzde artık yöneticinin dediği olur anlayışı hızla kırılmaktadır. Bu yüzden tüm firmalar ekiplerini geliştirmek ve iş performansını arttırmak için işe yöneticilerden başlamaktadır.

Kriz dönemlerinde bir firmayı yönetmek çok özel bir meziyettir. Profesyonel yönetim koçları firma için zorlu dönemlerde yöneticilere çıkış yolunu bulmaları ve ellerindeki ekipten maksimum verimi çalışanları yıpratmadan almaları adına destek olacaktır.  Bir iş yerinde çalışanların duygularını anlayarak  onlara hitap edebilen bir yönetici lider gibi görülecek ve kaliteli bir çalışma ortamı oluşturması sağlanacaktır.

Ülkemizde kurumlarda genelde ortaya çıkan sorunlara günübirlik çözümler getirilir. Bu çözümler de kısa sürede vasfını yitirdiği için yeni sorunlar getirirler. Bu yüzden sorunlar karşısında kalıcı çözümler getirmek her yöneticinin esas görevidir. Ortaya çıkan sorunlarda en etkili ve kalıcı çözümü profesyonel yönetim koçu sayesinde alabilirsiniz.

Çoğu yöneticinin en büyük sorunlarından biri tarafsız olma konusunda yaşadıkları problemlerdir. Profesyonel yönetici koçları  orta ve üst düzey yöneticilere olaylar ve durumlar karşısında tarafsız olma becerisini kazandırır. Sizler yönetici koçu olarak her durum karşısında tarafsız olarak bakabilir ve firmalara destek olabilirsiniz.

Yönetici koçları işyerinde yapılan toplantılara da katılırlar. Toplantılarda çalışanların bitmeyen istekleri karşısında süreci yönetemeyen ve çözüm üretemeyen yöneticilere yol göstermek ve tüm paydaşları memnun etme konusunda başarılıdırlar.

Eğitim koçluğu sadece özel kurumlarda değil, devlet kurumlarındaki müdür ve yöneticilere de yol gösterebilir. Bu yüzden her türlü yönetim işlerinde büyük ya da küçük çapta yöneticilere koçluk konusunda destek olabilecek yetkinlik kazanabilirsiniz.

Profesyonel Yönetici Koçluğu Belgesi

Yöneticilerin karar alma süreçlerinde yaşamış oldukları durumlar karşısında farklı bir bakış açısı ve yaşam tarzı geliştirmelerine olanak sağlamak için verilen bu kurs sonunda başarılı olan bireylere verilen kurs bitirme belgesi (sertifika) ömür boyu geçerlidir. Bu belge ile yapabilecekleriniz alt kısımlarına doğru verilmektedir.

Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

Profesyonel Yönetici Koçluğu Sertifikası

Profesyonel yönetici koçluğu sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabilirsiniz. Profesyonel yönetici koçluğu sertifikası ile her türlü sektörde hizmet veren kurumda görev yapan orta ve üst düzey tüm yöneticilere kendilerini tanımaları, firmaları için en etkili değerlendirmeleri yapabilmeleri için yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca zor durumlar karşısında en doğru kararları alabilmeleri, tarafsız bir bakış açısıyla yönetim gerçekleştirmeleri, iş yerindeki tüm paydaşları aynı potada eritebilmeleri ve firmanın hedeflerine en kısa sürede ulaşabilmeleri adına destek olabilirsiniz.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


Profesyonel yönetici koçluğu eğitimine kendini geliştirmek isteyen herkes katılmalıdır. Özellikle ülkemizdeki özel sektörde yer alan aksaklıkları görerek firmaların daha etkin yönetilmesi konusunda yöneticilere destek olmak isteyen herkes katılabilir. Ayrıca  eğitimci olarak koçluk ofislerinde ve insan kaynakları firmalarında görev almak isteyenler de koçluk eğitimi almalıdır.


Profesyonel yönetim koçlarının görev alabilecekleri birçok yer vardır;

 • Her sektörde faaliyet gösteren holdinglerde
 • Satış işlemleri yapan mağazalarda
 • Büyük ve küçük ölçekli kobilerde
 • Ülkemizde devlet kurumlarının tamamında
 • Yöneticilikle ilgili yapılan tüm sempozyum, konferanslarda
 • Özel okullarda
 • Yönetim koçluğu ofislerinde
 • İş-kur bünyesindeki yönetici seçme işlemlerinde
 • Belediyelerin birimlerindeki yönetici eğitimlerinde
 • Uluslararası yöneticilikle ilgili tüm eğitim çalışmaları ve projelerde etkin olarak görev alabilirler.

Profesyonel yönetici koçluğu sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.

Profesyonel yönetici koçluğu kursuna katılmak için bu konuda gönüllü olmanız yeterlidir. Bu kursa;

 • İş yerlerine profesyonel yönetici koçu olarak girmek isteyenler
 • Kendi ofisinde firmalara yönetici koçu olarak destek olmak isteyenler
 • Endüstri Psikoloji alanında öğrenim görmüş olan psikologlar
 • Gönüllü olarak yönetici koçu olmak isteyen herkes
 • Görev yaptığı firmada yönetici olarak kendini geliştirmek isteyen orta ve üst düzey yöneticiler bu kursa katılabilir.

Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, kursiyer online eğitime katılarak kendini geliştirebilir ya da bu alanda zaten kendini geliştirmiş ise online sınava katılarak başarılı olursa sertifika alabilir. Profesyonel yönetici koçluğu kursumuz sonunda başarılı olan adayların tamamı belge almaya hak kazanacaktır. Eğitim süremiz 80 saat olarak belirlenmiştir.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 2 Oy Üzerinden Ortalama 1.5 puan