Profesyonel Eğitim Koçluğu Kursu – Sertifikalı Eğitim

Profesyonel eğitim koçluğu bu eğitimi alan kişi ile öğrenci arasında yaşanan ve öğrencilerin hem sosyal hem de akademik gelişimine katkı sağlamayı hedef edinen bir faaliyet türüdür. Eğitin koçları çocukları tanıma ve onların gelişimleri için gerekli tüm profesyonel desteği verme konusunda eğitilir. Günümüzde ebeveynler çocuklarının gelişimi için eğitim koçluğu sürecinden fazlasıyla yararlanmaktadır.

Bu nedenle sektördeki nitelikli eğitim koçu ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Eğitim Koçluğu (egitim koclugu kapak) Kursu

Profesyonel Eğitim Koçluğu Kursları

Profesyonel eğitim koçu olarak görev yapanlar öğrencilerin yeteneklerini keşfeder ve kendilerini tanımalarına yardımcı olur. Her öğrenci kendine ileride doğru ve gerçekçi bir kariyer planlaması yapmak ister. Bu yüzden öğrencilerin güçlü yanlarını belirleyerek gelecek planlarının şekillenmesi konusunda destek olur.

Eğitim koçunun çalışmaları rehberlik de olduğu gibi gizlilik ve etik kurallar çerçevesinde olur. Koçlar, öğrencilerin okul başarısının artmasına ve geleceğe yönelik hedefler belirlemesine, bununla birlikte topluma uyumlu bireyler yetiştirmeye odaklıdır.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Profesyonel Eğitim Koçluğu Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Eğitim Koçu Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Eğitim Koçluğu (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Profesyonel Eğitim Koçluğu Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Profesyonel Eğitim Koçluğu Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Eğitim koçluğu nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Eğitim koçu kimdir?

 
 
 
 

3. 3)  Eğitim koçluğu hangi amaçla yapılır?

 
 
 
 

4. 4)  Eğitim koçluğu yapacak bir kişinin hangi özelliklere sahip olması gerekir?

 
 
 
 

5. 5)  Eğitim koçu öğrencinin hangi alanlarına destek sağlar?

 
 
 
 

6. 6)  Eğitim koçu öğrenciye nasıl yardımcı olur?

 
 
 
 

7. 7)  Eğitim koçu ile öğretmen arasındaki fark nedir?

 
 
 
 

8. 8)  Eğitim koçluğu nasıl yapılandırılır?

 
 
 
 

9. 9)  Eğitim koçluğu hangi yaş grupları içindir?

 
 
 
 

10. 10)  Eğitim koçluğu hangi alanlarda destek sağlayabilir?

 
 
 
 

11. 11)  Eğitim koçu ile öğrenci arasındaki iletişim nasıl olmalıdır?

 
 
 
 

12. 12)  Eğitim koçu hangi durumlarda öğrenciye destek sağlayabilir?

 
 
 
 

13. 13)  Eğitim koçluğu yapacak kişinin ne kadar eğitim almış olması gerekir?

 
 
 
 

14. 14)  Eğitim koçu öğrencinin hangi alanlarda gelişimini destekler?

 
 
 
 

15. 15)  Eğitim koçu öğrenciyle hangi sıklıkta görüşmelidir?

 
 
 
 

16. 16)  Eğitim koçluğu hangi durumlarda örencinin başarısını artırabilir?

 
 
 
 

17. 17)  Eğitim koçu hangi yöntemleri kullanarak öğrencinin öğrenme sürecine katkı sağlayabilir?

 
 
 
 

18. 18)  Eğitim koçluğu öğrencinin hangi becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olabilir?

 
 
 
 

19. 19)  Eğitim koçluğu ile öğrencinin başarısında ne kadar bir artış sağlanabilir?

 
 
 
 

20. 20)  Eğitim koçluğunun öğrenci üzerindeki etkisi nedir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.