Pilates Koçluğu Kursu – Sertifikalı Eğitim

Pilates, vücudunuzun dengede durması konusunda yardımcı olan ve omurgayı destekleme konusunda büyük yardımı olan bir egzersiz programıdır. Bu egzersiz programında temel kaslara yoğunlaşma söz konusudur. Ülkemizde bu sporla ilgilenen kişiler verim almak istiyorsa bir pilates koçu gözetiminde çalışmalıdır. Çünkü pilates de kendine özgü gelişimsel bazı teknikler gerektiren bir egzersiz türüdür.

Bu nedenle sektördeki nitelikli pilates koçu ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Pilates Koçluğu (pilates koclugu kapak) Kursu

Pilates Koçluğu Kursları

Bu program 1893 yılında Joseph Pilates tarafından Almanya’da ortaya çıkmıştır. Çocukluğu boyunca astım, ateşli romatizma gibi sorunlarla boğuşan Josept bu egzersiz sistemiyle hayatını değiştirir. Sonrasında bu akım dünyada ve ülkemizde oldukça popüler hale gelen bir antrenman sistemi olarak karşımıza çıkar.

İnsanlar hamilelik döneminde ya da vücut geliştirme egzersizlerinde hamile pilatesi ve reformer pilates gibi konularda yetkin hale gelir. Sizler de bir alet yardımıyla yapılan reformer pilatesle vücudunuzun daha farklı hareketleri yaparak dinç hale gelmesine ve vücut direncinin arttırılmasına yardımcı olabilirsiniz. Pilates koçu olarak görev aldığınızda sizlere birçok merkezde eğitmen olma şansı verilir.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Pilates Koçluğu Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Pilates Koçu Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Pilates Koçluğu (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Pilates Koçluğu Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Pilates Koçluğu Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Pilates, hangi yüzyılda ortaya çıkmıştır?

 
 
 
 

2. 2)  Pilates hangi kas gruplarını hedefler?

 
 
 
 

3. 3)  Pilates hangi unsurlara odaklanır?

 
 
 
 

4. 4)  Pilates hangi teknikleri kullanır?

 
 
 
 

5. 5)  Pilates hangi amaçlarla yapılır?

 
 
 
 

6. 6)  Pilates hangi egzersiz ekipmanları kullanır?

 
 
 
 

7. 7)  Pilates reformeri nedir?

 
 
 
 

8. 8)  Pilates egzersizleri hangi pozisyonda yapılır?

 
 
 
 

9. 9)  Pilates hangi konuları içerir?

 
 
 
 

10. 10)  Pilates hangi kişiler için uygundur?

 
 
 
 

11. 11)  Pilates hangi hastalıklara yardımcı olabilir?

 
 
 
 

12. 12)  Pilates hangi kişisel özellikleri geliştirir?

 
 
 
 

13. 13)  Pilates koçluğu hangi konularda eğitim alır?

 
 
 
 

14. 14)  Pilates koçluğu sertifikası nasıl alınır?

 
 
 
 

15. 15)  Pilates koçluğu sertifikası alan bir kişi hangi konularda danışmanlık verebilir?

 
 
 
 

16. 16)  Pilates koçu, bir bireyin ihtiyaçlarına uygun bir egzersiz programı hazırlarken hangi faktörlere dikkat etmelidir?

 
 
 
 

17. 17)  Pilates egzersizleri yaparken nelere dikkat edilmelidir?

 
 
 
 

18. 18)  Pilates egzersizleri ne kadar süre yapılmalıdır?

 
 
 
 

19. 19)  Pilates koçluğunda hangi prensipler önemlidir?

 
 
 
 

20. 20)  Hangi ekipman Pilates egzersizleri için kullanılır?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.