Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kursu – Sertifikalı Eğitim

Çocuk gelişimi ve eğitimcisi; çocuğun gelişim dönemlerine göre beslenmesini, fiziksel güvenliğini sağlayan, çocuğun yaşına uygun etkinlik malzemelerini hazırlamaya yönelik temel eğitim ve öğretim alan nitelikli kişidir.

(Yaygın bir görüş ile; doğumdan sonraki ilk 2 yıl bebeklik, 3-6 yaş ilk çocukluk (oyun), ilkokul yıllarını kapsayan 7-11 yaş ikinci çocukluk, 12-18 yaş ergenlik dönemi olarak kabul edilmektedir.)

Kayıt İçin Kalan Süre
Okul Öncesi Çocuk Gelişimi (okul oncesi cocuk gelisimi kapak) Kursu

Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kursları

Kurs sonucunda alınan sertifika ile Diyanet İşleri Başkanlığına Kur’an Kurslarında ve sübyan mekteplerinde öğretici olarak çalışabilirsiniz. 380 saat olarak planlanan eğitim yaklaşık olarak 4 ay sürmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı anaokulları ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı kreş ve gündüz bakım evlerinde çalışmak için 936 saatlik Çocuk bakımı Elemanı sertifikası istenmektedir. 936 saatlik kursumuza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Okul Öncesi Çocuk Gelişimi (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Okul öncesi çocukların gelişiminde en önemli faktör nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Okul öncesi dönemdeki çocukların zihinsel gelişiminde en önemli faktör nedir?

 
 
 
 

3. 3)  Okul öncesi dönemdeki çocuklar için en uygun eğitim yöntemi nedir?

 
 
 
 

4. 4)  Okul öncesi dönemdeki çocukların motor gelişimleri için ne yapılmalıdır?

 
 
 
 

5. 5)  Okul öncesi dönemdeki çocukların zihinsel gelişimlerine yardımcı olmak için ne yapılmalıdır?

 
 
 
 

6. 6)  Okul öncesi dönemdeki çocukların sosyal gelişimleri için ne yapılmalıdır?

 
 
 
 

7. 7)  Okul öncesi dönem, hangi yaş aralığına denk gelir?

 
 
 
 

8. 8)  Hangisi çocukların dil gelişimini desteklemek için kullanılan bir yöntem değildir?

 
 
 
 

9. 9)  Çocukların kendilerini ifade edebilmeleri için kullanabilecekleri yöntemlerden biri aşağıdakilerden hangisidir?

 
 
 
 

10. 10)  Okul öncesi dönemde çocuklara neler öğretilir?

 
 
 
 

11. 11)  Okul öncesi dönemde, çocukların sosyal gelişimini desteklemek için yapılabilecek etkinliklerden biri aşağıdakilerden hangisidir?

 
 
 
 

12. 12)  Okul öncesi dönemdeki çocukların zeka gelişimi için neler yapılabilir?

 
 
 
 

13. 13)  Hangisi çocukların duygusal gelişimini desteklemek için yapılan bir etkinlik değildir?

 
 
 
 

14. 14)  Okul öncesi dönemdeki çocukların bedensel gelişimini desteklemek için yapılacak etkinliklerden biri aşağıdakilerden hangisidir?

 
 
 
 

15. 15)  Okul öncesi eğitimde kullanılan yöntemlerden biri aşağıdakilerden hangisidir?

 
 
 
 

16. 16)  Okul öncesi eğitimde çocukların özgüvenlerini arttırmak için aşağıdaki etkinliklerden hangisi yapılabilir?

 
 
 
 

17. 17)  Okul öncesi dönemdeki çocukların dil gelişimlerini desteklemek için aşağıdaki etkinliklerden hangisi yapılabilir?

 
 
 
 

18. 18)  Okul öncesi dönemdeki çocuklar için oyun, aşağıdaki açılardan hangisini desteklemez?

 
 
 
 

19. 19)  Okul öncesi dönemdeki çocukların beden farkındalıklarını arttırmak için aşağıdaki etkinliklerden hangisi yapılabilir?

 
 
 
 

20. 20)  Okul öncesi dönemdeki çocukların sosyal gelişimlerini desteklemek için aşağıdaki etkinliklerden hangisi yapılabilir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.