Öfke ve Stres Kontrolü Kursu – Sertifikalı Eğitim

Kavram itibariyle bireyin çeşitli çevresel uyaranlara karşı gösterilemeyen ve biriken tepki olarak adlandırılan stres, çoğunlukla olumsuz ve zararlı şekilde tanımlanmaktadır. Kişiyi zora sokan, acı veren en genel tabiriyle kişinin “uyumunu bozan” stres baş edilebildiğinde başarıya, mutluluğa da götürebilmektedir. Günlük yaşantının karmaşası ile insanlar pek çok şekilde strese yol açabilecek olaylarla karşılaşıp kimi zaman üstesinden gelmekte kimi zaman ise kendilerini kaybetmektedirler. Kendini kaybeden bireyler zaman zaman öfkelerinin esiri olup, hayatlarının en kritik kararlarını bu anlarda vermek gibi bir hataya düşmekte bu durum ise birçok felaketi beraberinde getirmektedir. Bilinenin aksine stresle başa çıkmak ne zordur ne de üstesinden gelinemeyecek bir durumdur.

Öfke ise bir saldırı, tehdit ya da engelleme anında hissettiğiniz ve fizyolojik olarak belirtilerini ortaya koyduğunuz bir duygu olarak tanımlayabiliriz. Genellikle stres içindeki bireyin duygularını kendini savunma amacıyla saldırganca sergilemesidir. Genellikle birbirini tetikleyen süreçlerdir. Ama stresi engelleyip öfkeye dönüşmemesinin belirli teknikleri bulunmaktadır. Özellikle günümüzde insan ilişkilerinin zorlaştığı ve doğadan uzaklaştığımız gerçeği de kabullenildiğinde bu yöntemler fazlasıyla önem kazanmaktadır. Yurt dışında gerek iş yerleri gerek mahkemeler aracılığı ile insanlar öfke kontrol seanslarına, stres yönetim gruplarına insanlar yönlendirilmektedir. Fakat bizdeki durum tam olarak kişinin kendi durumunu gözlemleyip kendi bireysel çabası ile bu sürecin atlatılmasının tamamen bireysel çabasından ibaret olarak görülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Öfke ve Stres Kontrolü (ofke stres yonetimi kapak) Kursu

Öfke ve Stres Kontrolü Kursları

Dışarıdan gelen bir tehlike anında sinir sisteminiz adrenalin hormonu salgılar. Bu durumda bedeniniz alarm durumuna geçer. Kalp atışlarınız bir anda hızlanır ve kan akışı yükselir. Bu yüzden daha hızlı nefes alıp verirsiniz. Bu durumda beklenmeyen ve kendinizi kontrol edemediğiniz davranışlar ortaya koyabilirsiniz. Bu durumda vücudunuz savaş halindedir.

Öfke ve stres bir araya geldiğinde insanları çok olumsuz etkiler. Günlük hayatınızı devam ettirmeniz bu iki bileşen bir araya geldiğinde çok zor olur. Büyük bir baskı altında kendinizden beklenmeyen davranışları yapabilir ve çok olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak sosyal bir varlık olan insan mutlaka stresini yönetebilmelidir. Öfke ve stres kontrolü eğitimi ile bu iki olumsuz özelliği kendinizden uzaklaştırabilir ve kontrol altına almayı öğrenebilirsiniz.

Bu günümüz çağı ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Öfke ve Stres Kontrolü Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Öfke ve Stres Kontrolü Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Öfke ve Stres Kontrolü (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Öfke ve Stres Kontrolü Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Öfke ve Stres Kontrolü Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Stres, insan vücudunda hangi hormonların artmasına neden olur?

 
 
 
 

2. 2)  Hangi durumda öfke patlaması yaşanabilir?

 
 
 
 

3. 3)  Stresin zararlı etkilerinden biri de _____ olmasıdır.

 
 
 
 

4. 4)  Hangisi stresle başa çıkmak için kullanılabilecek bir yöntemdir?

 
 
 
 

5. 5)  Hangisi bir öfke yönetimi stratejisi değildir?

 
 
 
 

6. 6)  Stresin en yaygın belirtileri hangileridir?

 
 
 
 

7. 7)  Öfke, hangi durumlarda pozitif bir duygu olabilir?

 
 
 
 

8. 8)  Stresin yönetiminde hangi yöntemler etkilidir?

 
 
 
 

9. 9)  Hangi tür durumlarda öfke kontrolü gereklidir?

 
 
 
 

10. 10)  Hangi tür durumlarda stres kontrolü gereklidir?

 
 
 
 

11. 11)  Stresle başa çıkmak için en iyi yöntemlerden biri nedir?

 
 
 
 

12. 12)  Hangi tür durumlarda öfke kontrolü teknikleri etkilidir?

 
 
 
 

13. 13)  Stresin uzun süreli etkileri nelerdir?

 
 
 
 

14. 14)  Öfkeyle başa çıkmak için hangi teknikler etkilidir?

 
 
 
 

15. 15)  Stresle başa çıkmak için hangi adımlar atılabilir?

 
 
 
 

16. 16)  Öfke kontrolü için hangi teknikler kullanılabilir?

 
 
 
 

17. 17)  Hangi tür durumlarda stresli hissederiz?

 
 
 
 

18. 18)  Öfke kontrolü için hangi adımlar atılabilir?

 
 
 
 

19. 19)  Hangi tür aktiviteler stresi artırır?

 
 
 
 

20. 20)  Öfke kontrolü için hangi adımlar atılabilir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.