Müşteri Hizmetleri Kursları

Müşteri hizmetleri Temsilcisi Eğitimi: İnsanlarla ilişkilerini doğru şekilde yürütebilen, iletişim tekniklerini doğru kullanan, ürün iade ve satış sonrası destek hizmeti verebilecek, tüketici hakları konusunda bilgi sahibi, tüketicilerin ilgi, istek, öneri ve davranış – tutumlarını inceleyerek üst mercilere raporlama işlemlerini görev olarak yürütebilecek bireyler yetiştirmek için yeterliliğe bağlı modüller çerçevesinde oluşturulan bir kurs programıdır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Müşteri hizmetleri nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Müşteri hizmetleri hangi kanallar aracılığıyla verilebilir?

 
 
 
 

3. 3)  Hangisi doğru bir müşteri hizmetleri yaklaşımıdır?

 
 
 
 

4. 4)  Müşteri şikayeti nasıl ele alınır?

 
 
 
 

5. 5)  Hangisi müşteri memnuniyetini artırmak için yapılabileceklerden biridir?

 
 
 
 

6. 6)  Müşteriye yardımcı olmak için hangi bilgilere ihtiyaç vardır?

 
 
 
 

7. 7)  Müşteri şikayeti ne kadar sürede yanıtlanmalıdır?

 
 
 
 

8. 8)  Müşteri hizmetleri departmanı ne zaman hizmet vermelidir?

 
 
 
 

9. 9)  Hangisi doğru bir müşteri hizmetleri tavsiyesidir?

 
 
 
 

10. 10)  Hangisi doğru bir müşteri hizmetleri beklentisidir?

 
 
 
 

11. 11)  Müşteri hizmetleri için hangi beceriler önemlidir?

 
 
 
 

12. 12)  Hangisi doğru bir müşteri hizmetleri yaklaşımı değildir?

 
 
 
 

13. 13)  Müşteri hizmetleri departmanında çalışanlar hangi konular hakkında bilgi sahibi olmalıdır?

 
 
 
 

14. 14)  Müşteri şikayetlerini çözmek için hangi yaklaşım önerilir?

 
 
 
 

15. 15)  Müşteri hizmetleri departmanında çalışan bir kişi nasıl bir ton kullanmalıdır?

 
 
 
 

16. 16)  Müşteri hizmetleri departmanında çalışan bir kişi, müşteriye yardımcı olmak için hangi adımları atmalıdır?

 
 
 
 

17. 17)  Hangisi doğru bir müşteri hizmetleri yaklaşımıdır?

 
 
 
 

18. 18)  Hangisi doğru bir müşteri hizmetleri beklentisidir?

 
 
 
 

19. 19)  Müşteri hizmetleri departmanında çalışan bir kişi, müşteri şikayetlerini nasıl ele almalıdır?

 
 
 
 

20. 20)  Müşteri hizmetleri departmanında çalışan bir kişi, müşteriye nasıl davranmalıdır?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.