Kurum ya da kuruluşların bünyesinde faaliyet gösteren müşteri hizmetleri bölümü personelleri ve yönetici adayları musteri_hizmetleri_temsilcisi2için tasarlanan bu eğitim programında; ürün iade işlemleri, tüketici şikayetleri, önerileri, sorunları ve tüketici hakem heyeti ile ilgili bilgi ve beceriye sahip nitelikli bireyler yetiştirmek amaçlanmıştır.

Müşteri Hizmetleri Kursları

Müşteri hizmetleri Temsilcisi Eğitimi: İnsanlarla ilişkilerini doğru şekilde yürütebilen, iletişim tekniklerini doğru kullanan, ürün iade ve satış sonrası destek hizmeti verebilecek, tüketici hakları konusunda bilgi sahibi, tüketicilerin ilgi, istek, öneri ve davranış – tutumlarını inceleyerek üst mercilere raporlama işlemlerini görev olarak yürütebilecek bireyler yetiştirmek için yeterliliğe bağlı modüller çerçevesinde oluşturulan bir kurs programıdır.musteri_hizmetleri_temsilcisi1

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Sertifikası

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler kazandıkları yeterlikler doğrultusunda
1. Küçük veya büyük ölçekli işletmelerde,
2. Resmi ve özel kurumlarda
3. Kendi iş yerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.


Kurs Kontenjan Durumu

Kurs için şu an kontenjanımız doludur. Kurs kayıtlarımız kontenjanlarımız ile sınırlı olduğundan dolayı kayıt işlemini tamamlayan ilk 50 kursiyer kursa kabul edilebilmektedir. Bu nedenle ön kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ön kayıt yaptırırsanız yeni dönem kayıt tarihleri açıklandığında eğitim koordinatörlerimiz size ulaşarak kayıt işlemleriniz için yardımcı olacaklardır.

Ön Kayıt işlemleriniz için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.

Ön Kayıt Formu

Saygılarımızla
Merkezi Eğitim Kurumları

Kursun Amacı Nedir?

Kurum ve kuruluşların bünyesinde Müşteri Hizmetleri Departmanı ya da ilgili bölümlerde çalışan bireylere meslekleriyle ilgili genel eğitimin verilerek, hizmet-ürün kalitesinin yükselmesi ve satış sonrası faaliyetlerin düzenlenmesi, denetlenmesi çalışmalarında direkt fayda elde edilmesinin öngörülmesidir. Sertifika sahibi bireyler genellikle kurumsal firmalarda istihdam olanağı bulmaktadır.

Sertifika Geçerliliği Nedir?

Kurs programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavında başarılı olursanız, alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “kurs bitirme belgesi” olacağı için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.
Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.[/vc_column_text]

 • Bilgisayarda Metin Dosyası Oluşturmak / Kelime İşlemci
 • Bilgisayarda Matematiksel Ve Mantıksal Dosya Oluşturmak / Elektronik Tablo
 • Bilgisayarda Sunu Oluşturmak / Sunu
 • İnternet Üzerinden Bilgi Toplamak / Bilgisayarla İletişim
 • Türkçeyi Doğru Konuşmak / Diksiyon 1 / Diksiyon 2
 • İnsanlarla İlişkilerini Doğru Yürütmek / İnsan İlişkileri
 • İletişim Tekniklerini Doğru Kullanmak / İletişim
 • İletişim Sürecini İncelemek Ve İletişim Türlerini Kullanmak / İletişim Süreci Ve Türleri
 • Ürün İade İşlemlerini Takip Etmek / Ürün İadesi
 • Satış Sonrası Destek Hizmeti Vermek / Satış Sonrası Destek
 • Satış Sonrası Müşteri İlişkilerini Takip Etmek / Satış Sonrası Müşteri İlişkileri
 • Tüketici Haklarına Hakkında Bilgi Toplamak / Tüketici Hakları
 • Tüketici Şikâyetlerini Yürütmek / Tüketici Şikâyetleri
 • Tüketici Önerilerini Yürütmek / Tüketici Önerileri
 • Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Gelen Şikâyet İşlemlerini Yürütmek / Tüketici Sorunları Hakem Heyeti
 • Meslek Etiği Gereklerine Uymak / Meslek Etiği

Eğitim süresi 456 saat olarak planlanmıştır.

okur – yazar olmak ve mesleği yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak kursa katılmak için yeterlidir.

Eğitimin sonucunda Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifikameb-onayli-sertifika sınavına katılan kursiyerler 100 üzerinden 45 ve üzeri puanlar alanlar başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir.
Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 10 iş gününü aşmamaktadır.

 • Öğrenim Belgesi fotokopisi,
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 • Vesikalık Fotoğraf (4 adet).

Deneme soruları 0 adettir. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Sınav deneme soruları aşağıdaki gibidir. Başarılar Dileriz. 🙂 (Kursiyerlerimiz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır.)