Montessori Eğitmenliği Kursu – Sertifikalı Eğitim

Montessori eğitimi, Maria Montessori tarafından geliştirilen özel bir eğitim modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyada son zamanlarda en çok adını duyuran eğitim modellerinden biridir. Yaklaşık 100 yıllık bir geçmişi olan bu eğitim biçimi ülkemizde de son zamanlarda hızla yaygınlaşmaktadır. Öyle ki özel Montessori okulları açılmakta ve birçok okulda bu yöntemi kullanan eğitmenler yetişmektedir.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu montessori uygulayıcı eğitmenlik kursu verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Montessori Eğitmenliği (montessori kapak) Kursu

Montessori Eğitmenliği (Uygulayıcılığı) Kursları

Montessori kendi felsefesi olan bir disiplindir. Bu disiplin çocukların gelecek hayatta kazanacağı kişiliğe dair tüm potansiyelleri içinde taşıdığına ve buna ulaşabilmek adına özgür bırakılması gerektiğine vurgu yapar. Her çocuğun özel olduğunu ve kendine özgü bir gelişim hayatı yaşadığını savunmaktadır. Bu eğitim modelinin ana çıkış noktası kendi başına hareket edebilen mutlu çocuklar yetiştirmektir.

Ülkemizde bu eğitim modeline olan eğilim gün geçtikçe artmaktadır. Eğitimde sizler de yeni disiplinlere açık hale gelmek için Montessori eğitmenliği sertifikası alabilirsiniz. Sizler de sertifikaya sahip olarak eğitim verme yetkinliği elde edebilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek geleceğin eğitim yöntemi olarak tanımlanmaktadır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Montessori Eğitmenliği Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Montessori Eğitmenliği Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Montessori Eğitmenliği (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Montessori Eğitmenliği Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Montessori Eğitmenliği Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Montessori yöntemi, hangi yıl ve ülkede geliştirilmiştir?

 
 
 
 

2. 2)  Montessori yöntemi hangi yaş aralığındaki çocuklar için uygundur?

 
 
 
 

3. 3)  Montessori yönteminin temel amacı nedir?

 
 
 
 

4. 4)  Montessori yönteminde öğretmenin rolü nedir?

 
 
 
 

5. 5)  Montessori yöntemi öğrencilerin hangi alanları geliştirmeyi hedefler?

 
 
 
 

6. 6)  Montessori eğitiminde öğrencilerin öğrenme ortamı nasıl olmalıdır?

 
 
 
 

7. 7)  Montessori yöntemi hangi öğrenme modeline dayanır?

 
 
 
 

8. 8)  Montessori yönteminde öğrenciler hangi materyalleri kullanır?

 
 
 
 

9. 9)  Montessori eğitiminde öğrencilerin öğrenme sürecinde hangi faktörler önemlidir?

 
 
 
 

10. 10)  Montessori eğitiminde öğrenciler nasıl değerlendirilir?

 
 
 
 

11. 11)  Montessori eğitiminde öğrencilerin dil gelişimi için hangi yöntemler kullanılır?

 
 
 
 

12. 12)  Montessori eğitiminde öğrencilerin sosyal gelişimi için neler yapılır?

 
 
 
 

13. 13)  Montessori eğitiminde öğrencilerin matematik becerileri için hangi materyaller kullanılır?

 
 
 
 

14. 14)  Montessori eğitiminde öğrencilerin müzik eğitimi için hangi materyaller kullanılır?

 
 
 
 

15. 15)  Montessori eğitiminde öğrencilerin beden eğitimi için hangi materyaller kullanılır?

 
 
 
 

16. 16)  Montessori eğitiminde öğrenciler nasıl gruplandırılır?

 
 
 
 

17. 17)  Montessori eğitiminde öğrencilerin öğrenme hızı nasıl dikkate alınır?

 
 
 
 

18. 18)  Montessori eğitimi hangi yaş grubundaki öğrenciler için uygundur?

 
 
 
 

19. 19)  Montessori eğitimi hangi ülkede geliştirilmiştir?

 
 
 
 

20. 20)  Montessori eğitiminde öğretmenin rolü nedir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.