Mental Aritmetik Eğitmenliği Kursu – Sertifikalı Eğitim

Günümüzde çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlayacak birçok uygulama vardır. Mental aritmetik çocukların zihin gelişimine oldukça olumlu katkısı olan ve sizlere kendinizi de dört işlem yeteneğine yönelik geliştiren bir hizmettir.

Bu nedenle mental aritmetik öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Mental Aritmetik Eğitmenliği (mental aritmetik kapak) Kursu

Mental Aritmetik Eğitmenliği Kursları

Bu eğitim abaküs eğitimi olarak da anılır. Özellikle 4 ile 12 yaş arasındaki çocukların zeka gelişimini destekleyen zihinsel bir eylemler bütünüdür. İlk olarak aritmetik işlemlerde abaküs kullanarak işe başlanır. Sonrasında öğrenciler pratik şekilde birçok hesabı zihinlerinden yapmayı öğrenirler. Yani katılımcılara abaküs sistemini yerleştiren özel bir eğitimdir. Katılımcılar bu sistemde ellerinde abaküs varmış gibi parmaklarını hareket ettirerek işlem yaparlar. Eğitimin son aşamasında ise artık parmak bile kıpırdatmadan zihinden işlem yapılma yeteneği ortaya çıkar.

Mental aritmetik eğitmenleri çocuklara hesap makinesi hızında işlem yapmayı öğretirler. Bu işlemlerde beynin sağ ve sol lobları aynı anda uyarılır. Böylece bu eğitim sürecinin sayısal ve duygusal zekaya aynı anda büyük bir katkı sağladığı ortaya koyulmuştur.

Eğitim süreci boyunca çocuğun aritmetik yetenek kazanmasına ek olarak yaratıcılık, bellek gücü, odaklanma, dikkat yoğunluğu ve problem çözme becerileri de geliştirilir. Bununla birlikte nöronlar arası bağlantı sayıları artarak beynin kapasitesi de güçlendirilir.

Bu alanda ciddi bir eğitmen açığı bulunmaktadır. Nitelikli eğitmen ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Mental Aritmetik Eğitmenliği Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Mental Aritmetik Eğitmenliği Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Mental Aritmetik Eğitmenliği (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Mental Aritmetik Eğitmenliği Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Mental Aritmetik Eğitmenliği Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1) 25 x 4 =

 
 
 
 

2. 2) 81 – 37 =

 
 
 
 

3. 3)  9 x 6 + 3 =

 
 
 
 

4. 4)  7^2 – 5^2 =

 
 
 
 

5. 5)  112 ÷ 8 =

 
 
 
 

6. 6)  3/4 + 1/2 =

 
 
 
 

7. 7)  4 x 4 x 4 =

 
 
 
 

8. 8)  13 x 7 =

 
 
 
 

9. 9)  8 ÷ 2 + 3 x 2 =

 
 
 
 

10. 10)  75 – 63 =

 
 
 
 

11. 11)  6 x 7 – 5 x 6 =

 
 
 
 

12. 12)  9 + 12 – 7 =

 
 
 
 

13. 13) 2^3 x 3^2 =

 
 
 
 

14. 14)  48 ÷ 4 + 10 =

 
 
 
 

15. 15)  15 + 23 + 31 =

 
 
 
 

16. 16)  13 x 6 – 14 =

 
 
 
 

17. 17)  8 x 9 ÷ 6 =

 
 
 
 

18. 18)  4^3 – 3^3 =

 
 
 
 

19. 19)  9 x 9 – 8 x 8 =

 
 
 
 

20. 20)  24 ÷ 6 x 5 + 3 =

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.