Masal Terapisi Uygulayıcılığı Kursu – Sertifikalı Eğitim

Masal terapisi daha çok çocuklar için olsa da yetişkinler için de kullanılan özel bir terapi yöntemidir. Bu işlem diğer Psikoloji yaklaşımlarının işe yaramayacağı yerlerde etkin bir görev edinir. Masal ile birlikte olaylar arasında bağlantı kurulabilir ve çocukların kendini ifade etmesi sağlanabilir. Eğitim sürecinde de son yıllarda kendine geniş bir kullanım alanı bulan masal terapisi, davranışları düzeltmede, yetiştirme ve karakter gelişimi çalışmalarında, büyük sorunların kaynağına inme çalışmalarında faydalı olur.

Sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Masal Terapisi (masal terapisi) Kursu

Masal Terapisi Uygulayıcılığı Kursları

Çocuk bir yetişkin gibi kendini ifade edemez. Bu yüzden masal terapistleri çocuklara doğru kelimelerle masal ve materyaller üzerinden kendilerini ifade etme şansı verirler. Böylece çocuklar günlük hayatlarında baş edemeyecekleri sorunlara karşı kendini ifade edebilirler. En yaygın kullanım yöntemi çocuklara masalın bir bölümünü anlatıp karakterin seçim yapması gereken bölümlerde çocukların seçimlerine göre hikayeyi yönlendirme üzerine ilerlerken çocuğun neden ve nasıl seçimler yaptığını ve bu seçimlerin alt planını inceleme yöntemidir. Böylece olumsuz davranışları kolayca değiştirebilirsiniz. Masal terapisti usta uygulayıcılar tarafından yapılmalıdır. Bunun için sizlere masal terapisi uygulayıcılığı eğitimimizi veriyoruz. Eğitim sürecimiz sonunda çocukların psikolojik gelişim dönemine uygun olarak doğru yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Masal Terapisi Uygulayıcılığı Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Masal Terapisi Uygulayıcılığı Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Masal Terapisi (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlet onaylı sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Masal Terapisi Uygulayıcılığı Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Masal Terapisi Uygulayıcılığı Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Masal terapisi nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Masal terapisi hangi amaçla kullanılır?

 
 
 
 

3. 3)  Masal terapisi hangi kişiler için uygundur?

 
 
 
 

4. 4)  Masal terapisi hangi durumlarda kullanılabilir?

 
 
 
 

5. 5)  Masal terapisinde hangi unsurlar önemlidir?

 
 
 
 

6. 6)  Masal terapisinde hangi masal türleri tercih edilir?

 
 
 
 

7. 7)  Masal terapisinde masalın nasıl seçilmesi gerektiği konusunda hangi faktörler etkilidir?

 
 
 
 

8. 8)  Masal terapisi sırasında terapist ne tür sorular sorabilir?

 
 
 
 

9. 9)  Masal terapisinde terapistin hangi özellikleri önemlidir?

 
 
 
 

10. 10)  Masal terapisi sırasında nasıl bir ortam sağlanması önemlidir?

 
 
 
 

11. 11)  Masal terapisi kaç seans sürer?

 
 
 
 

12. 12)  Masal terapisi ne kadar etkilidir?

 
 
 
 

13. 13)  Masal terapisi ile hangi sorunlar çözülebilir?

 
 
 
 

14. 14)  Masal terapisi sırasında neler yapılabilir?

 
 
 
 

15. 15)  Masal terapisi ne zaman kullanılabilir?

 
 
 
 

16. 16)  Masal terapisi sırasında hangi teknikler kullanılabilir?

 
 
 
 

17. 17)  Masal terapisi hangi terapi yöntemleri ile birleştirilebilir?

 
 
 
 

18. 18)  Masal terapisi neden tercih edilir?

 
 
 
 

19. 19)  Masal terapisi sırasında hangi kısıtlamalar olabilir?

 
 
 
 

20. 20)  Masal terapisi ile hangi sonuçlar elde edilebilir?

 

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.