Masaj Kursu (Masör – Masöz Elemanı)

Masaj Kursu; masör yada masöz olarak masaj mesleği ile uğraşanlar ve uğraşmak isteyenler için tasarlanmış modüler bir eğitim programıdır. Masaj kursu için hazırlanan eğitim programının sonucunda resmi ve geçerli Masaj sertifikası (masör masöz belgesi) verilmektedir.

Resmi makamlarca iş yeri açılışında istenilen 520 saatlik Masaj Kursu kurumumuz tarafından verilmeye başlanmıştır. Kurumumuz aracılığı ile katılacağınız kurs programı sonrasında başarılı kursiyerlere MEB onaylı 520 saatlik Masaj Sertifikası verilmektedir. Kurs yaklaşık olarak 3,5 ay sürmektedir.

Masör ya da Masöz olarak çalışmak isteyen bireyler aşağıdaki masaj kurslarını tercih ederek masaj sertifikasına sahip olabilirler.

 


Masaj salonları, oteller, spa merkezleri vb alanlarda çalışmak için gerekli olan “Masaj Uygulayıcısı” kursu (Masör – Masöz Kursu) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 yılında yenilenerek kurs süresi 312 saate düşürülmüştür. Masaj kursu (Masör ve Masöz Kursu) Milli Eğitim Bakanlığının 16.05.2018 tarih ve 26022156-101.04-E.9641859 sayılı onayıyla “Masaj Uygulayıcı” olarak güncellenmiştir. Güncelleme işlemi programın yeterliliklerini, yetki ve sorumluluklarını değiştirmemiştir. Bu sertifika ile ilgili alanda iş yeri açabilir veya bu sektördeki iş yerlerinde çalışabilirsiniz.

Güncellenme ile ilgili değişiklikler şu şekildedir;

608 saatlik eski programın yerine 312 saatlik bir kurs programı uygulamaya konuldu.
MASÖR-MASÖZ olan kurs programı ismi MASAJ UYGULAYICI olarak değişti.
Mezuniyet yeterliliği Okuryazarlıktan İlkokul mezuniyetine yükseltildi.
Lenf Drenaj , Aroma terapi , Taş masajı, Ayurveda  vb. yaygın masaj türleri tek ders olarak Klasik Masaj Tekniklerinde toplandı.
Kursa katılmak için en az lise mezuniyetine sahip olunmalı ve 17 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Kurs süresi yaklaşık olarak 3-3,5 ay sürmektedir. Kurs hakkında daha detaylı bilgi ve kayıt işlemeriniz için iletişim bölümümüzden eğitim koordinatörlerimize ulaşabilirsiniz.

Yüksek Öğretim Kuruluna bağlı olarak faaliyetini yürüten üniversitelerin açmış olduğu masaj kurslarına uzaktan eğitim ile katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Uzaktan eğitim yöntemiyle verilen eğitime internet bağlantınızın olduğu herhangi bir yerden ve istediğiniz zaman katılarak uzaktan eğitim derslerine katılabilirsiniz. Kurs sonrasında online olarak yapılacak olan kurs bitirme sınavına katılarak başarılı olmanız durumunda hazırlanan sertifikanız tarafınıza teslim edilmektedir. Eğitimler genel katılıma açık olup öngörülen eğitim tamamlama süresi 4 aydır. Daha fazla detay için iletişim bölümümüzden eğitim koordinatörlerimize ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Sağlık ve Eğitim Federasyonunun tüm kurum ve kuruluşlarda kabul gören uluslararası eğitimlerine uzaktan eğitim yöntemi ile katılabilirsiniz. Kurs sonucunda yapılan eğitim tamamlama sınavında başarılı olursanız sertifika sahibi olabilirsiniz. Planlanan toplam eğitim süresi 608 saat olup yaklaşık olarak 4 ay sürmektedir. Daha fazla detay için iletişim bölümümüzden eğitim koordinatörlerimize ulaşabilirsiniz.


Masaj Kursu

Masaj Kursları

Tüm Türkiye’de aktif olarak verilen masaj kursları ilgili sektördeki iş yerlerinde çalışmak için zorunlu tutulmaktadır. Masöz ve masörlere verilen kurslar Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır. Masaj eğitimi ile masör ve masözün; masaj uygulamalarını doğru ve etik şekilde yapması planlanmaktadır.

Masaj: deri, deri altı dokusu, kaslar, iç organlar, dolaşım ve lenf sistemlerinin el, elektrik, su aracılığıyla uyarılması, mekanik ve sinirsel yolla çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını arttırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini ve bu sayede iyileştirme veya rehabilitasyon sağlayan alternatif tıp yöntemidir. Profesyonel olarak masaj mesleğiyle uğraşan erkeklere masör, bayanlara masöz denilmektedir.

 

masör masöz belgesi

Masaj Kursu Eğitimi

Eğitimin amacı masaj uygulamasını yapan masör ya da masözün hijyen ve sağlık kurallarına uygun olarak aktif şekilde çalışabilmesidir.  M.E.B. onaylı sertifika aynı zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından da kabul edilen 312 saatlik masaj sertifikasıdır. Masör- masöz (masaj elemanı) kursunun program içeriğini, eğitim konularını, süresini ve kurs hakkındaki detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 39
...

Kalan Kontenjan : 11
...

Kursun Amacı Nedir?

Hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde, masaj uygulamasına ilişkin olan işlemleri, belirli bir süre içerisinde, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli masör ya da masöz yetiştirmeyi hedefler.

Masör & masöz kurs programı sonucunda kazandıkları yeterlikler ile;

 1.  Güzellik salonları ve merkezlerinde,
 2. Masaj salonları ve merkezlerinde,
 3. Kaplıca ve banyo tesislerinde,
 4. Spa, thalosso terapi ve bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde, spor merkezleri ve spor salonlarında çalışabilirler.

Sertifika Geçerliliği Nedir?

Kurs programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavında başarılı olursanız, alacağınız belge Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “kurs bitirme belgesi” olacağı için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.
Ayrıca yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

 • Vücut organlarını analiz etmek / Anatomi
 • Fizyoloji sistemlerini analiz etmek / Fizyoloji
 • Kişisel hazırlık ve hijyen yapmak / Kişisel hazırlık ve Hijyen
 • Salon hazırlığı ve hijyeni yapmak / Salon Hazırlığı ve Hijyeni
 • Müşteriyi karşılamak ve uğurlamak / Müşteri Karşılama ve Uğurlama
 • Klasik masaj teknikleri uygulamak / Klasik Masaj Teknikleri
 • Dekolteye ve yüze masaj uygulamak / Dekolte ve Yüz Masajı
 • Cilt bakımı kozmetiklerini uygulamak / Cilt Bakımı Kozmetikleri
 • Vücut bakımı kozmetiklerini uygulamak / Vücut Bakımı Kozmetikleri
 • Temel vücut masajı uygulamak / Vücut Masajı
 • Lenf drenaj masajı uygulamak / Lenf Drenaj Masajı
 • Aroma terapi masajı uygulamak / Aroma Terapi Masajı
 • Taş masajı uygulamak / Taş masajı
 • Ayurveda masajı uygulamak / Ayurveda masajı
 • Refleksoloji masajı uygulamak / Refleksoloji masajı
 • Shiatsu masajı uygulamak / Shiatsu masajı
 • Thai masajı uygulamak / Thai masajı
 • Modern SPA bakımları yapmak / Modern SPA bakımları
 • Thallasso bakımları yapmak / Thallasso bakımları
 • Otantik SPA bakımları yapmak / Otantik SPA bakımları
 • Termal bakımlar yapmak / Termal bakımlar

Eğitim süresi 608 saat olarak planlanmış, 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurs süresi 312 saate düşürülmüştür. 

En az okur – yazar olmak ve mesleği yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak kursa katılmak için yeterlidir.

Eğitimin sonucunda Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifikaMasaj Sertifikası sınavına katılan kursiyerler 100 üzerinden 45 ve üzeri puanlar alanlar başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir.
Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 10 iş gününü aşmamaktadır.

 • Öğrenim Belgesi fotokopisi,
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 • Vesikalık Fotoğraf (4 adet).

Deneme soruları 50 adettir. Son soruyu cevapladığınızda sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Sınav deneme soruları aşağıda sunulmuştur. Kursiyerlerimiz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır.

1) Aşağıdakilerden hangisi yassı kemik değildir? 

2) Aşağıdakilerden hangisi kısa kemiklerin özelliği değildir?

3) Aşağıdakilerden hangisi uzun kemiktir?

4) Aşağıdakilerden hangisi iskelet sisteminin görevidir?

5) Aşağıdakilerden hangisi uyluğun bulunduğu bölümdür?

6) Aşağıdakilerden hangisi kalçada bulunmayan kemiktir?

7) Aşağıdakilerden hangisi ön kolun bulunduğu bölümdür?

8) Cildi temizlemenin amacı aşağıdakilerden hangisi değildir?

9) Balmumu-Boraks kreminin önemli özelliği aşağıdakilerden hangisidir?

10) Aşağıdakilerden hangisi S/Y tipi ürünlerin yıkanabilme özelliğini artırmak için eklenen yüzey etkin maddelerdir?

11) Ağır makyaj temizliğinde rahatlıkla kullanılan yıkanarak kolayca uzaklaştırılan temizleme jeli aşağıdakilerden hangisidir?

12) Temizleme sırasında yüksek yağ tabakası bıraktığından, temizleme köpüğüyle beraberinde kullanılması tavsiye edilen temizleme jeli aşağıdakilerden hangisidir?

13) Temizleme sütünün emülsiyon tipi aşağıdakilerden nasıldır?

14) Köpük türü temizleme ürünlerinde, köpük oluşturucu maddeler olarak aşağıdakilerden hangisi kullanılır?

15) Temel maddeler esas alınarak yapılan maskelerin sınıflandırılmasına aşağıdakilerden hangisi girmez?

16) Aşağıda verilen maddelerden hangisi mum esaslı maskelerde genellikle kullanılır?

17) Maskelerde kullanılan film oluşturan maskeler aşağıdakilerden hangisi değildir?

18) Aşağıdakilerden maskelerden hangisi cilt rengini açan maddeler içerir?

19) Maskelerin cilt üzerindeki en önemli etkisi aşağıdakilerden hangisi değildir?

20) Ciltten soyularak uzaklaştırılan maskeler beraberinde keratin tabakasını almalarından dolayı en fazla haftada kaç kez kullanılması uygundur?

21) Fiziksel soyucular (peeling) epidermis’deki hangi tabakayı soyarlar?

22) Fiziksel soyucularda kullanılan maddelerden hangisi en aşındırıcıdır?

23) Cilt sıkıştırıcıların cilt üzerindeki etkisi, aşağıdakilerden hangisi değildir?

24) Cilt sıkıştırıcılarında alkol içinde süspande olarak hazırlanan sebum emici madde aşağıdakilerden hangisidir?

25) Bazı cilt sıkıştırıcılar içinde bulunan alfa hidroksit asidin en önemli kullanım amacı aşağıdakilerden hangisidir?

26) Aşağıdakilerden hangi cildi UV ışınlarından korumak için eklenir?

27) Cilt sıkıştırıcıların alkol oranı yüksek olanı aşağıdakilerden hangi cilt tipi için uygundur?

28) Cilt sıkıştırıcıların alkol oranı düşük olanı aşağıdakilerden hangi cilt tipi için uygundur?

29)Aşağıdakilerden hangisi nemlendiricilerin cilt üzerindeki etkisinden değildir?

30) Str. Corneum tabakasındaki su miktarı % kaçın altına inmesiyle kozmetik kuru deri belirtisi ortaya çıkar?

31) Deriden su kaybını engelleyen en önemli tabaka aşağıdakilerden hangisidir?

32) Aşağıdakilerden hangisinin kaybı kuru deri belirtilerinin oluşmasında en önemli etkendir?

33) Aşağıdakilerden hangi tabakada epidermal lipitler bulunur?

34) Epidermal lipitler yapılarında aşağıdakilerden hangisini içermez?

35) Sulu jel kıvamında üretilen nemlendiricilerden yüksek oranda nem çeken nemlendiriciler hangi amaçla kullanılır?

36) Nemlendiricilerin içindeki nem çekici maddeler(hümektanlar), atmosferdeki nem oranı % kaç olursa Str. Corneum'daki nem miktarını arttırır?

37) Nemlendiricilerin içindeki nem çekici maddeler, çevredeki atmosfer neminin az olması durumunda, cildin gerekli nemini hangi tabakadan çekerler?

38) Aşağıdakilerden hangisi nem çekici maddeler değildir?

39) Aşağıdakilerden hangisi stearik asidin meydana geldiği madde değildir?

40) Tıraş ürünlerinde uyarıcı etkiye sahip maddeler hangi amaçla kullanılır?

41) Tıraş köpüklerinde yüzey etkin madde kullanımının farklı nedenleri aşağıdakilerden hangisi değildir?

42) Sakalın yumuşama hızı aşağıdaki kozmetik maddelerinden hangisine göre değişmez?

43) Köpürmeyen tıraş kremlerinde jel oluşturucu madde olarak aşağıdakilerden hangisi kullanılmaz?

44) Yoğun köpük oluşturabilen, fırçaya ve cilt üzerine kolayca yayılabilen, su ile kolayca uzaklaştırılabilen, ısıtıcı özelliği iyi olan, tahrişe neden olmayan tıraş kozmetikleri aşağıdakilerden hangisidir?

45) Köpüren tıraş kremlerinin pH değeri yaklaşık ne kadardır?

46) Aşağıdakilerden hangisi ıslak tıraş kozmetiklerinin içine girmez?

47) Sabun içeren tıraş ürünlerinden sonra alkaliye kaymış deri pH’sını normal deri pH’sına getirebilmek için, tıraştan sonra kullanılan nemlendiricilere, nemlendirici madde olarak aşağıdakilerden hangisi katılır?

48) Tıraş sonrası kozmetikleri hangi amaçla kullanılmaz?

49) Cildi temizlemenin amacı aşağıdakilerden hangisi değildir?

50) Nem çekici maddeler, çevredeki atmosfer neminin az olması durumunda, cildin gerekli nemini hangi tabakadan çekerler?Katılımcı Görüşleri

 • Ceyda CANATAN
  Gördüğüm en güzel kurslardan birisiydi, kurs aldığım süre boyunca eğitmenimden ve eğitim danışmanlarımdan çok yardım aldım. Fiyatı da uygun ve ödeme seçenekleri yeterince esnekti. ÇOOK teşekkür ederim.
  Ceyda CANATAN
  SPA Yöneticisi
 • mezun-kursiyer
  Kursunuzu çok beğendim insanlara yaklaşım tarzınız ve ilgileriniz için teşekkür ederim. Merkezi Eğitimi seçtiğim için şanslı hissediyorum kendimi. Hocalarımız da gerçekten işini severek yapmakta. Başarılarınızın devamını dilerim.
  Zeynep GÜRCAN
  Masöz

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 282 Oy Üzerinden Ortalama 4.3 puan

68 Kursiyer Yorumları

 1. cemalettin dedi ki:

  kursa başlama ve bitiş saatleri

 2. Yasemin dedi ki:

  Bilgi almak istiyorum

  • İletişim bölümümüzden ve ya aşağıdaki telefon numaralarımızdan eğitim koordinatörlerimizle iletişim kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
   Tel-1: +90 312 432 0 332
   Tel-2: +90 312 432 1 332

 3. Cemile Baldemir dedi ki:

  Balıkesir ve çevresinde kursumuz varmı bende katılmak istiyorum

  • Cemile hanım merhaba;
   Balıkesir’de fiziki adresimiz bulunmamakta fakat uzaktan eğitim programlarımıza katılarak kariyerinizi geliştirebilirsiniz. İletişim bölümünden bizimle iletişime geçerseniz eğitim koordinatörlerimiz size yardımcı olacaktır.

 4. ferudun dedi ki:

  Merhaba
  istanbul için kurs planlamanız varmıdır ?

 5. nilay dedi ki:

  merhabalar kurs yeriniz tam olarak nerede?

 6. Ebru görgü dedi ki:

  Istanbul da kursunuz varmi varsa ne zaman baslar ve istanbulun neresinde olur

 7. Sukriye dedi ki:

  Merhaba antalyada kurs yeriniz varmi bilgi alabilirmiyim

  • Şükriye hanım merhabalar; Antalya ilinde kurs yerimiz bulunmamakta ama kariyerinizi geliştirebileceğiniz birçok eğitim programımıza uzaktan eğitim yöntemiyle katılabilirsiniz. Eğitim koordinatörlerimizle aşağıdaki telefon numaralarından iletişime geçerseniz yardımcı olacaklardır.
   Tel-1: +90 312 432 0 332
   Tel-2: +90 312 432 1 332

 8. ahmet dedi ki:

  konyada masaj kursu açıkalacakmı _

 9. Zahide Demir dedi ki:

  Gaziantep te varmı

 10. Ömer aydemir dedi ki:

  Trabzon’da kurs eğitim yeri varmı

 11. betül dedi ki:

  18 yaşını doldurunca üniversite okurkende egitimini alabiliyormuyuz ? ?

 12. Saruhan Yıldız dedi ki:

  şanlıurfa yada mardinde kurs mevcutmu ?

 13. Murtaza dedi ki:

  Erzurum’da kursunuz var mı?

 14. Nuri dedi ki:

  Merhabalar kurs saatleri 312 saate indi diye bir duyum aldim.Bazi yerlerde 312 saatlik kurs belgeleri pek iş görülmediği söyleniyor.Bir bilginiz var miydi ?

  • Nuri bey merhaba;
   Evet kurs program güncellenerek saatlari 608 den 312 ye indirildi ve kurs ismi de masör masöz olarak değil masaj uygulayıcısı olarak geçmekte. Belgelerin pek iş görmediği ya da geçersiz olduğu bilgileri ise kesinlikle doğru değildir. Zaten kurs programı güncellendiği andan itibaren 608 saatlik kurs alma şansınız kalmadı.
   Milli Eğitim Bakanlığı kurs programını her an güncelleme değiştirme ya da kaldırma yetkisine sahiptir. Bu belgelerin geçerliliğine etki etmez. Masaj kursları 1980 li yıllardan beri çeşitli eğitim programları ile verilmektedir bu programlar sürekli olarak güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın imzası ve mührü olan online doğrulamalı hiçbir belge küçümsenmemelidir. Bu nedenle içiniz rahat olsun. 312 saatlik sertifika tüm hak ve yetkiler ile 608 saatlik sertifika ile eşdeğerdir.
   İyi günler dileriz.

 15. Nuri dedi ki:

  Antalya kemer de 608 saatlik masaj kursunuz varmı?

  • Nuri bey merhaba;
   608 saatlik “Masör – Masöz Elemanı Yetiştirme Kursu” programı 312 saatlik “Masaj Uygulayıcı Kursu” olarak güncellenmiştir. 312 saatlik yeni program 608 saatlik eski programa denktir. Masaj Uygulayıcılığı kursu’na katılmak için iletişim bölümümüzden eğitim koordinatörlerimizle görüşerek detaylı bilgi alabilir ve dilerseniz kursa kayıt olabilirsiniz.

 16. fatih dedi ki:

  trabzonun of ilçesinde kursunuz var mı ? açmak için ne yapılabilir ?

  • Fatih bey merhaba;
   Bırakın Of ilçesini Trabzon ilimizde dahi bu tür kursları bulma şansınız çok düşüktür. Kursların açılması için süreklilik arz edecek şekilde ve yeterli sayıda başvurunun olması gerekmekte. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya harici birçok şehirde bu tarz kurslar bu nedenle açılmamaktadır.
   Siz de diğer kursiyerlerimiz gibi Ankara üzerinden bu kursa kayıt olabilir ve sertifika alabilirsiniz.

 17. Yusuf dedi ki:

  Anlaşılan sadece Ankara’da kurs var. Ankara dışında kurs yok mu?

  • Yusuf bey merhabalar bir çok kursumuza uzaktan eğitim yöntemiyle bulunduğunuz şehirden katılabilirsiniz. Bütün kursların Ankara’da olmasının nedeni daha çok talep görmesi ve merkezi konum avantajından dolayıdır. İsterseniz size en yakın halk eğitim merkezine başvuruda bulunarak istediğiniz kursa katılma imkanınız da mevcuttur.

 18. Ramazan dedi ki:

  Merhaba kurs için öğrenim durumu ve yaş önemlimi acaba ?

  • Ramazan bey merhaba;
   Masaj kursu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncellenerek Masaj Uygulayıcısı kursu olarak değiştirildi. Güncel kurs için de öğrenim durumu en az lise mezunu olarak belirlendi.
   Yaş olarak hala şartları aynı 18 yaşını doldurmuş olmak kursa katılmak için yeterlidir. Aşağıdaki telefon numaralarından eğitim koordinatörlerimizele iletişim kurabilir kurs hakkında detaylı bilgi edinebilir ve dilerseniz kursa kayıt olabilirsiniz.
   Tel-1: +90 312 432 0 332
   Tel-2: +90 312 432 1 332
   Tel-3: +90 312 424 0 332
   Gsm-1: +90 507 112 79 01
   Gsm-2: +90 544 509 86 06

 19. Muharrem dedi ki:

  Merhaba Sakarya’da masörlük kurs eğitimi varmı varsa telefon numarasını atarmışsınız

  • Muharrem bey merhaba;
   Sakarya’da bu tarz kişisel gelişim kurslarını bulamayabilirsiniz. Siz de diğer kursiyerlerimiz gibi Ankara üzerinden bu kursa kayıt olabilir ve Masaj sertifikası sahibi olabilirsiniz.

 20. Hamit dedi ki:

  Akşehir/Konya bölgesinde ikamet etmekteyim.Bana en yakın kurs merkezinizi öğrenebilir miyim ?

  • Hamit bey merhaba;
   Konya ilimizde bu tarz kişisel gelişim kurslarını bulma şansınız ne yazık ki pek fazla bulunmamaktadır. Siz de diğer kursiyerlerimiz gibi Ankara üzerinden bu kursa başvuru yaparak sertifika sahibi olabilirsiniz.

 21. Osman dedi ki:

  Kūtahya veya Eskişehir’de masörlūk kursu açilacak mi?

  • Osman bey merhaba; uygulamalı derslerimiz yalnızca Ankara’da bulunmaktadır. Uzaktan eğitim ile her yerden kurslarımıza katılabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim bölümümüzden eğitim koordinatörlerimizle görüşürseniz size yardımcı olacaklardır.

 22. Şiyar dedi ki:

  Iyi gunler efendim diyarbakir da masorluk kursu varmi varsa numarasini alabilirmiyim

 23. Arif G. dedi ki:

  Merhaba ben Bursa’da ikamet etmekteyim. Bursa gibi kaplıca şehrinde kurs şubeniz vardır umarım.

  • Arif bey merhaba;
   Maalesef Bursa ilimizde fiziki bir ofisimiz bulunmamakta. Siz de Bursalı diğer vatandaşlarımız gibi kurum merkezimiz olan Ankara üzerinden kurslarımıza kayıt olabilirsiniz.

 24. Hanifi dedi ki:

  Merhaba. Kurs saati düşürüldü mu?
  Eski ve yeni programın farklılıkları neler?

  • Merhaba hanifi bey;
   Evet sizin de söylediğiniz gibi kurs süresi azaltıldı. 608 saatlik eski programın yerine 312 saatlik daha ufak bir kurs programı uygulamaya konuldu.
   Eski ve yeni program arasında şu şekilde değişiklikler mevcut.
   1- MASÖR-MASÖZ olan kurs programı ismi MASAJ UYGULAYICI olarak değişti.
   2- Mezuniyet yeterliliği Okuryazarlıktan İlkokul mezuniyetine yükseltildi.
   3- Lenf Drenaj Masajı, Aroma terapi masajı, Taş masajı, Ayurveda masajı, Refleksoloji masajı vb. yaygın masaj türlerinin ayrı modüllerde işlenmesi yerine Klasik Masaj Teknikleri dersi getirildi.
   Bizim gözlemleyebildiğimiz en belirgin değişiklikler bu şekilde.
   İyi günler, iyi çalışmalar dileriz.

 25. Mete Ertüzün dedi ki:

  Selam ben İzmir’in Çeşme İlçesinde ikamet ediyorum, acaba en yakın kurs yeri nerdedir ?

  • Mete bey merhaba;
   İzmir ilimizde bu tarz kişisel gelişim kurs programlarını bulma şansınız pek fazla bulunmuyor. Siz de İzmir ilinde yaşayan diğer kursiyerlerimiz gibi genel merkezimiz olan Ankara üzerinden kurslara kayıt olabilirsiniz.
   İyi günler dileriz.

 26. Halit dedi ki:

  Merhaba,kursa katılıp sertifika sahibi olabilmek için lise mezunu olmak şartmı,eğitim durumu ne olmali
  Kesin bir cümle ile açıklayabilirmisiniz…

 27. alperen dedi ki:

  selam erzurumda varmı kurs nezaman başlıyor nerden başvuru yapalım

 28. Öznur demir dedi ki:

  Öğrenmek istediğim şu 312 saatlik kurs masaj salonu açmak için yeterli mi refleksoloji eğitimin de var

 29. serkan dedi ki:

  2019 yılında msj kuslarınız açılacakmı

 30. Abdulsamet DEMİR dedi ki:

  Rize veya Trabzon’da kurs veriliyor öu detaylı bilgi için ne yapmalıyız

 31. Altın.T dedi ki:

  İyi günler, Eskişehir’de kursunuz var mı?

 32. kadir dedi ki:

  konya da var mı hocam

 33. mehmet dedi ki:

  iyi günler.Uzaktan eğitim ile masaj gibi muhakkak pratik gerektiren bir konuyu nasıl çözüyorsunuz. Bu kursu almak istiyorum fakat bu konu beni düşündürüyor.Pratik yapmadan uygulama ile öğrenmeden başarılı olunabileceğini düşünmüyorum

  • Mehmet bey merhaba;
   Uzaktan eğitim sistemleri tüm dünyada sürekli olarak gelişmektedir, eğitimin yaygınlaşması ve herkes için erişilebilir olması taraftarıyız. Videolu derslerimiz ile emin olun örgün eğitimlerin mekan, zaman, tekrarlamama sıkıntılarından kurtulmuş oluyorsunuz. Ayrıca örgün eğitimlerimiz de mevcut bu mesleğe çok yabancıysanız örgün eğitimlerimizi tercih edebilirsiniz.

 34. Yunus dedi ki:

  Merhaba, meb onaylı belgeyi aldıktan sonra, o belge ile iş yeri açıla biliniyor mu? Birde kursun toplam ücreti ne kadardır?

  • Yunus Bey merhaba;
   5580 sayılı kanunun 6. maddesinde şöyle denilmektedir: “programları başarıyla tamamlayanlar aldıkları kurs bitirme belgeleriyle
   tamamladıkları programlara ilişkin iş yerlerinde çalışabilir ve iş yeri açabilirler. ”
   yani sorunuzun cevabı evet iş yeri açabilirsiniz.
   Şu anda kurs ücretimiz toplamda 750 TL dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir