Kullanıcı Deneyimi Kursu – Sertifikalı Eğitim

İnternet dünyası her geçen gün gelişim göstermektedir. İnsanlar internet üzerinden aradıkları tüm bilgileri web siteleri aracılığıyla bulmaya çalışmaktadır. Ancak bir alanda onlarca web sitesi vardır. Bu yüzden sizin web sitenizle nasıl öne çıkacağınız çok önemlidir. Bunun için arama motoru optimizasyonu (SEO) yaparak diğer rakiplerinizi geride bırakmanız gerekir. Ancak arama motorlarının da en çok önem verdiği detay kullanıcı deneyimi olmaya başlamıştır.

Tasarımcılar bir süre sonra son kullanıcıya kendi arzu öngörü ya da kullanım şekilleri dayatmaktadırlar, bu bir mesleki rehavettir. Bunun için web sitenizin tasarımı çok önemlidir.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Kullanıcı Deneyimi (kullanici deneyimi kapak) Kursu

Kullanıcı Deneyimi (UX) Kursları

UX ingilizce User Experience’in (kullanıcı deneyimi) kısaltılmış halidir. İnternet kullanıcıları estetik görünüme sahip ve kolay kullanılabilen web siteleri ve uygulamaları kullanmaya eğilimlidirler. Bu yüzden de kullanıcı deneyimini öne çıkaran, kullanıcılarla etkileşim kuran web siteleri daha fazla ziyaret ediliyor. Kullanıcı deneyimi tasarımcısı olarak iş yapan uzmanlar daha çok web sitesine gelen kişilerin sitede hangi aksiyon üzerinden etkileşim kurduklarıyla ilgilenirler.

Site mimarına göre her şey yerli yerinde ve kolay ulaşılabilir şekildedir, fakat ziyaretçi her zaman aynı bakış açısına sahip değildir. İlk kez giren bir ziyaretçi gibi düşünüp hareket ederek ziyaret simülasyonu yapılmadan da gerçek işlevsellik ortaya çıkartılamaz. Günümüz siteleri her bir cihaza göre şekillenmektedir peki ama bunun sınırları nasıldır? Analiz için kullanılan sistemler tam olarak bunun için geliştirilmiştir. Hedef kitle analiz araçlarıyla ziyaretçi kitlesini tanırlar. Sonrasında kullanıcılara tekrar web sitesini ziyaret ettiklerinde uygun içerikleri sunmak da tasarımın önemli bir parçasıdır. Kullanıcı Deneyimi Eğitimi sizlere temel bilgileri verecek ve bu alanda kullanılan yöntemleri öğretecektir.

Yapmanız gereken web sitesinde bir kullanıcıyı nasıl tutacağınızı öğrenmektir. Böylece hemen çıkma oranını düşürebilir ve rakiplerinizin önüne kolayca geçebilirsiniz. Böylece arama motorlarında daha üst sıralarda yer alan web siteleri yaratabilirsiniz.Tabi önceliğiniz her zaman en doğru bilgiyi en kısa şekilde vermek olmalı.

Bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Dijitalleşen dünya ile günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracak ve geleceğin mesleklerinde biri olma yolunda ilerlemektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Kullanıcı Deneyimi (UX) Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Kullanıcı Deneyimi (UX) Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Kullanıcı Deneyimi (UX) Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Kullanıcı Deneyimi (UX) Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Kullanıcı deneyimi nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Kullanıcı deneyimi tasarımında en önemli faktör nedir?

 
 
 
 

3. 3)  Kullanıcı deneyimi tasarımı yaparken, hangi kullanıcı kitlesinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir?

 
 
 
 

4. 4)  Hangisi kullanıcı deneyimini etkileyen faktörlerden biri değildir?

 
 
 
 

5. 5)  Kullanıcı deneyimi tasarımında kullanılan teknikler nelerdir?

 
 
 
 

6. 6)  Kullanıcı deneyimi tasarımı, hangi aşamada yapılmalıdır?

 
 
 
 

7. 7)  Hangisi kullanıcı deneyimi tasarımı için bir araçtır?

 
 
 
 

8. 8)  Kullanıcı deneyimi tasarımı, aşağıdaki amaçlardan hangisini hedefler?

 
 
 
 

9. 9) Kullanıcı deneyimi tasarımı, hangi disiplinlerden yararlanır?

 
 
 
 

10. 10)  Kullanıcı deneyimi tasarımı yaparken, hangi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır?

 
 
 
 

11. 11)  Kullanıcı deneyimi tasarımında, kullanıcı ara yüzü (UI) nedir?

 
 
 
 

12. 12)  Kullanıcı deneyimi tasarımında, kullanıcı yolculuğu nedir?

 
 
 
 

13. 13)  Hangi yöntem, kullanıcı deneyimi tasarımı için kullanılan bir araştırma yöntemidir?

 
 
 
 

14. 14)  Hangi adım, kullanıcı deneyimi tasarımında kullanıcı geri bildirimlerinin toplanmasını içerir?

 
 
 
 

15. 15)  Kullanıcı deneyimi tasarımında, hangi yöntem kullanıcıların gerçek davranışlarını ölçmek için kullanılır?

 
 
 
 

16. 16)  Hangisi kullanıcı deneyimi tasarımında önemli bir faktördür?

 
 
 
 

17. 17)  Kullanıcı deneyimi tasarımında, hangi araç, kullanıcıların web sitesi veya uygulamadaki hareketlerini takip etmek için kullanılır?

 
 
 
 

18. 18)  Hangi adım, kullanıcı deneyimi tasarımının sürekli geliştirilmesini sağlar?

 
 
 
 

19. 19) Kullanıcı deneyimi tasarımı yaparken, hangi faktörler kullanıcılara odaklanmayı sağlar?

 
 
 
 

20. 20)  Kullanıcı deneyimi tasarımında, hangi faktör, kullanıcıların bir web sitesinde veya uygulamada daha uzun süre kalmasına ve geri dönmesine yardımcı olur?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.