İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Kursu – Sertifikalı Eğitim

İnsan hayatı günümüzde kaçınılmaz olarak sosyal ortamlarda geçer. Bu yüzden hayatımızda insanlarla sürekli olarak etik kurallar çerçevesinde ve görgü kurallarına göre iletişim kurmalıyız. Üstelik bu davranışları iş hayatımızda da gerçekleştirmeliyiz. İş yerinde görgü ve etik kuralları eğitimi özellikle iş hayatında uymanız gereken kuralları sizlere öğretecektir.

Bu nedenle iş hayatındaki bireylerin gelişim ihtiyacının karşılanması amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır.

Kayıt İçin Kalan Süre

İş Yerinde Görgü ve Etik Kurallar (is hayatinda gorgu ve etik kurallar kapak) Kursu

İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Kursları

Bir işletmede işe yeni başlayan ya da işletmede uzun süredir vakit geçiren kişiler bu eğitime katılabilirler. Sizlere eğitim boyunca iş kıyafeti seçimi, telefonla konuşmaya yönelik teknikler, sözlü ve sözsüz iletişim becerileri, genel görgü kuralları gibi birçok konuda bilgi verilir. İnsanlar bir iş yerinde etik kurallara ve görgü kurallarına uygun davranmazsa orada sürdürülebilir bir çalışma ortamından bahsedemeyiz.

Bir işletmeden herkesin olumsuz ve etik dışı davranışlar sergilemesinin nasıl bir çalışma ortamı oluşturacağını bir düşünün. Orada verimli olabilir misiniz? Ayrıca profesyonel bir çalışma ortamı böyle bir iş yerinde ortaya çıkabilir mi? İşte bu eğitim sonrasında iş yerinde görgü ve etik kuralları açısından birçok detaya hakim olacaksınız.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

İş Yerinde Görgü ve Etik Kurallar (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  İş yerinde diğer insanların kişisel alanlarına girmek uygun mu?

 
 
 
 

2. 2)  İş yerinde bir arkadaşınız, bir meslektaşınıza kötü davranıyor. Ne yapmalısınız?

 
 
 
 

3. 3)  İş yerinde nasıl giyinmelisiniz?

 
 
 
 

4. 4)  İş yerinde çalışanlar arasında çekişme yaşıyorsanız, ne yapmalısınız?

 
 
 
 

5. 5)  İş yerinde özel bilgilere erişiminiz varsa, ne yapmalısınız?

 
 
 
 

6. 6)  İş yerinde bir çalışanın sürekli olarak rahatsız edici davranışları varsa, ne yapmalısınız?

 
 
 
 

7. 7)  İş yerinde alkol ya da uyuşturucu kullanmak kabul edilebilir mi?

 
 
 
 

8. 8)  İş yerinde bir hata yaptınız, ne yapmalısınız?

 
 
 
 

9. 9)  İş yerinde çalışanlar arasında dedikodu yapmak doğru mudur?

 
 
 
 

10. 10)  İş yerinde başka bir çalışanın yaptığı işe müdahale etmek doğru mudur?

 
 
 
 

11. 11)  İş yerinde zamanında işe gelmek neden önemlidir?

 
 
 
 

12. 12)  İş yerinde birisi size sürekli olarak iltifat ediyorsa, ne yapmalısınız?

 
 
 
 

13. 13)  İş yerinde birisi size rahatsız edici davranışlarda bulunuyorsa, ne yapmalısınız?

 
 
 
 

14. 14)  İş yerindeki bir tartışmada, başka bir çalışanı yargılamak ve eleştirmek doğru mudur?

 
 
 
 

15. 15)  İş yerindeki bir toplantıda, başka bir çalışanın fikrine katılmıyorsanız ne yapmalısınız?

 
 
 
 

16. 16)  İş yerinde, bir çalışanın özel yaşamı hakkında bilgi sahibi olmak etik midir?

 
 
 
 

17. 17)  İş yerinde birisi sizinle dalga geçiyorsa, ne yapmalısınız?

 
 
 
 

18. 18)  İş yerindeki bir konuda farklı görüşlere sahip olan iki çalışan arasında arabuluculuk yapmak etik midir?

 
 
 
 

19. 19)  İş yerindeki bir proje için bir çalışanla ortak çalışıyorsunuz ancak çalışanın performansından memnun değilsiniz. Ne yapmalısınız?

 
 
 
 

20. 20)  İş yerinde bir hata yaptığınızda ne yapmalısınız?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.