İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Kursu

İnsan hayatı günümüzde kaçınılmaz olarak sosyal ortamlarda geçer. Bu yüzden hayatımızda insanlarla sürekli olarak etik kurallar çerçevesinde ve görgü kurallarına göre iletişim kurmalıyız. Üstelik bu davranışları iş hayatımızda da gerçekleştirmeliyiz. İş yerinde görgü ve etik kuralları eğitimi özellikle iş hayatında uymanız gereken kuralları sizlere öğretecektir.

Bu nedenle iş hayatındaki bireylerin gelişim ihtiyacının karşılanması amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır.

İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Kursları

Bir işletmede işe yeni başlayan ya da işletmede uzun süredir vakit geçiren kişiler bu eğitime katılabilirler.  Sizlere eğitim boyunca iş kıyafeti seçimi, telefonla konuşmaya yönelik teknikler, sözlü ve sözsüz iletişim becerileri, genel görgü kuralları gibi birçok konuda bilgi verilir. İnsanlar bir iş yerinde  etik kurallara ve görgü kurallarına uygun davranmazsa orada sürdürülebilir bir çalışma ortamından bahsedemeyiz.

Bir işletmeden herkesin olumsuz ve etik dışı davranışlar sergilemesinin nasıl bir çalışma ortamı oluşturacağını bir düşünün. Orada verimli olabilir misiniz? Ayrıca profesyonel bir çalışma ortamı böyle bir iş yerinde ortaya çıkabilir mi? İşte bu eğitim sonrasında iş yerinde görgü ve etik kuralları açısından birçok detaya hakim olacaksınız.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Bu eğitim programı uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Kayıt yaptırdıktan sonra sizlere verilen bilgiler ile sistemimize bağlanarak eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Eğitim sonunda iş arkadaşlarınızla daha sağlıklı iletişim kurarak iş etiği kavramını daha iyi öğreneceksiniz. Bununla birlikte iş yerinde sağlıklı iletişim kurmaya başlayacaksınız. Etik kavramının ne olacağını öğrenerek protokol ve davranışlarda temel kavramlara hakim olacaksınız. Ayrıca işinize önce gelme, saygı nezaket, düzey eşitliği gibi konularda bilgi sahibi olacaksınız.

İnsan ilişkilerinde davranış kurallarında ana noktaları öğrenerek iş arkadaşlarınızla olan iletişiminizi güçlendireceksiniz.  İş yerinde ast-üst ilişkisinden hitap etme, selamlama, tanışma ve tokalaşma gibi davranışlarda etik detayları ve uymanız gereken görgü kurallarına hakim olacaksınız. Ayrıca makamda protokol detaylarını ve davranış biçimlerine hakim olacaksınız. Bununla birlikte makam odalarında davranış kuralları ve makam odası düzenlemeleri konusunda da yetkin hale geleceksiniz.  İş hayatında sıklıkla yaşayabileceğiniz protokolde ziyaret ve konuk ağırlama inceliklerini öğrenecekseniz.

İş eğiti ve iş yaşamındaki etik dışı konular, etik kuralları ve etik kalitesi, telefonda konuşma kuralları, davetlerde uyulması gereken davranış kuralları, çek alma ve gönderme, iç yerinde giyim ve davranış kuralları gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Belgesi

Bir iş yerinde çalışanların tamamı işletme içinde uyulması gereken kurallara uymazsa orada karmaşa hakim olur. Bir iş yerinde yöneticilerden tüm çalışanlara ve iş yeri sahibine kadar herkes iş yerinde görgü ve etik kuralları eğitimi ile nasıl davranması gerektiğini öğrenebilir. Bir iş yerinde görgü ve etik kurallarına uymayan kişiler olduğunda profesyonel bir çalışma ortamından bahsedemeyiz.

İş yerinde görgü ve etik kuralları eğitimi belgesi yöneticilerden itibaren verimli çalışma ortamı hedeflenen ve kurumsal yapıya sahip olmak isteyen firmalarda tüm personeller tarafından alınmalıdır. Bu sayede firmanız daha kurumsal bir yapıya bürünebilir ve çalışma ortamınızda personellerden yüksek verim alabilirsiniz.

Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları Sertifikası

Kursu başarı ile tamamladığınızda sertifika Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabilirsiniz. Kurs sonunda alacağınız sertifika sizlere iş hayatından nasıl davranmanız gerektiğini ve insanlarla sosyal ilişkilerinizde dikkat etmeniz gereken tüm detayları öğretecektir. Bu sertifika ile günlük hayatınızdaki sosyal ilişkileriniz için de çıkarımlarda bulunabileceksiniz.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


İş yeri sahipleri de bu kursa katılabilir. Böylece kurumsal bir firmada profesyonel çalışma ilişkileri daha en üstten başlayacaktır. Ayrıca firmalarda görev yapan tüm yöneticiler bu eğitime katılarak iş yerindeki görgü ve etik kuralları öğrenmelidir. Kendine başarılı bir kariyer oluşturmak isteyen herkes de eğitime katılmalıdır.


Bu eğitim programı bir kişisel gelişim kursu olduğu için çalışma alanları diye bir sınırlandırma yapmak söz konusu değildir. İş hayatının her kademesindeki birey ve her türlü büyüklükteki işletme için tavsiye edilmektedir.


Performans değerlendirme eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

  • Son mezun olunan okul diploması
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Bu kursa katılabilecek kişiler;

  • Şirket sahipleri
  • Şirketlerde farklı konumlardaki orta ve üst düzey yöneticiler
  • Kendi iş yerini kurmayı düşünen girişimciler
  • Kariyeri boyunca etik kurallara uygun hareket etmek isteyenler
  • Kurumlarda görev yapan eğitmenler
  • İş hayatında ve sosyal yaşamda görgü ve nezaket kurallarını öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

Bu eğitimimiz 36 saat sürecektir. Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, kursiyer online eğitime katılarak kendini geliştirebilir ya da bu alanda zaten kendini geliştirmiş ise online sınava katılarak başarılı olursa sertifika alabilir.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 0 Oy Üzerinden Ortalama 0 puan