İş ve Sosyal Hayatta İletişim Kursu – Sertifikalı Eğitim

Gerek iş hayatında gerek ise sosyal hayatta iletişim becerilerini arttırmak, iletişim anlamında eksiklerinin ve çözüm yollarının farkına varmak isteyen birey ve kurumların katılabildiği bu kursta alanında uzman eğitmenler tarafından uygulamalı olarak yaparak ve yaşayarak öğrenme üzerine kurulmuş bir eğitim programıdır.

  1. program 24 saatlik İş hayatında iletişim
  2. program ise 48 saatlik İş ve Sosyal hayatta iletişim kursudur.
    Dilerseniz tek programa katılabilir dilerseniz her ikisine birden katılabilirsiniz.
Kayıt İçin Kalan Süre

İş ve Sosyal Hayatta İletişim (is ve sosyal hayatta iletisim kapak) Kursu

İş Hayatında İletişim Kursları

Günümüz iş yaşamında bireylerin ve kurumların sıklıkla karşılaştıkları, iletişim kopukluğu ya da bozukluğu nedeniyle hem kurumun hem bireyin kayıplarının oluştuğu durumlar aşikardır. Kurs programının amacı iletişim problemleri yaşadığını kabullenmiş bireylerin eğitimler yardımı ile problemlerinin çözümünün sağlanmasıdır. 24 saatlik İş hayatında İletişim kursu bu gibi sorunları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Sosyal Hayatta İletişim Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

İş ve Sosyal Hayatta İletişim Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

İş ve Sosyal Hayatta İletişim (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

İş ve Sosyal Hayatta İletişim Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

İş ve Sosyal Hayatta İletişim Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  İletişim nedir?

 

 

 

 
 
 
 

2. 2)  Hangi eylem, iletişim kurmak olarak adlandırılır?

 

 

 
 
 
 

3. 3)  İletişim kurarken, doğru ve yanlış arasındaki farkı anlamak için hangi faktörler önemlidir?

 

 

 
 
 
 

4. 4)  Hangi iletişim türü en doğrudur?

 

 

 
 
 
 

5. 5)  İnsanlar arasında en çok kullanılan iletişim yolu hangisidir?

 

 

 
 
 
 

6. 6)  Tele-” kelimesi hangi anlama gelmektedir?

 

 

 
 
 
 

7. 7)  İletişim sürecinde hangi adımda mesajın alıcısı, mesajı yorumlar?

 

 

 
 
 
 

8. 8)  Hangi tür iletişim, kişiler arasında duygusal bağ kurulmasına yardımcı olur?

 

 

 
 
 
 

9. 9)  Hangi iletişim modelinde iletişim, birbirine bağlı bir kodlayıcı, mesaj, kanal, alıcı ve geri bildirim unsurlarını içerir?

 

 

 
 
 
 

10. 10)  Hangi iletişim türünde, kelimelerin yanı sıra vücut dilinin de kullanılması önemlidir?

 

 

 
 
 
 

11. 11)  Hangi tür mesajda, mesajın alıcısı mesajı doğrudan anlamaz ve mesajı tekrarlamak için geri dönmek zorunda kalır?

 

 

 
 
 
 

12. 12)  Hangi iletişim türünde, görsel semboller kullanılır?

 

 

 
 
 
 

13. 13)  Hangi iletişim türünde, mesajlar birkaç kişi tarafından paylaşılır?

 

 

 

 
 
 
 

14. 14)  Hangi iletişim türünde, farklı kültürler arasındaki iletişim zorluklarına dikkat edilmelidir?

 

 

 
 
 
 

15. 15)  Hangi iletişim türünde, mesajların olumlu veya olumsuz yönlerinin belirtilmesi önemlidir?

 

 

 

 

 
 
 
 

16. 16)  Hangi iletişim türünde, mesajların yazılı olarak paylaşıldığı bir ortamda gerçekleşir?

 

 

 
 
 
 

17. 17)  Hangi tür iletişim, belirli bir iş veya görevin yerine getirilmesine yardımcı olur?

 

 

 
 
 
 

18. 18)  Hangi iletişim türünde, mesajların birçok insan tarafından aynı anda alınması mümkündür?

 

 

 
 
 
 

19. 19)  “Kitle iletişim araçları” kavramı hangi iletişim türüne örnektir?

 

 

 

 
 
 
 

20. 20)  Aşağıdakilerden hangisi işletmeler için etkili bir iletişim stratejisi değildir?

 

 

 

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.