İş Hayatında Kriz Yönetimi Kursu

Kriz bir işletmenin hiç beklenmeyen bir zamanda ortaya çıkan ve önlem alma konusunda geç kalınan olumsuz durumların toplamıdır. Krizler genel olarak bir işletmenin mevcut konumu ve geleceğini olumsuz etkiler. Bunun yanında kriz bazı sektörler ve firmalar için fırsat yaratan bir olgudur. Kriz süreçleri doğru yönetilirse firmalar bu işten kazançlı da çıkabilir. Bu yüzden tüm firmalar iş hayatında kriz yönetimi konusunda deneyimli uzmanlardan danışmanlık almalıdır.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

İş Hayatında Kriz Yönetimi Kursları

Krizler ulusal, uluslararası, sektörsel ya da kurumsal olarak yaşanan kısa ve uzun vadeli olarak da ortaya çıkabilir.  Krizler karşısında firmalar daima hazırlıklı olmalı ve her türlü kriz ortamında alternatif bir çözüm planına sahip olmalıdır. Bu sayede krizi yöneterek markanıza değer katabilirsiniz. Kriz öncesinde, kriz anında ve kriz sonrasında işletmelerin kurumsal hedefleri için alınan bu kararlar büyük önem taşımaktadır.

İş dünyasında işletmeciler ve yöneticiler her zaman kriz olabileceğini dikkate almalı ve bu durumu en az zararla atlatma konusunda ya da krizi fırsata çevirme konusunda her zaman hazırlıklı olmalıdır. Bazı durumda üretimi azaltma, işten çıkarma ve yatırımları durdurma gibi kararlar alabilecekken bazı durumlarda da daha tam tersi kararları alarak kazançlı çıkabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

İş hayatında kriz yönetimi eğitimi uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Sunulan dersler ve videolar aktif internet erişimi olan herhangi bir cihazdan koşul ve sınırlama olmasızın erişilebilmektedir.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Eğitim sürecinde öncelikle krizin ne demek olduğunu öncesinde, kriz sırasında ve sonrasında nasıl adımlar atmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Sonrasında krizin küçük, orta ve büyük ölçekli olabilecek şekilde değerlendirmesini yapabileceksiniz. Bir kriz anında önceden görebilmek çok önemlidir. Her türlü ortamda krizleri oluşmadan önce öngörebilecek ve gerekli önlemleri alabileceksiniz. Ayrıca sektörünüzle ve genel ekonomik havayla ilgili ulusal ve uluslararası gelişmeleri okuyarak firmanızın yönetim planlarını buna göre oluşturabileceksiniz.

Krizler doğru yönetildiğinde fırsata çevrilebilir. Sizler de krizleri önceden algılayabildiğinizde doğru önlemleri hemen alarak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Krizler bazı firmalar için doğru hamlelerle fırsat olabilir. Kriz anında markanızın en az zararla atlatması ve belli durumlarda kazançlı çıkması için gerekli önlemleri belirleyebileceksiniz.

Kriz anında işletmeler arasında rekabet ortamı da ölümcül derecede artar. Bu yüzden kriz anında rakiplerinizi analiz ederek bu durumdan yara almadan kurtulabileceğiniz kriz yönetim tekniklerini öğreneceksiniz.  Kriz anlarında takım çalışması da çok önemlidir. Kriz anında ekibinizi bir arada tutacak dinamikleri belirleyebilecek ve doğru iletişim ile liderlik becerinizi ortaya koyabileceksiniz.

İş hayatında kriz yönetimi eğitimi sonrasında kriz anında firmanıza değer katacak planlar oluşturabilecek yetkinliğe ulaşacaksınız.  Kriz sonrası faaliyetleri belirleyebilecek ve krizin getirdiği olumsuz sonuçları ortadan kaldırabilmek için gerekli çalışmaları yapabileceksiniz.  İş hayatında krizleri yönetmek firmanızın marka değerini arttıracaktır.

Bazı krizler ise anlık olarak çıkabilir. Ani kriz anlarında doğru yaklaşımlarla müşteri iletişimi ve etkileşimi yürütebilir ve markanızı olumsuz durumlardan kurtarabilirsiniz.

İş Hayatında Kriz Yönetimi Belgesi

İş hayatında krizler her zaman olumsuz algılanmamalıdır. İş hayatında kriz yönetimi belgesini aldığınızda firmanız için krizlerin hiç de görüldüğü gibi olmadığını göreceksiniz. Aslında her kriz pastadaki payların yeniden dağıtılması demektir. Bu yüzden doğru hamlelerle krizden büyüyerek çıkabilirsiniz. Eğitimi başarıyla bitirdikten sonra kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

İş Hayatında Kriz Yönetimi Sertifikası

İş hayatında kriz yönetimi sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabilirsiniz. Kriz çok yönlü bakılması gereken bir olaydır. Krizde doğru hamleleri yapmak çok önemlidir. Bazen planlı bir küçülme bazen de kimsenin cesaret edemeyeceği hızlı bir büyüme için kriz önemli bir avantaj olabilir. İş hayatında kriz yönetimi sertifikası ile görev aldığınız markanın sürdürülebilirliğini sağlayabilirsiniz.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


İş hayatında kriz her zaman gelebilecek bir durumdur. Krizin gelmemesi değil, kriz anında doğru yaklaşımla işletmeyi yönetmek önemlidir. Bu yüzden olası bir kriz anında görev yaptığı markayı yönetebilmek isteyen yöneticilerin tamamı bu eğitime katılmalıdır.


İş hayatında kriz yönetimi belgesi ile çalışabileceğiniz işler;

 • Firmalarda çeşitli yöneticilik bölümlerinde çalışabilirsiniz.
 • Müşteri hizmetleri departmanlarında görev alabilirsiniz.
 • İnsan kaynakları birimlerinde ve insan kaynakları firmalarında çalışabilirsiniz.
 • Halkla ilişkiler birimlerinde görev alabilirsiniz.
 • Marka danışmanlığı yapabilirsiniz.
 • İş hayatında kriz yönetimiyle ilgili eğitimler verebilirsiniz.
 • Pazarlama birimlerinde yönetici ve personel olarak görev alabilirsiniz.
 • E ticaret sitelerine danışmanlık yapabilirsiniz.

Performans değerlendirme eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

İş hayatında kriz yönetimi kursuna katılabilecek kişiler;

 • Orta ve üst düzey yöneticileri
 • Halkla ilişkiler uzmanları
 • Kriz danışmanı olarak kariyer hedefleyenler
 • Yönetici adayları
 • Pazarlama departmanında görev alan personeller
 • Uzmanlar
 • İşletmeciler
 • E ticaret sitesi sahipleri
 • Kriz yönetimine ihtiyaç duyan herkes katılabilir.

İş hayatında kriz yönetimi kursumuz 36 ders saati olacaktır. Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, kursiyer online eğitime katılarak kendini geliştirebilir ya da bu alanda zaten kendini geliştirmiş ise online sınava katılarak başarılı olursa sertifika alabilir.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 6 Oy Üzerinden Ortalama 4.3 puan