Hipnotik Dil Kalıpları ile Aile Danışmanlığı Kursu – Sertifikalı Eğitim

Hipnotik Dil kalıpları: Bir bireyin ruh halini ve düşünme mantığını istenilen yöne çekilmesini sağlayan özel sistematik söz kalıplarıdır. Sözlerin arasına gizlenen, asıl niyettir.

Genellikle bu dil kalıpları kullanılarak şekillendirilen bir diyalogda, karşıdaki insanın beyninin hemen farkına varamayacağı ve sorgulamadan kabullenilen birçok yönlendirici bulunur. Bir örnek verecek olursak;

“Alışverişe gitmeden bir şeyler içsek, olur mu?” Bu cümlede, söz konusu kişinin o “Alışverişe” gideceği varsayılmaktadır. Bu arada, cümlenin sonundaki “olur mu” kalıbına dikkat ettiniz mi? Peki soruyu soran kişinin esas isteği şey içecek mi? yoksa alışverişe gitmek mi?

Araştırmalara göre bir insanı belirli ruh hallerine sokmanın; verilmek istenilen şey hakkında düşünmeye başlamasını (ürününüzü satın almak, sunduğunu hizmetlerden yararlanmak, tercihlerinizi benimseme, projenize yardımcı olmak) sağlamanın çeşitli yöntemleri bulunduğunu tespit etmiştir. Bir şeyi hayal etmek, o şeyi elde etme ya da ondan uzak durma sürecinin ilk adımıdır.

Kayıt İçin Kalan Süre

Hipnotik Dil Kalıpları (aile danismanliginda hipnotik dil kaliplari kapak) Kursu

Aile Danışmanlığında Hipnotik Dil Kalıpları Kursları

Hipnotik dil kalıplarının Aile danışmanlığı alanında kullanımı dünya genelinde Yaşam Koçluğu alanında kullanımının olumlu sonuçları ile birlikte ile Türkiye’de sayılı aile danışmanlarının bu yaklaşımı üzerine gelişme göstermektedir. Aile danışmanlığında danışanların yönlendirilmesi durumuna olumlu katkılarından dolayı popülerleşmektedir. Hipnotik dil kalıpları kursu ile daha kısa sürede danışanlarından beklediğiniz dönüşü hızlandırmak için size yeni beceriler kazandırmayı hedeflemektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Hipnotik Dil Kalıpları ile Aile Danışmanlığı Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Hipnotik Dil Kalıpları ile Aile Danışmanlığı Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Hipnotik Dil Kalıpları (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Hipnotik Dil Kalıpları ile Aile Danışmanlığı Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Hipnotik Dil Kalıpları ile Aile Danışmanlığı Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Aile danışmanlığında hipnotik dil kalıpları hangi amaçla kullanılır?

 
 
 
 

2. 2)  Hangisi hipnotik dil kalıplarından biri değildir?

 
 
 
 

3. 3)  Hangi hipnotik dil kalıbı, danışanların geçmişteki tecrübelerini yeniden deneyimlemelerini sağlamak için kullanılır?

 
 
 
 

4. 4)  Hipnotik dil kalıpları, hangi terapi yönteminde kullanılır?

 
 
 
 

5. 5)  Hipnotik dil kalıpları, hangi amaca hizmet eder?

 
 
 
 

6. 6)  Hangisi hipnotik dil kalıplarına bir örnek değildir?

 
 
 
 

7. 7)  Hipnotik dil kalıpları, hangi hedef kitleye hitap eder?

 
 
 
 

8. 8)  Hipnotik dil kalıpları, hangi amaçla kullanılabilir?

 
 
 
 

9. 9)  Hangisi hipnotik dil kalıplarının olumsuz etkileri arasında değildir?

 
 
 
 

10. 10)  Hangisi hipnotik dil kalıplarının başarılı bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli olan faktörlerden biri değildir?

 
 
 
 

11. 11)  Hangisi hipnotik dil kalıplarının kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir faktör değildir?

 
 
 
 

12. 12)  Hipnotik dil kalıpları, hangi durumlarda kullanılmamalıdır?

 
 
 
 

13. 13)  Hangisi hipnotik dil kalıplarının kullanımı sırasında olumlu sonuçların elde edilmesini sağlar?

 
 
 
 

14. 14)  Hipnotik dil kalıpları, hangi amaçla kullanılmaz?

 
 
 
 

15. 15)  Hangisi hipnotik dil kalıplarının olumsuz etkileri arasında değildir?

 
 
 
 

16. 16)  Hipnotik dil kalıpları, hangi durumda kullanılabilir?

 
 
 
 

17. 17)  Hangisi hipnotik dil kalıplarının kullanımında önemli bir faktördür?

 
 
 
 

18. 18)  Hangisi hipnotik dil kalıplarının kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir faktör değildir?

 
 
 
 

19. 19)  Hangisi hipnotik dil kalıplarının kullanımı sırasında yapılan hatalardan biri değildir?

 
 
 
 

20. 20)  Hangisi hipnotik dil kalıplarının kullanımında bir terapistin yapması gereken bir şey değildir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.