Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Kursu – Sertifikalı Eğitim

Bir insanın yaşadığı ya da çeşitli yollardan öğrendiği bilgileri akılda tutabilme becerisi olarak adlandırabileceğimiz hafıza, yaşadığımız çağın getirdiği yoğunluk, stres, depresyon, nörolojik problemler ve psikiyatrik hastalıkların artmasıyla kontrolü ve istediğimiz verimi alamadığımız bir hale dönüşmüştür. Teknolojinin gelişmesiyle önemli- önemsiz uyaranların sayısı artmış bu da bilgi kirliliğini beraberinde getirmiştir. Çeşitli nörolojik çalışmalar beynin hiçbir şeyi unutmadığını ortaya koyması belleğimizin gereksiz şeylerle gün be gün doluyor oluşunu maalesef bizlere açıklamıştır. Hafızanın yönetilmesi belleğin bu kirliliklere rağmen düzgün bir metot ile belleğin işleyişinin iyileştirilmesi, hatırlama sürecinin hızlandırılması, bu sürece katkısı olacak pek çok düzenlemenin oluşturulması gibi teknikleri kapsar.

Gelişen teknoloji ile hafıza kullanımımız büyük ölçüde azalmıştır. Bu nedenle beynimizin terbiye edilmesi ve sınırlarının keşfedilmesi için nitelikli eğitmenlerin yetiştirilmesi gerekmektedir. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Hafıza Teknikleri (hafiza teknikleri egitmenligi kapak) Kursu

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Kursları

İnsan beyni görünenden çok daha fazlasıdır. Hafıza geliştirilebilen bir sistemdir. Sizler de hafızanızı geliştirebilir ve hafızanızda yer alan bilgileri hatırlama konusunda büyük gelişme kaydedebilirsiniz. Hafıza tekniklerini bilerek aldığınız bilgileri aklınızda doğru şekilde kodlayabilir ve daha uzun süre hatırlayabilirsiniz. Bu yetkinlikleri insanlara her yaşta kazandırmak için sizlere hafıza teknikleri eğitmenliği kursu sunuyoruz.

Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Hafıza Teknikleri (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Hafıza teknikleri, bellek performansını artırmak için kullanılan yöntemlerdir. Hangisi hafıza tekniklerinden biri değildir?

 
 
 
 

2. 2)  Hangisi bellek iyileştirme tekniklerinden biridir?

 
 
 
 

3. 3)  Hafıza tekniklerinden biri olan “lokus” yöntemi nedir?

 
 
 
 

4. 4)  Beyin jimnastiği olarak bilinen hafıza teknikleri hangi amaca hizmet eder?

 
 
 
 

5. 5)  Hangi hafıza tekniği, kelimeleri veya sayıları ezberlemek için kullanılır?

 
 
 
 

6. 6)  Beyin jimnastiği olarak bilinen hafıza tekniklerinden biri olan asosiyasyon tekniği nedir?

 
 
 
 

7. 7)  Kelimeleri hatırlamak için hangi hafıza tekniği kullanılır?

 
 
 
 

8. 8)  Rakamları hafızada tutmak için hangi hafıza tekniği kullanılır?

 
 
 
 

9. 9)  Hafızayı güçlendirmek için hangi teknikler kullanılır?

 
 
 
 

10. 10)  Hafıza tekniklerinin kullanımı, hangi beynin bölümünü etkiler?

 
 
 
 

11. 11)  Hangi hafıza teknikleri daha çok görsel öğrenen insanlar için etkilidir?

 
 
 
 

12. 12)  Hafıza teknikleri kullanarak, insanlar ne kadar bilgi depolayabilirler?

 
 
 
 

13. 13)  Hangi hafıza teknikleri hızlı ezber yapmak için kullanılır?

 
 
 
 

14. 14)  Beyin jimnastiği olarak bilinen hafıza teknikleri, hangi hastalıkların tedavisinde etkilidir?

 
 
 
 

15. 15)  Hafıza tekniklerinin kullanımı, hangi becerileri geliştirir?

 
 
 
 

16. 16)  Hangi hafıza teknikleri daha çok işitsel öğrenen insanlar için etkilidir?

 
 
 
 

17. 17)  Hafıza teknikleri kullanarak, hangi tür bilgileri öğrenmek daha kolaydır?

 
 
 
 

18. 18)  Hafıza teknikleri kullanarak, bilgileri ne kadar süreyle hatırlamak mümkündür?

 
 
 
 

19. 19)  Hangi hafıza teknikleri daha çok yazılı öğrenen insanlar için etkilidir?

 
 
 
 

20. 20)  Hafıza teknikleri, hangi yaşlardaki insanlar için geçerlidir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.