Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Kursu

Bir insanın yaşadığı ya da çeşitli yollardan öğrendiği bilgileri akılda tutabilme becerisi olarak adlandırabileceğimiz hafıza, yaşadığımız çağın getirdiği yoğunluk, stres, depresyon, nörolojik problemler ve psikiyatrik hastalıkların artmasıyla kontrolü ve istediğimiz verimi alamadığımız bir hale dönüşmüştür. Teknolojinin gelişmesiyle önemli- önemsiz uyaranların sayısı artmış bu da bilgi kirliliğini beraberinde getirmiştir. Çeşitli nörolojik çalışmalar beynin hiçbir şeyi unutmadığını ortaya koyması belleğimizin gereksiz şeylerle gün be gün doluyor oluşunu maalesef bizlere açıklamıştır. Hafızanın yönetilmesi belleğin bu kirliliklere rağmen düzgün bir metot ile belleğin işleyişinin iyileştirilmesi, hatırlama sürecinin hızlandırılması, bu sürece katkısı olacak pek çok düzenlemenin oluşturulması gibi teknikleri kapsar.

Gelişen teknoloji ile hafıza kullanımımız büyük ölçüde azalmıştır. Bu nedenle beynimizin terbiye edilmesi ve sınırlarının keşfedilmesi için nitelikli eğitmenlerin yetiştirilmesi gerekmektedir. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Kursları

İnsan beyni görünenden çok daha fazlasıdır. Hafıza geliştirilebilen bir sistemdir. Sizler de hafızanızı geliştirebilir ve hafızanızda yer alan bilgileri hatırlama konusunda büyük gelişme kaydedebilirsiniz. Hafıza tekniklerini bilerek aldığınız bilgileri aklınızda doğru şekilde kodlayabilir ve daha uzun süre hatırlayabilirsiniz.  Bu yetkinlikleri insanlara her yaşta kazandırmak için sizlere hafıza teknikleri eğitmenliği kursu sunuyoruz.

Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Hafıza teknikleri eğitmenliği kursumuz uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleşmektedir. İnternete bağlı herhangi bir cihaz ile  derslerimize katılabilir ve dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Hafıza teknikleri eğitmenliği eğitimi sonrasında özel ya da MEB e bağlı kurumlarda eğitmenlik yapabilir düzeye geleceksiniz.

Katıldığınız toplantı ve derslerde size aktarılan bilgileri zihninizde düzenli ve sarmal bir biçimde kodlayabilecek ve ihtiyacınız olduğu an hemen geri getirebileceksiniz. Sizlere yardımcı olacak ve sizin geliştirecek tüm bilgiler istediğiniz an aklınıza gelebilecek.

Hafıza eğitmenliği kursu sonrasında belleğin nasıl işlediğini,  hafızanın ne demek olduğunu ve insanların nasıl öğrenebildiğini öğreneceksiniz. Ayrıca bu süreçten sonra hafıza türleri hakkında tüm detayları öğrenerek hafızanın nasıl işlediğine şahit olacaksınız. Hafıza geliştirmek için tüm teknikleri kolayca öğrenecek ve insanların hafızasını geliştirme konusunda çağdaş yaklaşımları uygulayabileceksiniz.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Belgesi

İnsanlar günlük hayat içinde her yaşta unutkanlık yaşayabilmektedir. Öyle ki genç yaşlarda ortaya çıkan umursamazlık ya da boş vermişlik zaman içinde unutkanlığa dönecektir. İşte burada ilerleyen yaşlarda zihinsel birçok problem ortaya çıkabilir. Ancak insan beyni çok karmaşık bir yapıya sahip olsa da hatırlama konusunda belli bir çalışma sistemi vardır.

Zihin bir kere giren bilgiyi hatırlama konusunda çok iyidir. Ancak bilgiyi çağırmak ve doğru yaklaşımlarla geri getirmek çok önemlidir. İnsan zihni doğuştan boş bir levha olarak kabul edilse de zaman içinde tüm bilgileri almaktadır.

Hafıza teknikleri eğitmenliği belgesi aldığınızda insanların zihin yapısı konusunda bilgi sahibi olacak ve bilgiyi geri getirme konusunda yapılabilecekleri öğrenebileceksiniz. Zihnin yapısını çözdükten sonra gerek kendinizin gerek de başka insanların zihnindeki bilgilerin geri getirilebilecek şekilde kodlanmasını sağlayabileceksiniz. Doğru teknikler kullanıldığında insan zihninde hatırlanamayacak bilgi yoktur. Doğru tekniklerle bilgiyi uzun süre saklayabilirsiniz.

Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Sertifikası

Hafıza teknikleri eğitmenliği sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabilirsiniz. Hafıza teknikleri eğitmenliği sertifikası hafızayı etkin hale getirecek tüm yöntemleri öğrenmenizi ve hafızanın çalışma biçimini bilimsel olarak öğrenmenizi sağlamaktadır. Sertifikaya bağlı olarak hafıza güçlendirme ve beyni daha etkin kullanarak bilgiyi çağırma konusunda başarılı olabilirsiniz.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


Hafıza teknikleri eğitmenliği kursuna özellikle ezbere yönelik derslerdeki branşlara sahip öğretmenlerle sayısal derslerde öğrencilerini iyi yere taşımak isteyen öğretmenler katılabilir.  İş hayatında ve gündelik hayatında sorumluluklarını yerine getirmekte sorun yaşamak istemeyenler, iş yeri yönetiminde sorun yaşamak istemeyen yöneticiler ve hafıza teknikleri eğitmeni olarak görev almak isteyen tüm bireyler mutlaka bu eğitime katılmalıdır.


Hafıza teknikleri eğitmenliği belgesi ile çalışabileceğiniz kurum ve kuruluşlardan bazıları şöyledir;

 • İnsan zihniyle ilgili çalışma yapan psikoloji merkezlerinde,
 • Devlet hastanesi ve özel hastanelerin psikiyatri merkezlerinde,
 • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren çocuk kulüpleri,
 • Resmi ve özel olarak faaliyet gösteren satranç ve diğer zeka oyunları merkezleri,
 • Bakanlıklar bünyesinde çocuklara yönelik hafıza güçlendirme çalışmaları yürüten birimlerde,
 • Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yer alan psikoloji departmanları,
 • İnsanların hafızalarını güçlendirmeye yönelik oluşturulan valilik, kaymakamlık ve belediye projelerinde,
 • Huzur evlerindeki psikoloji bölümlerinde,
 • Halk eğitim merkezlerinde,
 • Etüt merkezlerinde,
 • Eğitim ve danışmanlık merkezlerinde,
 • Devlete bağlı ya da özel okullarda,
 • Çocukların bütünsel gelişimine yönelik oluşturulan Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği projelerinde görev alabilirsiniz.

Performans değerlendirme eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Hafıza teknikleri eğitmenliği kursuna katılabilecek kişiler şöyle sıralanabilir;

 • Özel ders veren branş öğretmenleri,
 • Eğitim sektöründe farklı pozisyonlarda görev almak isteyenler,
 • İş hayatında ve okul hayatında başarılı olmak isteyen kişiler
 • Yeni mezun olan öğretmenler ya da henüz 4. sınıf öğretmen adayları
 • İş yerinde etkisini arttırmak isteyen üst düzey yöneticiler
 • Hafıza teknikleri eğitmenliği yapmak isteyen kişiler
 • Hafızasını güçlendirmek isteyen kişiler
 • Psikolojik danışmanlar
 • Sosyal hizmetler uzmanları
 • Psikiyatrlar
 • Özel öğretim öğretmenleri bu kursa katılabilir.

Hafıza teknikleri eğitmenliği kursumuzun süresi 72 saat olarak belirlenmiştir. Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, kursiyer online eğitime katılarak kendini geliştirebilir ya da bu alanda zaten kendini geliştirmiş ise online sınava katılarak başarılı olursa sertifika alabilir.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 1 Oy Üzerinden Ortalama 1 puan