Güzellik Uzmanlığı Kursu – Sertifikalı Eğitim

Bu kurs esasında tam donanımlı bir cilt bakımı güzellik uzmanı yetiştirmek için 3 farklı eğitimin birleştirilmiş halidir. Programı başarı ile tamamlayan bireyler MYK, YÖK ve MEB onaylı 3 farklı belgeye sahip olacaktır.

Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı hem ülkemizde hem de dünyada sağlık sektörü alt dalı olarak geçmekte ve uzmanlarına prestijli bir kariyer sunmaktadır. Sektördeki nitelikli birey açığı nüfusumuzun artış hızı ve sağlık turizminde yabancıların ülkemize olan ilgisinden dolayı sürekli olarak artmaktadır.
Öte yandan kendi iş yerini açmak isteyen bireyler de cilt bakımı alanını her koşulda hız kesmeden büyüyen bir sektör olduğu için tercih edilmektedir. Günümüz toplumunun hem bay hem bayan güzellik merkezlerini tercih etmeleri artık çağımızın standart bir gerekliliği olarak kabul edilmektedir. Bakımlı olmak ve güzel görünmek isteyen herkese hitap eden bir sektördür.

Kayıt İçin Kalan Süre

Güzellik Uzmanlığı (guzellik uzmanligi kapak) Kursu

Güzellik Uzmanlığı Kursları

Güzellik salonlarında ve polikliniklerinde Epilasyon işlemini gerçekleştirecek güzellik uzmanlarının İğneli epilasyon (Elektro Epilasyon) ve Lazer Epilasyon (Işık Sistemleri Epilasyon) cihazları için MYK mesleki yeterlilik belgesine (Epilasyon Uzmanı Seviye-4) sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca Epilasyon Uzmanı Seviye 4 mesleki yeterlilik belgesine sahip olanlar 5 yıllık sigortalı olma zorunluluğuna tabi olmadan doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı’nın Güzellik uzmanlığı ustalık sınavlarına girerek Güzellik uzmanlığı ustalık belgesini de alabilirler ve güzellik uzmanlığı alanında da iş yeri açabilir ya da bu iş yerlerinde yasal olarak çalışabilirler

Adım iş yeri açılışında zorunlu olarak istenilen Epilasyon uzmanlığı MYK belgesi için sınav hazırlık eğitimi. Sınavdan geçebilmeniz için gereken tüm bilgi ve birikimi uygulamalı şekilde yaparak yaşayarak öğreneceksiniz.
MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından standartları belirlenerek yürürlüğe konulan Epilasyon Uzmanlığı Seviye 4 Mesleki Yeterlilik belgesinin yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olan TESK EYSEM (Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Esnaf ve Sanatkarlar Mesleki Yeterlilik Merkezi) tarafından yapılacak olan belgelendirme sınavıdır. Alacağınız belge iş yeri açılışında zorunlu ve uluslararası geçerliliğe sahiptir. Epilasyon Uzmanlığı Ulusal yeterliliğine buradan ulaşabilirsiniz.
Her türlü kurum ve kuruluşların bünyesinde halen çalışan ve ya çalışmayı düşünen güzellik uzmanı veya epilasyon uzmanlarının belirli yeterlilikler doğrultusunda uluslar arası geçerliliğe sahip bir meslek mensubu olduğunun belgelendirilmesi için MYK sınavları yasal olarak zorunludur. MYK sınavlarında belge sahibi olmak isteyen adaylar için 2 aşamalı yeterlilik sınavı uygulanmaktadır. 1. aşamada yazılı olarak adayın iş güvenliği ve işçi sağlığı bilgisi ve mesleki bilgi birikimi test edilmekte. 2. aşamada ise adayın uygulamalı şekilde mesleğini bir senaryo dahilinde hijyen kurallarına uygun şekilde icra etmesi istenilmektedir. MYK sınavları bu 2 aşamadan dolayı adayları biraz yormakta ve sınav korkusunu yenemeyen adaylarda başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Kurumumuz tarafından tam da bu noktada mesleki bilgisi ya da sınav hazırlığı olmayan adaylar için sınav hazırlığı eğitimi bu paketin içerisindedir. Kursumuzun amacı mesleki bilgi eksikliği olan adayların bilgilerinin tazelenmesi, yazılı sınav uygulamaları ve örnek testlere sokarak adayın sınav heyecanının giderilmesi ve uygulama sınav provası yaparak adayların sınav kaygılarının giderilmesi şeklindedir.
Adım Üniversite onaylı ve e-devletinize işlenen Cilt Bakımı Güzellik Uzmanlığı eğitimi. Sektör deneyimli eğitmen ekibimiz tarafından sizi bu sektörde tam donanımlı olarak çalışmak veya kendi iş yerinizi açmak için ihtiyacınız olacak tüm bilgi birikim ve tecrübeyi kazandırmak için oluşturulmuş akademik seviyede mesleğe giriş eğitimidir. Yine uygulamalı olarak birebir yaparak yaşayarak öğrenme imkanı sunmaktadır. Aldığınız sertifika e-devletinize işli şekilde uluslararası geçerliliğe sahiptir ve ömür boyu geçerlidir.
Adım MEB ustalık belgesi sınavına hazırlık. bu alanda alınacak en yüksek belge olan ustalık belgesinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de ortalama her ay yapılan ustalık sınavlarına hazırlık eğitimi. Yalnızca lazer epilasyon merkezi değil cilt bakımı güzellik uzmanlığı merkezi açmak isteyen bireyler için inanılmaz derecede mantıklı ve kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Çünkü normal bir şekilde sıfırdan bu sektöre girmek isteyen bir birey bu alanda 5 yıl çalışmış olmak ve önce kalfalık sonra ustalık belgesi sınavlarında başarılı olmak zorundadır.
MEB ve MYK nın ortak girişimi ile birlikte bu meslekte kariyer sahibi olma şansınız eski usullere göre çok daha kolaylaşmış durumda. Eski usuller ile kendi iş yerini açmak isteyen birey 5 yıl sektörde çalışmak zorunda iken şimdi MYK sınavını geçmiş olanlardan bu şart aranmamaktadır. Bunun da en hızlı ve en kolay yöntemi öncelikle Epilasyon Uzmanlığı belgesi sonrasında ise Cilt Bakımı ve Güzellik Ustalık belgesi almaktır. Hatta ustalık belgesini aldıktan sonra cilt bakımı güzellik alanında lise diplomasına bile çevrilebilmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Güzellik Uzmanlığı Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Güzellik Uzmanlığı (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Güzellik Uzmanlığı Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Güzellik Uzmanlığı Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Ciltteki siyah noktaların ana nedeni nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Nemlendirici kullanmanın en önemli faydalarından biri nedir?

 
 
 
 

3. 3)  Hangi ürün güneş ışınlarına karşı en iyi korumayı sağlar?

 
 
 
 

4. 4)  Hangi cilt tipi en az hassastır?

 
 
 
 

5. 5)  Saçları boyamadan önce ne yapılması gerekir?

 
 
 
 

6. 6)  Hangi ürünler ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur?

 
 
 
 

7. 7)  Doğru makyaj fırçası seçimi hangi sonucu sağlar?

 
 
 
 

8. 8)  Makyaj öncesi hangi aşama özellikle cilt temizliği için önemlidir?

 
 
 
 

9. 9)  Hangi makyaj fırçası, allık veya bronzer gibi toz ürünler için en uygunudur?

 
 
 
 

10. 10)  Hangi tür fırça, kapatıcı veya likit fondöten uygulamak için en uygunudur?

 
 
 
 

11. 11)  Saçları hangi şekilde tararsanız, saç derisine daha az zarar verirsiniz?

 
 
 
 

12. 12)  Kirpikleri kıvırmak için hangi araç kullanılır?

 
 
 
 

13. 13)  Hangi ürün, cildin nem seviyesini artırmak için kullanılır?

 
 
 
 

14. 14)  Hangi aşamada, göz makyajı için farklı renklerin karıştırılması önerilir?

 
 
 
 

15. 15)  Kuru ciltler için hangi tür fondöten önerilir?

 
 
 
 

16. 16)  Hangi aşamada, kirpikler için maskara uygulanır?

 
 
 
 

17. 17)  Hangi aşamada, cilt için baz uygulaması önerilir?

 

 
 
 
 

18. 18)  Hangi araç, kaşları şekillendirmek için kullanılır?

 
 
 
 

19. 19)  Hangi renk, gözlerin rengini daha belirgin hale getirmek için kullanılır?

 
 
 
 

20. 20)  Hangi aşamada, dudaklar için ruj veya dudak parlatıcısı uygulanır?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.