Bu kurs esasında tam donanımlı bir cilt bakımı güzellik uzmanı yetiştirmek için 3 farklı eğitimin birleştirilmiş halidir. Programı başarı ile tamamlayan bireyler MYK, YÖK ve MEB onaylı 3 farklı belgeye sahip olacaktır.


Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı hem ülkemizde hem de dünyada sağlık sektörü alt dalı olarak geçmekte ve uzmanlarına prestijli bir kariyer sunmaktadır. Sektördeki nitelikli birey açığı nüfusumuzun artış hızı ve sağlık turizminde yabancıların ülkemize olan ilgisinden dolayı sürekli olarak artmaktadır.
Öte yandan kendi iş yerini açmak isteyen bireyler de cilt bakımı alanını her koşulda hız kesmeden büyüyen bir sektör olduğu için tercih edilmektedir. Günümüz toplumunun hem bay hem bayan güzellik merkezlerini tercih etmeleri artık çağımızın standart bir gerekliliği olarak kabul edilmektedir. Bakımlı olmak ve güzel görünmek isteyen herkese hitap eden bir sektördür.

Güzellik Uzmanlığı Kursları

Güzellik salonlarında ve polikliniklerinde Epilasyon işlemini gerçekleştirecek güzellik uzmanlarının İğneli epilasyon (Elektro Epilasyon) ve Lazer Epilasyon (Işık Sistemleri Epilasyon) cihazları için MYK mesleki yeterlilik belgesine (Epilasyon Uzmanı Seviye-4) sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca Epilasyon Uzmanı Seviye 4 mesleki yeterlilik belgesine sahip olanlar 5 yıllık sigortalı olma zorunluluğuna tabi olmadan doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı’nın Güzellik uzmanlığı ustalık sınavlarına girerek Güzellik uzmanlığı ustalık belgesini de alabilirler ve güzellik uzmanlığı alanında da iş yeri açabilir ya da bu iş yerlerinde yasal olarak çalışabilirler

 1. Adım iş yeri açılışında zorunlu olarak istenilen Epilasyon uzmanlığı MYK belgesi için sınav hazırlık eğitimi. Sınavdan geçebilmeniz için gereken tüm bilgi ve birikimi uygulamalı şekilde yaparak yaşayarak öğreneceksiniz.
  MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından standartları belirlenerek yürürlüğe konulan Epilasyon Uzmanlığı Seviye 4 Mesleki Yeterlilik belgesinin yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olan TESK EYSEM (Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Esnaf ve Sanatkarlar Mesleki Yeterlilik Merkezi) tarafından yapılacak olan belgelendirme sınavıdır. Alacağınız belge iş yeri açılışında zorunlu ve uluslararası geçerliliğe sahiptir. Epilasyon Uzmanlığı Ulusal yeterliliğine buradan ulaşabilirsiniz.
  Her türlü kurum ve kuruluşların bünyesinde halen çalışan ve ya çalışmayı düşünen güzellik uzmanı veya epilasyon uzmanlarının belirli yeterlilikler doğrultusunda uluslar arası geçerliliğe sahip bir meslek mensubu olduğunun belgelendirilmesi için MYK sınavları yasal olarak zorunludur. MYK sınavlarında belge sahibi olmak isteyen adaylar için 2 aşamalı yeterlilik sınavı uygulanmaktadır. 1. aşamada yazılı olarak adayın iş güvenliği ve işçi sağlığı bilgisi ve mesleki bilgi birikimi test edilmekte. 2. aşamada ise adayın uygulamalı şekilde mesleğini bir senaryo dahilinde hijyen kurallarına uygun şekilde icra etmesi istenilmektedir. MYK sınavları bu 2 aşamadan dolayı adayları biraz yormakta ve sınav korkusunu yenemeyen adaylarda başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Kurumumuz tarafından tam da bu noktada mesleki bilgisi ya da sınav hazırlığı olmayan adaylar için sınav hazırlığı eğitimi bu paketin içerisindedir. Kursumuzun amacı mesleki bilgi eksikliği olan adayların bilgilerinin tazelenmesi, yazılı sınav uygulamaları ve örnek testlere sokarak adayın sınav heyecanının giderilmesi ve uygulama sınav provası yaparak adayların sınav kaygılarının giderilmesi şeklindedir.
 2. Adım Üniversite onaylı ve e-devletinize işlenen Cilt Bakımı Güzellik Uzmanlığı eğitimi. Sektör deneyimli eğitmen ekibimiz tarafından sizi bu sektörde tam donanımlı olarak çalışmak veya kendi iş yerinizi açmak için ihtiyacınız olacak tüm bilgi birikim ve tecrübeyi kazandırmak için oluşturulmuş akademik seviyede mesleğe giriş eğitimidir. Yine uygulamalı olarak birebir yaparak yaşayarak öğrenme imkanı sunmaktadır. Aldığınız sertifika e-devletinize işli şekilde uluslararası geçerliliğe sahiptir ve ömür boyu geçerlidir.
 3. Adım MEB ustalık belgesi sınavına hazırlık. bu alanda alınacak en yüksek belge olan ustalık belgesinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de ortalama her ay yapılan ustalık sınavlarına hazırlık eğitimi. Yalnızca lazer epilasyon merkezi değil cilt bakımı güzellik uzmanlığı merkezi açmak isteyen bireyler için inanılmaz derecede mantıklı ve kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Çünkü normal bir şekilde sıfırdan bu sektöre girmek isteyen bir birey bu alanda 5 yıl çalışmış olmak ve önce kalfalık sonra ustalık belgesi sınavlarında başarılı olmak zorundadır.

MEB ve MYK nın ortak girişimi ile birlikte bu meslekte kariyer sahibi olma şansınız eski usullere göre çok daha kolaylaşmış durumda. Eski usuller ile kendi iş yerini açmak isteyen birey 5 yıl sektörde çalışmak zorunda iken şimdi MYK sınavını geçmiş olanlardan bu şart aranmamaktadır. Bunun da en hızlı ve en kolay yöntemi öncelikle Epilasyon Uzmanlığı belgesi sonrasında ise Cilt Bakımı ve Güzellik Ustalık belgesi almaktır. Hatta ustalık belgesini aldıktan sonra cilt bakımı güzellik alanında lise diplomasına bile çevrilebilmektedir.

 

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı olmanızı sağlayacak eğitimimiz karma eğitim olarak verilmekte. Online derslerimiz kursun teorik bölümlerini, örgün eğitimlerimiz ise pratik bölümleri kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Uygulama eğitimi kısmında özellikle MYK ve Ustalık sınav provaları yapılmaktadır.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Kurs programı sonrası sınavlardan başarı gösteren adaylar;

 • MYK Onaylı Lazer Epilasyon Belgesi(Seviye 4)
 • Üniversite Onaylı Cilt Bakımı Hizmetleri Sertifikası
 • MEB onaylı Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı Ustalık Belgesi

sahibi olarak gerek yurt içinde gerekse yurt dışında Cilt Bakımı ve Güzellik Merkezi Açmaya yetkili olacak ve bu sektörde çalışabileceklerdir. İstenilmesi durumunda sorumlu mesul müdürlük görevini yerine getirebilirler.

Güzellik Uzmanlığı Belgesi

Güzellik uzmanlığı ustalık belgesi bu alanda alınabilecek en üst seviye belgedir. MYK belgesi ile birleştirildiğinde Avrupa birliği üyesi olan ülkeler başta olmak üzere hemen hemen tüm gelişmiş ülkelerde resmi şekilde denkliği bulunmaktadır. Güzellik salonları, cilt bakım merkezleri, epilasyon merkezleri ve kliniklerde çalışmak ve epilasyon alanında faaliyet yürüten bir iş yeri açmak için zorunlu tutulan belgelerdir.

Uzmanlık belgesinin amacı en hızlı ve kolay yöntemler ile sektördeki nitelikli birey ihtiyacının kapatılması için gerekli olan eğitimlerin uygulamalı olarak sunulması ve sonrasında alınan 3 resmi belge ile adayın sektör içerisinde yasal şekilde çalışması veya kendi iş yerini açabilmesi için gereken sertifika, belge ve eğitimlerin sunulmasıdır.

Güzellik Uzmanlığı Sertifikası

Güzellik uzmanlığı eğitim paketimiz sonrası alacağınız kurs bitirme belgesi, ustalık belgesi, myk belgesi sizi bu sektörde alınması gereken tüm belge ve sertifikalara tek seferde sahip olmanıza sektörde çalışmak için gereken bilgi, birikim ve tecrübeyi kazandırmayı amaçladığı için paket şeklindedir.

Sertifikalarımız e-devletinize işlenmektedir. görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


Bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen, kendi iş yerini kurmak ve cilt bakımı ve güzellik hizmetleri alanında çalışmak isteyen herkes bu kursa başvuru yapabilir. Mesul müdürlük yapmak isteyen adaylar için de kursumuz yeterlidir.


Bu kurstan başarıyla mezun olan bireylerin kendi işini kurma ve iş bulma istatistikleri tatmin edici seviyededir. Kurumumuzdan alacağınız sertifika ile cilt bakımı sektöründe faaliyet gösteren;

 • Hastanelerin estetik bölümlerinde
 • Özel kliniklerin estetik bölümlerinde
 • Güzellik merkezlerinde
 • Kuaför salonlarında çalışabilir ve dilerseniz kendi iş yerinizi açabilirsiniz.

Performans değerlendirme eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

18 yaşından büyük ve güzellik uzmanı olmak isteyen, lazer epilasyon uzmanı olmak isteyen ve cilt bakımı uzmanı olmak isteyen bireyler bu kursa katılabilirler.


Cilt Bakımı Uzmanlığı eğitim paketimizin toplam eğitim süresi 400 saatte tamamlanmaktadır. Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmektedir, takıldığınız kısımda ders tekrarı ve tekrar uygulama eğitim alma imkanı her kursiyerimize sunulmaktadır.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.