Etkinlik Terapisi Uygulayıcılığı Kursu

Eğitim politikasında yaşanan değişimlerden sonra artık öğretmenlerin ve kurumların yapısında da hızlı bir değişim yaşanmıştır. Artık ezber temelli eğitimden sonra etkinlik ve yapılandırmacı temelli bir eğitim anlayışı ortaya çıkmıştır. Bu yüzden çocuklara yaklaşımlar da değişmiştir. Artık eğitimciler çocukları anlamak ve onların seviyelerine uygun etkinliklerle onlara yaklaşırlar. Bu süreçte çocukların duyuşsal ve bilişsel seviyelerine uygun bir süreç izlemek önemlidir.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Etkinlik Terapisi Uygulayıcılığı Kursları

Çocuklar günlük hayatta kendini ifade etmekte zorlanabilirler. İşte burada devreye özel etkinlikler girer. Etkinlik terapisi uygulayıcılığı eğitimi sonrasında çocuklara psikolojik olarak kendilerini iyi hissettirecek etkinlikler yapabilirsiniz. Böylece onların dünyasına bir kapı aralayabilir ve oyunlar üzerinden çocukların kendini ifade etmesini sağlayabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Etkinlik terapisi uygulayıcılığı kursuna uzaktan eğitim şeklinde katılabilirsiniz.  Derslerimizi de istediğiniz zaman tekrar edebilirsiniz.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Çocuklar kendilerini ifade etme konusunda çekingendirler. Bu yüzden çocukları anlamak ve onların dünyasına girmek için daha etkili yöntemler uygulamak gerekir. Çocuklar oyun ortamlarında kendilerini oldukça rahat hissederler. Bu yüzden çocukların dünyasına girebilmek için onlarla seviyelerine uygun, eğlenceli ve ilgi çekici etkinliklere katılmanız gerekir. Ancak bu etkinliklerin onları anlamaya yardımcı olması gerekir.

Çocukların iç dünyasına girerek onların kendini ve sorunlarını daha iyi ifade etmesini sağlayabilirsiniz. Etkinlik boyunca çocukları izleyerek onların sosyal ilişkilerini, empati becerisini ve bir guruba ait olma hissini ortaya çıkarabilirsiniz.

Etkinlik terapistleri çocukların sevdikleri uygulamalar üzerinden kendilerini açmalarını sağlayabilir ve hayal dünyalarının gelişmesini ve kendilerini başkasının yerine koyarak sosyal ilişkilerini geliştirmesini ve insanları anlayabilmesini sağlayabilirler.

Etkinlik Terapisi Uygulayıcılığı Belgesi

Etkinlikler hem okul hayatında hem de evde çocukların ilgisini çeken birçok uygulamadan meydana gelir. Ancak çocukların katılacağı etkinlikler bilinçli bir şekilde seçilmelidir. Her etkinlik kendi başına bir terapi seansıdır. Bu yüzden etkinlik terapisi uygulayıcılığı belgesi alarak sizler de çocukların kendini daha iyi anlamasını sağlayabilirsiniz.

Etkinlik terapistleri çocukların iç dünyasına adım atarak onları anlayabilir ve gerekli önlemlerin alınması konusunda adımlar atabilir. Çocukları daha iyi anlamak ve onların kendini ifade edecekleri rahat bir ortamı bir etkinlik ile çok kolay şekilde yaratabilirsiniz. Bunun için etkinlik terapisi uygulayıcılığı belgesi alabilirsiniz.

Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

Etkinlik Terapisi Uygulayıcılığı Sertifikası

Etkinlik terapisi sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabilirsiniz. Bir amaca bağlı olarak yapılan etkinlikler çocukların içini açmalarını ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktadır. Bu sayede çocuklar günlük hayatta yaşadıkları ancak söylemekten çekindikleri tüm olayları ortaya çıkaracak davranışlarda bulunabilir. Bu süreçte doğru etkinlik çocukların kendini ifade etme yeteneğini geliştirecektir.

Etkinliklerin önemli özelliklerinden biri de çocukların duyuşsal, bilişsel ve fiziksel olarak kendini geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca etkinlik terapisi uygulayıcılığı sertifikası ile çocukların kalın ve ince motor becerilerini kullanabilecekleri ve geliştirebilecekleri etkinlikler de uygulayabilirsiniz.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


Etkinlik terapisi uygulayıcılığı kursu çocukları anlamak ve onları çok yönlü olarak geliştirmek için birçok etkinlik düzenleyerek profesyonel önlemler almak isteyen herkes katılabilir. Ayrıca rehberlik servislerinde ve okul öncesi eğitim kurumlarında görev alan herkes bu etkinliklere katılabilir. Çocukların eğitimlerinde ve psikolojik tedavilerinde görev alan her birey bu eğitim sertifikasına sahip olmalıdır.


Etkinlik terapisi uygulayıcılığı belgesini aldıktan sonra birçok kurumda ve projede görev alabilirsiniz. Bu yerleri şöyle sayalım;

 • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel okullar ve devlet okullarında
 • Anaokulu ve kreşlerde
 • Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı çocuk kulüplerinde
 • Etüt merkezlerinde
 • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarındaki rehberlik servislerinde
 • Psikiyatri merkezlerinde
 • Aile danışmanlık ofislerinde
 • Hastanelerde
 • Psikolojik danışma merkezlerinde
 • Eğitim danışmanlığı ofislerinde
 • Etkinlik eğitimi ile ilgili seminerlerde görev alabilirsiniz.

Performans değerlendirme eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Etkinlik terapisi uygulayıcılığı kursuna katılabilecek kişiler;

 • Türkçe öğretmenleri
 • Sınıf öğretmenleri
 • Psikolojik danışmanlar
 • Özel öğretim öğretmenleri
 • İşitme engelliler öğretmenleri
 • Doktorlar
 • Psikologlar
 • Pedagoglar
 • Sosyal hizmetler uzmanları
 • Aile danışmanları
 • Okul öncesi öğretmenleri
 • Sosyologlar
 • Psikiyatrlar
 • Çocukların gelişimi için etkinlik uygulamaya gönüllü olan herkes katılabilir.

Etkinlik terapisi uygulayıcısı olabileceğiniz kursun süresi 72 saat olarak belirlenmiştir. Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, kursiyer online eğitime katılarak kendini geliştirebilir ya da bu alanda zaten kendini geliştirmiş ise online sınava katılarak başarılı olursa sertifika alabilir.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 0 Oy Üzerinden Ortalama 0 puan