Diş Hekimi Asistanlığı Kursu – Sertifikalı Eğitim

Diş hekimliği ülkemizde son yıllarda büyük gelişme gösteren bir alandır. Diş hekimliği daha çok bireysel bir meslek gibi görülse de diş hekiminin yardımcı personeli çok önemlidir. Özellikle belli müdahaleler sırasında diş hekiminin profesyonel biri tarafından desteklenmesi gerekir. Diş hekimi asistanları bir müdahale sırasında diş hekimlerine destek olurlar. Diş hekimi asistanı olabilmeniz için bir lise, lisans, önlisans bölümlerinden mezun olmanıza gerek yoktur. Diş hekimliği asistanlığı için online sertifika programımızı başarıyla bitirmeniz yeterlidir.

Sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. Özel diş muayene ve tedavi merkezlerinin yaygınlaşması ile İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Diş Hekimi Asistanlığı (dis hekimi asistanligi kapak) Kursu

Diş Hekimi Asistanlığı Kursları

Diş hekimi asistanlığı eğitimi aldıktan sonra randevu düzenlemeden hastaların tedavisinde yardımcı olmaya kadar birçok alanda diş hekiminize destek olabilirsiniz. Bu işi yapabilmek için ayrıca mesleğin gerektirdiği fiziksel ve bedensel güce de sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Diş hekimi asistanı olmak için sizlere sunduğumuz eğitim sürecini tamamlayabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Diş Hekimi Asistanlığı Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Diş Hekimi Asistanlığı Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Diş Hekimi Asistanlığı (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Diş Hekimi Asistanlığı Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Diş Hekimi Asistanlığı Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Bir diş hekimi asistanı, hangi görevleri yerine getirmelidir?

 
 
 
 

2. 2)  Bir diş hekimi asistanı, hangi tür sterilizasyon tekniklerini bilmelidir?

 
 
 
 

3. 3)  Bir diş hekimi asistanı, hangi tür diş hekimliği prosedürlerine yardımcı olabilir?

 
 
 
 

4. 4)  Diş hekimi asistanı, hangi tür hastalarla çalışabilir?

 
 
 
 

5. 5)  Bir diş hekimi asistanı, hangi tür dental röntgenlerini çekebilir?

 
 
 
 

6. 6)  Bir diş hekimi asistanı, hangi tür materyalleri kullanabilir?

 
 
 
 

7. 7)  Diş hekimi asistanı, hastaların ağız hijyenini nasıl kontrol edebilir?

 
 
 
 

8. 8)  Hangisi diş hekimi asistanlarının yapması gereken görevlerden biri değildir?

 

 

 

 
 
 
 

9. 9)  Aşağıdakilerden hangisi diş hekimi asistanlarının yapabileceği bir iş değildir?

 

 

 

 
 
 
 

10. 10)  Hangisi diş hekimi asistanlarının sterilizasyon işlemleri sırasında dikkat etmesi gerekenlerden biri değildir?

 

 

 

 
 
 
 

11. 11)  Hangisi diş hekimi asistanlarının hasta ile iletişimi sırasında dikkat etmesi gerekenlerden biri değildir?

 

 

 

 
 
 
 

12. 12)  Diş hekimi asistanlarının hangi işlemi yapması yasaktır?

 

 

 

 
 
 
 

13. 13)  Diş hekimi asistanları hangi durumlarda acil müdahale yaparlar?

 

 

 

 
 
 
 

14. 14)  Diş hekimi asistanı, hasta ağız hijyeni hakkında hangi bilgileri verebilir?

 
 
 
 

15. 15)  Diş hekimi asistanı, hangi durumlarda diş hekimine yardımcı olabilir?

 
 
 
 

16. 16)  Diş hekimi asistanı, diş hekimi tarafından yapılan bir dolgunun yapışmasını hızlandırmak için hangi materyali kullanabilir?

 
 
 
 

17. 17)  Diş hekimi asistanı, diş hekiminin hasta ile iletişimi sırasında nasıl bir rol oynar?

 
 
 
 

18. 18)  Diş hekimi asistanı, hangi durumda bir hastayı acil olarak diş hekimine yönlendirmelidir?

 
 
 
 

19. 19)  Diş hekimi asistanı, diş hekimi tarafından yapılan bir dolgunun kalitesini nasıl kontrol edebilir?

 
 
 
 

20. 20)  Diş hekimi asistanları hangi tür ekipmanları sterilize etmekle sorumludur?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.