Diksiyon Kursu – Sertifikalı Eğitim

Gerek sosyal gerekse iş hayatında başarıyı yakalamanın ve kendinizi öne çıkarabilmenin en etkili yolu hiç şüphesiz sözlü iletişim becerisidir. Güzel konuşabilmek ve karşınızdaki kişinin dikkatini çekebilmek, kendinizi doğru şekilde ifade edebilmek ve anlaşılır olabilmek size her zaman her yerde kazandırır. İşte bu becerileri kazanabilmek için diksiyon eğitimine katılabilirsiniz.

Günümüzde özellikle televizyonlar aracılığıyla bizlere dayatılan ve popülerleştirilen şirin gösterilmeye çalışılan şive ve yuvarlayarak konuşmanın yaratmış olduğu kirliliği düzeltmek için diksiyon kursu zorunluluk haline gelmiştir.

İş hayatı pürüzsüz olmak zorundadır çünkü rakiplerinizin olduğu bir dünyada eksiklikleriniz ve fazlalıklarınız geleceğinizi belirler.

Kayıt İçin Kalan Süre

Diksiyon (diksiyon kapak) Kursu

Diksiyon Kursları

Mesleki anlamda ve özel hayatınızda kendinizi anlatabilmek, yaptığınız işleri en iyi şekilde ifade edebilmek, insanları ikna edebilmek, toplumda kendinizi kabul ettirmek ve tercih edilebilir biri olmak güzel ve etkili konuşmaktan geçer. Bunu başarmak için doğru ve etkili bir şekilde iletişim kurmanız gerekir. Konuşma becerinizi geliştirerek bunu kolayca elde edebilirsiniz. İletişim süreçlerinin önem kazandığı çağımızda kendini ifade etmek ve etkili konuşabilmek çok önemli bir gerekliliktir.

Tarihte en önemli liderlik özelliklerinden biri de diksiyon yeteneğidir. Liderler kitleleri güzel ve etkili konuşması sayesinde arkasından sürükleyebilirler. Bu süreçte yöneticiler ya da çalışanlar güzel ve etkili konuşarak insanları etkileyebilirler ve bu süreçleri yönetebilirler.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Diksiyon (Güzel ve Etkili Konuşma) Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Diksiyon (Güzel ve Etkili Konuşma) Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Diksiyon (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Diksiyon (Güzel ve Etkili Konuşma) Eğitimi Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Diksiyon (Güzel ve Etkili Konuşma) Eğitimi Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Diksiyon kursları nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Diksiyon kursları hangi becerileri geliştirir?

 
 
 
 

3. 3)  Hangisi doğru bir diksiyon kursu öğretmeninin özelliğidir?

 
 
 
 

4. 4)  Diksiyon kursları hangi alanda faydalıdır?

 
 
 
 

5. 5)  Diksiyon kursları hangi yaş grubuna yöneliktir?

 
 
 
 

6. 6)  Hangisi doğru bir diksiyon eğitmeni değildir?

 
 
 
 

7. 7)  Diksiyon kursları hangi konularda eğitim verir?

 
 
 
 

8. 8)  Hangisi diksiyon kurslarının faydalarından biri değildir?

 
 
 
 

9. 9)  Hangisi doğru bir diksiyon eğitmeni olabilir?

 
 
 
 

10. 10)  Hangisi doğru bir diksiyon çalışması tekniği değildir?

 

 
 
 
 

11. 11)  Diksiyon kursları hangi dilde eğitim verirler?

 
 
 
 

12. 12)  Diksiyon kursları ne kadar sürebilir?

 
 
 
 

13. 13)  Hangisi doğru bir diksiyon çalışması tekniği değildir?

 
 
 
 

14. 14)  Hangisi doğru bir diksiyon eğitmeni olabilir?

 
 
 
 

15. 15)  Hangisi doğru bir diksiyon kursu özelliğidir?

 
 
 
 

16. 16)  Hangisi doğru bir diksiyon çalışması tekniği değildir?

 
 
 
 

17. 17)  Diksiyon kursları ne tür etkinlikler sunabilir?

 
 
 
 

18. 18)  Hangisi doğru bir diksiyon eğitmeni olabilir?

 
 
 
 

19. 19)  Diksiyon kursları nerede sunulur?

 
 
 
 

20. 20)  Diksiyon kurslarına kimler katılabilir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.