Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcılık Kursu – Sertifikalı Eğitim

Bilimsel eğitim yöntemlerinin gelişmesiyle birlikte çocukları anlamak için gösterdiğimiz çabalar artmış durumdadır. Çocuklar dikkatlerini bir şeye yönlendirdikleri an o işi kolayca yapabilirler. Ama çocukların algıları çok hızlı şekilde bozulmakta ve odak kaybetmektedirler. Burada algı gücü de dikkate girer. Ancak bazı durumlarda çocukların dikkat ve algısında sorun olabilir. Güvenilir ölçme araçlarıyla çocuklara dikkat ve algı testleri uygulamak mümkündür.

Bu nedenle çocuk gelişimi ve eğitimi alanındaki nitelikli test uygulayıcısı sayısının artırılması amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Dikkat ve Algı Testleri (dikkat ve algi testleri kapak) Kursu

Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcılık Kursları

Dikkat ve algı testleri uygulayıcılığı eğitimi ile çocukların dikkat ve algı seviyesini gözlemleyebilir ve gelişimlerine yönelik çözüm önerileri yorumlarda bulunabilirsiniz. Özellikle çocuklar hakkında bir değerlendirme yapılacaksa uygulayıcı bu alanda yeterli donanım, bilgi ve beceriye sahip olmalıdır.

Dikkat ve algı testlerinde çocukların ve yetişkinlerin dikkat ve algıları; fiziksel, psikolojik ve psikomotor gelişimleri açısından bütünsel bir biçimde ölçülmektedir. Çocukların değerlendirilmesi için ülkemizde uygulanan birçok test vardır. Ayrıca Avrupa standartlarında da birçok örnek test uygulaması gösterilebilir. Programımıza katılan kişilere çocuk ve yetişkinlerin dikkat ve algı seviyesini ölçme ve bir değerlendirme yapabilme yetkisine sahip olduklarını gösteren bir belge verilecektir.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek duyarlı ebeveynlerin ilgisi sayesinde gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcılık Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Dikkat ve Algı Testleri Uygulama Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Dikkat ve Algı Testleri (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Dikkat ve Algı Testleri Uygulama Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Dikkat ve Algı Testleri Uygulama Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  İnsanlar çevrelerindeki değişiklikleri fark edebilir mi?

 
 
 
 

2. 2)  Dikkat, hangi süreçle ilgilidir?

 
 
 
 

3. 3)  Algı testi, hangi konu hakkında bilgi sağlar?

 
 
 
 

4. 4)  Hangisi dikkat dağıtıcı bir etki yaratır?

 
 
 
 

5. 5)  Hangisi doğru bir ifade değildir?

 
 
 
 

6. 6)  Hangisi dikkat süresini etkileyebilir?

 
 
 
 

7. 7)  Hangi zeka türü daha çok algı testlerinde ölçülebilir?

 
 
 
 

8. 8)  Bir kişinin algı seviyesi, hangi faktörlere bağlıdır?

 
 
 
 

9. 9)  Dikkat testleri, hangi durumda özellikle kullanışlı olabilir?

 
 
 
 

10. 10)  Bir kişinin dikkat süresi, hangi faktörlere bağlıdır?

 
 
 
 

11. 11)  Hangisi algı testleri için kullanılan bir yöntem değildir?

 
 
 
 

12. 12)  Görsel algı testleri hangi sinir sistemimize dayanır?

 
 
 
 

13. 13)  Dikkat nedir?

 
 
 
 

14. 14)  Hangisi dikkati etkileyen faktörlerden biri değildir?

 
 
 
 

15. 15)  Hangisi bir dikkat bozukluğu türüdür?

 
 
 
 

16. 16)  Aşağıdaki harfleri alfabetik sıraya göre diziniz.
K, M, P, R, T

 
 
 
 

17. 17)  Aşağıdaki sayıların toplamı nedir?
9, 17, 25, 33

 
 
 
 

18. 18)  Aşağıdaki kelimelerden hangisi farklı anlama sahiptir?

 
 
 
 

19. 19)  Hangi kelime, diğerlerinden bir harf daha az içerir?

 
 
 
 

20. 20)  Hangi sayıların toplamı 20’dir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.