Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kursu

İnternet’in ve mobil cihazların yaygınlaşmasıyla günümüzde ortalama bir bireyin en az 2 saatini mobil cihazlara ayırması, satış ve pazarlamanın, alışverişin dijital ortama doğru kaymasını hızlandırdı. Dijital pazarlama kursu yalnızca popüler olan sosyal medya ve meşhur olan alışveriş sitelerinden ürün pazarlamayı değil, size alıcı veya satıcı olarak en uygun mecraya yönelme, geri dönüş alma, bu platformu tanıma gibi eğitimler vererek gerek psikolojik, gerek müspet bilgilerin konunun uzmanı kişiler tarafından verilerek sizi de bu alanın uzmanı haline getirmeyi amaçlar. Yine günümüzde standart bir insanın İnternet ve mobil cihazların kullanımına hakim olduğu düşünüldüğünde bu eğitimin amacı sizi ortalama olan diğer insanlardan ayırarak bir üst noktaya taşımak ve size en uygun stratejinin nasıl kurulacağını öğretmek olacaktır.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre
Dijital Pazarlama (dijital pazarlama kapak) Kursu

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kursları

Dijital pazarlama ile firmalar birçok kanal üzerinden gelirlerini arttırabilirler. Dijital alanda sosyal medya, mobil platformlar ve internet siteleri bu sektörün çalışma alanlarıdır. Yapılan araştırmalar ülkemizde her iki kişiden birinin aktif olarak interneti kullandığını ortaya koymaktadır. Satış verileri de e ticaret ve mobil pazarlama alanlarının en önemli gelir kaynakları haline gelmeye başladığını ortaya koymaktadır. Sizler de gelişen dünyaya uyum sağlamak adına dijital pazarlama eğitimi alarak hem firmanıza hem de internet sitenize büyük bir büyüme sağlayabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek geleceğin meslekleri arasında yer almaktadır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Dijital Pazarlama (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Dijital pazarlama nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Dijital pazarlama stratejisi oluştururken hangi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız?

 
 
 
 

3. 3)  Hangisi bir dijital pazarlama stratejisi değildir?

 
 
 
 

4. 4)  Dijital pazarlama stratejisi oluştururken hangi adımlar takip edilir?

 
 
 
 

5. 5)  Hangisi bir dijital pazarlama kanalıdır?

 
 
 
 

6. 6)  Dijital pazarlama stratejilerinde hedef kitle belirleme neden önemlidir?

 
 
 
 

7. 7)  Hangisi bir dijital pazarlama stratejisi değildir?

 
 
 
 

8. 8)  Hangisi doğru bir e-posta pazarlama stratejisi değildir?

 
 
 
 

9. 9)  Hangisi bir dijital pazarlama stratejisi değildir?

 
 
 
 

10. 10)  Dijital pazarlama stratejisinde SEO’nun amacı nedir?

 
 
 
 

11. 11)  Hangisi bir dijital pazarlama stratejisi değildir?

 
 
 
 

12. 12)  Dijital pazarlama stratejisindeki dönüşüm oranı nedir?

 
 
 
 

13. 13)  Hangisi bir dijital pazarlama stratejisi değildir?

 
 
 
 

14. 14)  Dijital pazarlama stratejisi için hangisi en önemli hedeftir?

 
 
 
 

15. 15)  Hangisi bir dijital pazarlama stratejisi değildir?

 
 
 
 

16. 16)  Hangisi bir dijital pazarlama kanalı değildir?

 
 
 
 

17. 17)  Dijital pazarlama stratejisi için hangisi en önemli ölçümleme aracıdır?

 
 
 
 

18. 18)  Hangisi bir dijital pazarlama stratejisi değildir?

 
 
 
 

19. 19)  Hangisi dijital pazarlama stratejisinde kullanılan bir e-posta pazarlama aracıdır?

 
 
 
 

20. 20)  Dijital pazarlama stratejisi için hangisi en önemli adımdır?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.