İnternet’in ve mobil cihazların yaygınlaşmasıyla günümüzde ortalama bir bireyin en az 2 saatini mobil cihazlara ayırması, satış ve pazarlamanın, alışverişin dijital ortama doğru kaymasını hızlandırdı. Dijital pazarlama kursu yalnızca popüler olan sosyal medya ve meşhur olan alışveriş sitelerinden ürün pazarlamayı değil, size alıcı veya satıcı olarak en uygun mecraya yönelme, geri dönüş alma, bu platformu tanıma gibi eğitimler vererek gerek psikolojik, gerek müspet bilgilerin konunun uzmanı kişiler tarafından verilerek sizi de bu alanın uzmanı haline getirmeyi amaçlar. Yine günümüzde standart bir insanın İnternet ve mobil cihazların kullanımına hakim olduğu düşünüldüğünde bu eğitimin amacı sizi ortalama olan diğer insanlardan ayırarak bir üst noktaya taşımak ve size en uygun stratejinin nasıl kurulacağını öğretmek olacaktır.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kursları

Dijital pazarlama ile firmalar birçok kanal üzerinden gelirlerini arttırabilirler. Dijital alanda sosyal medya, mobil platformlar ve internet siteleri bu sektörün çalışma alanlarıdır. Yapılan araştırmalar ülkemizde her iki kişiden birinin aktif olarak interneti kullandığını ortaya koymaktadır. Satış verileri de e ticaret ve mobil pazarlama alanlarının en önemli gelir kaynakları haline gelmeye başladığını ortaya koymaktadır. Sizler de gelişen dünyaya uyum sağlamak adına dijital pazarlama eğitimi alarak hem firmanıza hem de internet sitenize büyük bir büyüme sağlayabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek geleceğin meslekleri arasında yer almaktadır..

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Dijital pazarlama uzmanlık eğitimi uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden yapılmaktadır. Buraya giriş yapabilmek için size verdiğimiz kullanıcı bilgilerini kullanabilirsiniz. İstediğiniz an tekrar girerek dersleri izleyebilir ve edinmiş olduğunuz bilgileri uygulama yaparak pekiştirebilirsiniz.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Dijital pazarlama eğitimi sonrasında dijital pazarlama alanında uzmanlık seviyesindeki tüm bilgileri genel hatlarıyla öğreneceksiniz pratiklerle öğrenebilecek ve işletmeniz için uygulayabileceksiniz. Ayrıca işletmenizin pazarlama bölümünü yönetecek ve dijital ortamda pazarlama stratejileri oluşturabilecek bir yönetici haline geleceksiniz. Buna ek olarak firmalara bu konuda danışmanlık yapabileceksiniz.

Eğitim sonunda onaylı olan bir dijital pazarlama uzmanı olarak birçok sektörde aktif görev alabileceksiniz. Google ADS; Facebook Ads, Google Analytics, Google Tag Manager, Yandex Metrica, Facebook Pixel gibi reklam, analiz ve re-marketing araçlarını tüm yönleriyle öğrenebileceksiniz. Bu araçları öğrenen kişiler dijital pazarlama stratejileri oluşturarak bu stratejileri yönetebilirler.

Eğitimden sonra yapacağınız uygulamalarla öğrendiğiniz tüm yöntemleri geliştirebileceksiniz.  Bir firmanın dijital ortamda hedef kitlesini belirleyebilecek ve hedef kitleyi kolayca analiz edebileceksiniz. Sonrasında hedef kitleye ulaşarak ürün ve hizmetleri pazarlayabilmek için gerekli çalışmaları oluşturarak yönetebilecek seviyeye gelebileceksiniz.

Oluşturduğunuz reklam kampanyalarının analizlerini alarak firmanızın ilerleyen zamandaki bütçelerini ve dijital dünyada yapacağı etkinlikleri belirleyebileceksiniz. Profesyonel pazarlama stratejileri  üzerine uzmanlık kazanacaksınız. Pazarlama stratejilerini dijital ortama aktarabilecek ve markanıza değer katacak, kurumsal bir yapıya kavuşturacak dijital pazarlama stratejilerini öğreneceksiniz.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Belgesi

Dijital pazarlama büyük bir pastanın bölümleri gibidir. Bu süreçte web sitenize gerekli ziyaretçileri çekme, satış yapma ve belirlenen hedeflere ulaşma konusunda gerekli tüm yetkinliği kazanırsınız. Hem kendi firmanızın hem de çalıştığınız şirketin sosyal medya ve arama motorlarındaki dijital pazarlama çalışmalarını yönetebilirsiniz.

Dijital pazarlama eğitimi belgesi ile dijital alanda reklam nasıl yapılır, değişen trendler nelerdir ve firmanıza değer katmak için gerekli kampanyalar nelerdir öğreneceksiniz. Ayrıca ileri düzeyde kampanya yönetme,  etkili bütçe yönetimi ve Google Analtyics raporlama gibi durumlarda yetkinlik kazanabilirsiniz.

Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikası

Dijital pazarlama eğitimi sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabilirsiniz. Dijital dünyaya dönüşle birlikte bilinen tüm ezberler bozuldu. Artık firmalar gelirlerini internet üzerinden oluşturmaya başladı. Öyle ki dijital dünya ile dünyanın öbür ucundaki hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Kurumsal olarak hizmet veren firmalar ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden pazarlama yoluna gidiyorlar.

İnternet üzerinden pazarlama stratejileri uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu yüzden kurumsal firmalarda görev almak için dijital pazarlama eğitimi sertifikasına sahip olmanız önemli bir avantajdır. İnternette, sosyal medyada ve arama motorlarında yapılacak satış işlemleri için profesyonel çalışmalar konusunda dijital pazarlama eğitimi sonrasında yetkin hale gelebileceksiniz.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


Dijital pazarlama eğitimi kursuna özellikle firmaların pazarlama bölümlerinde görev alan veya almak isteyen bireyler katılmalıdır. Hedef kitlesine internet üzerinden ulaşmak isteyen ve kurumsal bir pazarlama çalışması yapmak isteyen tüm orta ve üst düzey yöneticilerle pazarlama uzmanları bu sertifikaya sahip olmalıdır. Kurumlara, işletmelere ve e ticaret sitelerine SEO, web tasarım ve sosyal medya konusunda hizmet veren uzmanlar da dijital pazarlama eğitimini almalıdır.


Dijital pazarlama eğitimi belgesi ile görev alabileceğiniz alanlar;

 • Dijital reklam hizmetleri veren ajanslarda görev alabilirsiniz.
 • İnternet içerikleri üreten ve siteleri arama motorlarına üst sıralara çıkarmayı hedefleyen dijital ajanslarda çalışabilirsiniz.
 • Kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında görev alabilirsiniz.
 • Kendi web sitenizi ve e ticaret sitenizi kurarak dijital ortamda para kazanabilirsiniz.
 • Danışmanlık firmalarında görev alabilirsiniz.
 • İnsan kaynakları departmanlarında görev alabilirsiniz.
 • İnsan kaynakları firmalarının pazarlama yönetimi alanında görev alabilirsiniz.
 • E ticaret sitelerine dijital pazarlama uzmanı olarak danışmanlık yapabilirsiniz.
 • Sosyal medya uzmanı olarak görev alabilirsiniz.
 • Firmalara sosyal medya yönetimi hizmeti veren ajanslarla çalışabilirsiniz.

Performans değerlendirme eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Dijital pazarlama eğitimine katılabilecek kişiler;

 • Dijital pazarlama uzmanı olmak isteyenler
 • Dijital pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri
 • Pazarlama alanında eğitim gören öğrenciler
 • Şirketlerin pazarlama bölümünde görev yapan pazarlamacılar
 • Sosyal medya uzmanları
 • Web tasarım uzmanları
 • SEO uzmanları
 • Dijital pazarlama alanında hizmet vermek isteyen kişiler
 • Kurumsal iletişim departmanlarında görev alan uzmanlar
 • Freelancer olarak dijital pazarlama hizmeti vermek isteyenler
 • Dijital pazarlama konusunda yetkin hale gelmek isteyen orta ve üst düzey yöneticiler
 • Dijital dünyada satış yapacak işletme patronları
 • E ticaret sitesi olanlar
 • Dijital pazarlama konusunda hedefleri olan herkes katılabilir.

Dijital pazarlama uzmanlığı kursu 120 saat olarak planlanmıştır. Bu sürenin sonunda yapılan değerlendirmede başarılı olan adaylar dijital pazarlama uzmanı unvanı alacaktır. Eğitimler yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, kursiyer online eğitime katılarak kendini geliştirebilir ya da bu alanda zaten kendini geliştirmiş ise online sınava katılarak başarılı olursa sertifika alabilir.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.