CV Hazırlama ve İş Görüşmesi Kursu – Sertifikalı Eğitim

Bir işe kabul edilmeniz için birkaç farklı etmen bulunmaktadır, bir işi sizden başka yapan, yapabilecek kişi yoksa şanslısınız. Ama rakipleriniz var ise durum biraz değişiyor; ya işinizi çok başarılı şekilde yaptığınızı kanıtlamanız, ya sizinle aynı kalitede iş yapan rakiplerinizden daha az maaş almanız, ya da İş arama sürecinde başvuran diğer adaylardan sizi öne geçirecek bir şeyler ortaya koymanız gerekmektedir. Firmaların sizi seçmeleri için onlara bir sebep vermelisiniz.

Bu yüzden de sizi farklı kılacak şey profesyonel olarak hazırlayacağınız bir CV ve iş görüşmesinde yaptıklarınız ya da yapmadıklarınız olabilir. Doğru şekilde hazırlanmış bir öz geçmiş sizlere iş görüşmesinde artı katacaktır. Cv hazırlama ve iş görüşmesi eğitiminde sizler de bu konuda yetkin olabilirsiniz. Bir öz geçmiş ne kadar kaliteli ve doğru hazırlanırsa binlerce aday arasından daha kağıt üstünde o an öne çıkabilirsiniz.

Hiç bir donanımınız olmadan bir iş görüşmesine girerseniz size yardımı dokunacak tek şey şanstır. Yanıltıcı cv ise iş akdinin karşılıksız fesih sebebidir. Size ait olmayan bir özelliği cv’ye yazıyor olmanız, size uzun vadede zarar verecek, sahip olmadığınız özellikleri yazıyor olmanız sizi herkesin gözünde kötü bir yalancı haline getirecektir. İnsan kaynakları uzmanları personel temini sırasında %93 oranında cv’nin ön izlemesi ile fikir sahibi olarak kalan özelliklere odaklanmaktadırlar. Hazırlanış biçimi ve (yazı tipi, detaylar, metin vurguları) tecrübe – kötü tecrübe yani gereksiz vurgulamalar yaparak (alt çizgi, büyük küçük harf kullanımı, yazım yanlışı, dil bilgisi hataları) sizin karakterinizin nasıl birisi olduğunu açık şekilde ik uzmanlarının önüne sunmaktadır.

Hazır şablonların artması ile durum biraz daha karışık hale getirmekte fakat deneyimli bir ik uzmanı önsezileri ve küçük ayrıntılar ile yine sizin karakterinizi sizi hiç görmeden bile varsayımsal olarak tespit edebilmektedir. Bu aşamayı geçseniz bile mülakat sırasında gerçek karakterinizi ortaya çıkartacak ve ona göre kararlar vereceklerdir.
İşte bu kurs ile tam olarak bu durum için oluşturulmuştur. Cv hazırlanması, yazılması yazılmaması gerekenler, nelere dikkat etmelisiniz, nasıl tasarlamalısınız, hazır şablonların zararları vb. ile başlayarak iş görüşmesi (mülakat) teknikleri mülakata giderken yanınıza almanız gerekenler, dış görünüşünüz, biraz beden dili, söylenmesi gerekenler ve söylenmeyecekler, nasıl başlanır nasıl bitirilir hakkında size fayda sağlayacak ve rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak hemen hemen her şeyi örnekler ile size sunan bir eğitim.

Kayıt İçin Kalan Süre

CV Hazırlama ve İş Görüşmesi (cv hazirlama mulakat teknikleri kapak) Kursu

CV Hazırlama ve Mülakat Kursları

Bir iş görüşmesinde ortaya koyduğunuz bilgileri, deneyimleri ve yeteneklerinizi anlatabilmelisiniz. Mülakat sizin firma için yararlı olacağınız durumları ortaya koymanız için çok önemli bir fırsattır. Bir iş görüşmesinde her yönüyle kendinizi ifade edebilmelisiniz. Bu eğitim ile yeteneklerinizin geliştirilmesine yönelik uygulamalar yapılacaktır.

Bir CV yanlış hazırlandığında bir iş için en doğru seçim olabilecek kişiler elenebilir. Bu yüzden kariyer hedeflerinize ulaşabilmek için küçük hataları yapmadan CV hazırlama işlemini profesyonel şekilde yapmalısınız. Ayrıca belirttiğiniz tüm durumları iş görüşmesi sırasında da ortaya koymalısınız. İş görüşmesinde takınmanız gereken tavırdan giyiminize, bahsetmeniz gereken konulardan hitap şeklinize kadar her detay özenle düşünülmelidir. İş görüşmelerinde sizler de yeteneklerinizi pazarlayabilir ve iş görüşmesinden başarılı şekilde çıkabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Fakat bu eğitimi aldığınızı rakiplerinize ve ik uzmanlarına çaktırmayın.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

CV Hazırlama ve Mülakat Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

CV Hazırlama ve İş Görüşmesi Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

CV Hazırlama ve İş Görüşmesi (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

CV Hazırlama ve İş Görüşmesi Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

CV Hazırlama ve İş Görüşmesi Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  CV nedir?

 
 
 
 

2. 2)  CV’nin amacı nedir?

 
 
 
 

3. 3)  CV’de en önemli bölüm hangisidir?

 
 
 
 

4. 4)  CV’de hangi bilgiler yer almalıdır?

 
 
 
 

5. 5)  CV’de hangi font kullanılmalıdır?

 
 
 
 

6. 6)  CV’de fotoğraf kullanmak ne kadar önemlidir?

 
 
 
 

7. 7)  CV’de hangi boyut kullanılmalıdır?

 
 
 
 

8. 8)  CV’de hangi sıralama kullanılmalıdır?

 
 
 
 

9. 9)  CV’de hangi dil kullanılmalıdır?

 
 
 
 

10. 10)  CV’de hangi bilgiler belirtilmemelidir?

 
 
 
 

11. 11)  Mülakatta hangi teknikler kullanılır?

 
 
 
 

12. 12)  SAO tekniği ne anlama gelir?

 
 
 
 

13. 13)  STAR tekniği ne anlama gelir?

 
 
 
 

14. 14)  PIP tekniği ne anlama gelir?

 
 
 
 

15. 15)  Adayın kendisini en iyi şekilde ifade etmesine olanak tanıyan mülakat tekniği hangisidir?

 
 
 
 

16. 16)  Mülakatta kullanılan sorular hangi amaçla kullanılır?

 
 
 
 

17. 17)  Adayın kişilik özelliklerinin öğrenilmesine yönelik hangi mülakat tekniği kullanılır?

 
 
 
 

18. 18)  Adayın geçmiş davranışlarına dayanarak gelecekteki performansı hakkında tahmin yürütmeye olanak tanıyan mülakat tekniği hangisidir?

 
 
 
 

19. 19)  Adayların sahip olduğu teknik becerileri öğrenmek için hangi mülakat tekniği kullanılır?

 
 
 
 

20. 20)  Mülakatta kullanılan en yaygın teknik hangisidir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.