CV Hazırlama ve İş Görüşmesi Eğitimi Kursu

Bir işe kabul edilmeniz için birkaç farklı etmen bulunmaktadır, bir işi sizden başka yapan, yapabilecek kişi yoksa şanslısınız. Ama rakipleriniz var ise durum biraz değişiyor; ya işinizi çok başarılı şekilde yaptığınızı kanıtlamanız, ya sizinle aynı kalitede iş yapan rakiplerinizden daha az maaş almanız, ya da İş arama sürecinde başvuran diğer adaylardan sizi öne geçirecek bir şeyler ortaya koymanız gerekmektedir. Firmaların sizi seçmeleri için onlara bir sebep vermelisiniz.

Bu yüzden de sizi farklı kılacak şey profesyonel olarak hazırlayacağınız bir CV ve iş görüşmesinde yaptıklarınız ya da yapmadıklarınız olabilir. Doğru şekilde hazırlanmış bir öz geçmiş sizlere iş görüşmesinde artı katacaktır. Cv hazırlama ve iş görüşmesi eğitiminde sizler de bu konuda yetkin olabilirsiniz. Bir öz geçmiş ne kadar kaliteli ve doğru hazırlanırsa binlerce aday arasından daha kağıt üstünde o an öne çıkabilirsiniz.

Hiç bir donanımınız olmadan bir iş görüşmesine girerseniz size yardımı dokunacak tek şey şanstır. Yanıltıcı cv ise iş akdinin karşılıksız fesih sebebidir. Size ait olmayan bir özelliği cv’ye yazıyor olmanız, size uzun vadede zarar verecek, sahip olmadığınız özellikleri yazıyor olmanız sizi herkesin gözünde kötü bir yalancı haline getirecektir. İnsan kaynakları uzmanları personel temini sırasında %93 oranında cv’nin ön izlemesi ile fikir sahibi olarak kalan özelliklere odaklanmaktadırlar. Hazırlanış biçimi ve (yazı tipi, detaylar, metin vurguları) tecrübe – kötü tecrübe yani gereksiz vurgulamalar yaparak (alt çizgi, büyük küçük harf kullanımı, yazım yanlışı, dil bilgisi hataları) sizin karakterinizin nasıl birisi olduğunu açık şekilde ik uzmanlarının önüne sunmaktadır.

Hazır şablonların artması ile durum biraz daha karışık hale getirmekte fakat deneyimli bir ik uzmanı önsezileri ve küçük ayrıntılar ile yine sizin karakterinizi sizi hiç görmeden bile varsayımsal olarak tespit edebilmektedir. Bu aşamayı geçseniz bile mülakat sırasında gerçek karakterinizi ortaya çıkartacak ve ona göre kararlar vereceklerdir.
İşte bu kurs ile tam olarak bu durum için oluşturulmuştur. Cv hazırlanması, yazılması yazılmaması gerekenler, nelere dikkat etmelisiniz, nasıl tasarlamalısınız, hazır şablonların zararları vb. ile başlayarak iş görüşmesi (mülakat) teknikleri mülakata giderken yanınıza almanız gerekenler, dış görünüşünüz, biraz beden dili, söylenmesi gerekenler ve söylenmeyecekler, nasıl başlanır nasıl bitirilir hakkında size fayda sağlayacak ve rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak hemen hemen her şeyi örnekler ile size sunan bir eğitim.

CV Hazırlama ve Mülakat Kursları

Bir iş görüşmesinde ortaya koyduğunuz bilgileri, deneyimleri ve yeteneklerinizi anlatabilmelisiniz.  Mülakat sizin firma için yararlı olacağınız durumları ortaya koymanız için çok önemli bir fırsattır. Bir iş görüşmesinde her yönüyle kendinizi ifade edebilmelisiniz. Bu eğitim ile yeteneklerinizin geliştirilmesine yönelik uygulamalar yapılacaktır.

Bir CV yanlış hazırlandığında bir iş için en doğru seçim olabilecek kişiler elenebilir. Bu yüzden kariyer hedeflerinize ulaşabilmek için küçük hataları yapmadan CV hazırlama işlemini profesyonel şekilde yapmalısınız. Ayrıca belirttiğiniz tüm durumları iş görüşmesi sırasında da ortaya koymalısınız. İş görüşmesinde takınmanız gereken tavırdan giyiminize, bahsetmeniz gereken konulardan hitap şeklinize kadar her detay özenle düşünülmelidir. İş görüşmelerinde sizler de yeteneklerinizi pazarlayabilir ve iş görüşmesinden başarılı şekilde çıkabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Fakat bu eğitimi aldığınızı rakiplerinize ve ik uzmanlarına çaktırmayın.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

CV hazırlama ve iş görüşmesi (mülakat teknikleri) eğitimi uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden yapılmaktadır. Eğitimde online eğitim üzerinden CV hazırlama ve mülakat yeteneğinizi geliştirmenize yönelik uygulamalar gerçekleştirilecektir.

Kurs Sonrası Kazanımlar

Bir işe başlarken öncelikle CV hazırlama süreci vardır. CV hazırlama eğitimi sonrasında bir öz geçmişte nelerden bahsetmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Öncelikle bir işin tanımını iyi bilmeli ve iş sektörüne uygun bir CV hazırlamalısınız. Her işletmeye aynı CV yi sunmanız mantıklı değildir. Bu süreçte sizlere CV hazırlama konusunda uygulamalı şekilde yetkinlik kazandırıyoruz. Uluslararası arenada geçerli olacak bir CV hazırlayabilir hale gelmeniz hedeflenmektedir.

CV sürecini atlattıktan sonra sıra iş görüşmesine gelmektedir. Bu süreçte işe girmek için mülakata gittiğinizde iş verini etkilemeniz gerekir. Öncelikle iş görüşmesinde nasıl giyinmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. İnsanlar arası ilişkilerde ilk görüş çok önemlidir. Bu yüzden ilk görüşte nasıl davranmanız gerektiğini öğrenerek karşıdaki kişiyi etkileme konusunda gerekli adımları atabilirsiniz.

Mülakat sırasında başarıyı yakalama konusunda profesyonel bir bakış açısı kazanabileceksiniz. Bu süreçte beden dili kullanımı da çok önemlidir. CV hazırlama ve iş görüşmesi eğitimi sonrasında beden dilinin iletişime etkisini kavrayarak görüşme yapacağınız kişiyi etkilemenin yollarını öğrenebileceksiniz.

İş görüşmesinde kendinizi ifade etme ve yeteneklerinizi pazarlama konusunda kullanabileceğiniz bilimsel ve profesyonel teknikleri eğitim sürecinde öğrenebileceksiniz. Böylece hem mülakat sırasında hem de mülakattan sonra yürütülecek süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İş görüşmesi eğitimi sırasında kendiniz için doğru işi bulma ve yeteneklerinizin istenen pozisyon için uygun olup olmadığını da ortaya koyabilirsiniz. Binlerce kişi arasından CV ve iş görüşme süreciniz ile işi alabileceğiniz yetkinliğe CV hazırlama ve iş görüşmesi eğitimi ile merhaba deyin!

CV Hazırlama ve İş Görüşmesi Belgesi

Öncelikle şunu unutmayın bu kurs sonucunda başarılı bireylere belge verilse de bu eğitimde önemli olan belge değil nitelik kazandırmaktır. İnsan ilişkilerinde ilk izlenim her zaman çok önemlidir. İnsanlar sizleri iş görüşmesi sürecinde giyiminizden tavrınıza kadar geniş bir perspektif içinde değerlendirecektir. İlk anda karşıdaki kişide doğru düşünceleri uyandıramıyorsanız o iş için en doğru kişi olsanız da bir hükmü olmaz. Ayrıca iş görüşmesi eğitimi belgesi işe alacak taraf için de önemlidir.

CV hazırlama konusunda da bilimsel ve profesyonel yaklaşımları bilirseniz, oluşturmanız gereken çalışmanın detayları hakkında bilgi sahibi olursanız daha görüşmeye gitmeden insanlarda olumlu bir algı ortaya koyabilirsiniz. CV hazırlama ve iş görüşmesi eğitimi belgesi size hem özgeçmiş oluşturma hem de iş görüşmesi sırasındaki davranış teknikleri hakkında bilgi verecektir.

Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

CV Hazırlama ve İş Görüşmesi Sertifikası

Bu sertifikayı CV’nize kesinlikle yazmayınız. Karşısında mülakat teknikleri eğitimi almış bir bireyi ik uzmanları daha detaylı analiz etmeye çalışacaktır. Bu eğitimi aldığınızı gizleyin. CV hazırlama ve iş görüşmesi eğitimi sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabilirsiniz. CV hazırlama ve iş görüşmesi süreçlerinde profesyonel yaklaşımlara sahip olmak,  etkili CV hazırlamanın ipuçlarını bilmek, mülakat öncesinde hazırlık sürecini yürütebilmek ve farklı mülakat teknikleri konusunda bilgi sahibi olabilmek için Cv hazırlama ve iş görüşmesi eğitimi sertifikasını alabilirsiniz.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


CV hazırlama ve iş görüşmesi eğitimi özellikle iş arayan kişilerin ya da iş arama sürecine girecek kişilerin alması gereken bir sertifikadır. Bu sertifika sonucunda sizler de kolayca iş bulabilir ve bu süreci yönetebilirsiniz. Ayrıca yeni mezunlar ya da üniversite öğrencileri de etkili bir gelecek oluşturabilmek adına bu sertifikayı almalıdır. Bunun dışında CV hazırlama konusunda ve iş görüşmesinden başarılı çıkma konusunda arayış içinde olanlar da eğitimi alabilirler.


CV hazırlama ve iş görüşmesi eğitimi belgesi alan kişiler;

 • Özgeçmiş oluştururken nelere dikkat edilmesini adım adım uygulamalı örnekli şekilde öğrenecek,
 • Kullanılması gereken biçimlendirme elemanlarını ve vurgulama elemanlarını öğrenecek,
 • Cv nin ilgili iş yerine özel şekilde hazırlanması gerektiğini, sektörel farklılıkları kavrayacak,
 • Mülakata gitmeden önceki hazırlıkları, giderken nelere dikkat etmesi gerektiğini bilecek,
 • Mülakat sırasında nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda fikir sahibi olarak mülakatı yönlendirebilecektir.

Performans değerlendirme eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

CV hazırlama ve iş görüşmesi eğitimine katılabilecek kişiler şöyle sıralanabilir;

 • İş arayan kişiler
 • İşletmede çalışsa da iş arama süreci yaşayacaklar
 • Öğrenciler ve mezunlar
 • CV hazırlama konusunda bilgisi olmayanlar
 • Özgeçmişini profesyonel hale getirmek isteyenler
 • CV hazırlama tekniklerini öğrenmek isteyenler
 • İş görüşmesinde giyim konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler
 • Mülakattan önce yoğun stres yaşayanlar
 • Mülakat teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler
 • Profesyonel mülakat tekniklerini bilmek isteyen herkes katılabilir.

CV hazırlama ve iş görüşmesi eğitimi 32 saat olarak planlanmıştır. Eğitimler uzaktan eğitim şeklinde ve yeterliliğe dayalı olarak verilmekte, zaman ve mekan kavramından bağımsız olarak öğrenme ve sınırsız tekrar şeklinde sunulmaktadır.

Uzaktan eğitim ve yeterliliğe dayalı olarak tasarlanan bu eğitim programında toplam kurs saati belirli olsa da kursu tamamlama süreniz tamamen sizin derslere katılma sürenize göre değişmektedir. Örneğin 80 saatlik bir kursa günlük 8 saatlik katılımla 10 günde bitirebilirsiniz fakat günlük 4 saatinizi kursa ayırdığınızda kurs tamamlanma süresi 20 güne yükselmektedir.

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 1 Oy Üzerinden Ortalama 5 puan