Çocuk Resimleri Yorumlama Kursu – Sertifikalı Eğitim

Ebeveynler günümüzde çocukları tanımakta çok sorun yaşamaktadır. Çocuklar artık kendi iç dünyasına kapanarak ailesine karşı kendini kapatmaktadır. Ancak çocukları tanımak için farklı yöntemler tercih edilebilir. Çocuk resimleri yorumlama kursu bu konuda etkili bir çözüm olmaktadır.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve çocuk gelişiminde yeni yöntemlerin yaygınlaşması için bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Çocuk Resimleri Yorumlama (cocuk resimleri yorumlama kapak) Kursu

Çocuk Resimleri Yorumlama Kursları

Çocukları tanımak için ve onların iç dünyasına girerek onları detaylı analiz etmek için resimleri yorumlamak yararlı olur. Çocuklar iç dünyalarını çizdikleri resimlere aktararak ebeveynlerine mesajlar vermeye çalışırlar. Bu eğitim sayesinde çocukları daha iyi tanıyabilir ve çizdikleri resimlerden aslında içeride gizledikleri birçok detayı öğrenebilirsiniz.

Sertifika sonunda çocuk resimlerini kolayca yorumlayabilirsiniz. Çünkü çocuklar çizdikleri resimlerde iç dünyasından izleri yansıtır. Çocukları buradan iyi şekilde analiz edebilirsiniz. Ayrıca onların gelişimleri hakkında da detayları öğrenebilirsiniz. Çocukların yaptığı bir resmi öylesine bakmamalısınız. Burada çocuklar içini dökerler. Çocukların çizdikleri resimlerdeki nesnelerden ve çizgi yapısından bile bir yorum ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu tamamlayıcı yetenek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Çocuk Resimleri Yorumlama Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Çocuk Resimleri Yorumlama (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Çocuk Resimleri Yorumlama Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Çocuk Resimleri Yorumlama Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Çocuk resimleri yorumlama kursu hangi amaçla verilir?

 
 
 
 

2. 2)  Çocuk resimleri yorumlama kursu hangi yaş aralığına yöneliktir?

 
 
 
 

3. 3)  Çocuk resimleri yorumlama kursu, çocukların hangi becerilerini geliştirir?

 
 
 
 

4. 4)  Çocuk resimleri yorumlama kursu sırasında, çocuklara neler öğretilir?

 
 
 
 

5. 5)  Hangi yöntemler, çocukların resimlerini yorumlamalarına yardımcı olmak için kullanılabilir?

 
 
 
 

6. 6)  Çocukların resimlerini yorumlamak, hangi alanlarda kullanılabilir?

 
 
 
 

7. 7)  Hangi durumlarda, çocukların resimlerini yorumlamak faydalı olabilir?

 
 
 
 

8. 8)  Çocuk resimleri yorumlama kursu, çocukların hangi duygusal becerilerini geliştirir?

 
 
 
 

9. 9)  Hangi yöntemler, çocukların resimlerinin yorumlanmasında kullanılabilir?

 
 
 
 

10. 10)  Çocukların resimleri yorumlanırken, hangi faktörler dikkate alınmalıdır?

 
 
 
 

11. 11)  Çocuk resimleri yorumlama kursu sırasında, çocukların yorumlarını nasıl destekleyebiliriz?

 
 
 
 

12. 12)  Çocukların resimleri yorumlanırken, neden doğru ve yanlış yoktur?

 
 
 
 

13. 13)  Hangi durumlarda, çocukların resimlerinin yorumlanması için profesyonel yardım gerekebilir?

 
 
 
 

14. 14)  Çocukların resimleri yorumlandığında, ailelerin rolü nedir?

 
 
 
 

15. 15)  Çocukların resimleri yorumlanırken, hangi faktörler yanıltıcı olabilir?

 
 
 
 

16. 16)  Çocukların resimlerinin yorumlanması, çocukların hangi becerilerini geliştirir?

 
 
 
 

17. 17)  Çocukların resimleri yorumlanırken, hangi tür sorular sorulabilir?

 
 
 
 

18. 18)  Çocukların resimleri yorumlanırken, hangi yaklaşımlar kullanılabilir?

 
 
 
 

19. 19)  Çocukların resimleri yorumlanırken, hangi sorular daha önce cevaplanmış olabilir?

 
 
 
 

20. 20)  Çocukların resimleri yorumlanırken, hangi amaçlar güdülebilir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.