Bilgisayar İşletmenliği Kursu – Sertifikalı Eğitim

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Kursu bilgisayar öğrenmek, kurs sonunda bilgisayar sertifikası sahibi olmak isteyen, bireylere verilen eğitim programıdır.

Bilgisayar işletmeni ise bilgisayardaki iş ve işlemleri yürütecek beceri ve eğitime sahip, bilgisayardaki programları kullanarak metin, tablo, sunu oluşturabilen, düzenleyebilen, internet ve e-posta kullanabilen kişi olarak tanımlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitimle bilgisayar işletmenliği sertifikası için gereken eğitimi 160 saat olarak planlamıştır. Kurs hakkındaki detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kayıt İçin Kalan Süre
Bilgisayar İşletmenliği (bilgisayar isletmenligi) Kursu

Bilgisayar İşletmenliği Kursları

Bilgisayar kursu genellikle 3 temel başlıktan oluşmaktadır.

  • Bilgisayar ve Donanım bilgisi
  • Ofis programları
  • İnternet eğitimi

Eğitim programını başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları 3 iş gününde teslim edilir, KPSS atamalarında (6225 kod numarası) ile birçok bölüme başvuru sırasında zorunlu tutulmaktadır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. YÖK KPSS atama tercih kılavuzuna göre yalnızca Üniversite ve MEB onaylı sertifika kabul edilmektedir. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenliği (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlet onaylı sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Bilgisayar İşletmenliği Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Bilgisayar İşletmenliği Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Bilgisayar işletmenliği nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Bilgisayar işletmenliği ne iş yapar?

 
 
 
 

3. 3)  Bilgisayar işletmenliği eğitimi nasıl alınır?

 
 
 
 

4. 4)  Bilgisayar işletmeni hangi görevleri yerine getirir?

 
 
 
 

5. 5)  Bilgisayar işletmenliği mesleğinin gerektirdiği özellikler nelerdir?

 
 
 
 

6. 6)  Bilgisayar işletmenliği için hangi yazılım bilgisine sahip olunmalıdır?

 
 
 
 

7. 7)  Bilgisayar işletmenliği mesleğinde hangi donanım bilgisine sahip olunmalıdır?

 
 
 
 

8. 8)  Bilgisayar işletmeni hangi sektörlerde iş bulabilir?

 
 
 
 

9. 9)  Bilgisayar işletmenliği mesleğinde hangi gelişmeler gözlenmektedir?

 
 
 
 

10. 10)  Bilgisayar işletmenliği mesleğindeki iş fırsatları nelerdir?

 
 
 
 

11. 11)  Bilgisayar işletmenliği mesleğindeki kariyer imkanları nelerdir?

 
 
 
 

12. 12)  Bilgisayar işletmenliği mesleğinde hangi beceriler önemlidir?

 
 
 
 

13. 13)  Bilgisayar işletmenliği mesleğinde hangi sertifikalar önemlidir?

 
 
 
 

14. 14)  Bilgisayar işletmenliği mesleğindeki eğitim gereksinimleri nelerdir?

 
 
 
 

15. 15)  Bilgisayar işletmenliği mesleğindeki ücretler nasıldır?

 
 
 
 

16. 16)  Bilgisayar işletmenliği mesleği hangi risklerle karşı karşıya kalabilir?

 
 
 
 

17. 17)  Bilgisayar işletmenliği mesleğinde hangi yenilikler beklenmektedir?

 
 
 
 

18. 18)  Bilgisayar işletmenliği mesleğindeki zorluklar nelerdir?

 
 
 
 

19. 19)  Bilgisayar işletmenliği mesleğinde hangi başarı faktörleri önemlidir?

 
 
 
 

20. 20)  Bilgisayar işletmenliği mesleğinde hangi etik sorunlarla karşı karşıya kalınabilir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.