Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Kursu – Sertifikalı Eğitim

İnsan iletişiminde üç farklı yön bulunur. Bu üç yönü etkili kullanan kişiler iletişim süreçlerinde son derece başarılı olurlar. Bu üç etmen söyleme tarzı, kelimeler ve beden dilidir. Beden dili bunlar arasında en önemli detaydır. Çünkü insanlar iletişime %10 kelime, %30 söyleme tarzı ve %60 ile beden diliyle insanları etkilerler. Kelime haznenizi geliştirmenin en etkili yolu kitap okumaktır. Beden dili ve imaj yönetimi eğitim alarak diksiyon ise hem eğitim alarak hem de sık sık pratik yaparak geliştirilmektedir. İş hayatında başarı için hepsi inanılmaz derecede gereklilik arz etmektedir.

İş hayatındaki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve global olarak başarılı iş insanları yetiştirmek için bu kurs tavsiye edilmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Beden Dili - İmaj Yönetimi (beden dili ve imaj yonetimi kapak) Kursu

Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Kursları

Beden dili ve imaj yönetimi eğitimi insanların iş hayatında daha etkili pozisyonlarda olması tesadüf değildir. İletişim kurarken beden dilinin bu kadar önemli olduğu bir ortamda insanlar günlük hayatında bu gücü etkili şekilde kullanmalıdır. Büyük liderleri incelediğinizde hepsinin beden dilini oldukça etkili kullanarak insanlar üzerinde olumlu algı yaratabileceğini görebilirsiniz. Beden dilinizi etkili kullanabilmek ve bunu insanlara öğretebilmek için beden dili ve imaj yönetimi kursuna katılabilirsiniz. Eğitim sonunda beden dilini kullanma ve imaj yönetimi konusunda son derece yetkin hale gelebilirsiniz.

Özellikle iş hayatında beden dilinin kullanımı çok önemlidir. Bu yüzden yönetim becerilerinizin yanında beden dilini kullanmanız da önemlidir. Böylece yöneticilik becerilerinizi etkili iletişiminiz ile tamamlayabilirsiniz. Beden dilinizi kullanmayı öğrenmek için de kursumuzu başarıyla tamamlamanız gerekir.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Sosyal iletişimimizin daha çok kitle iletişimi haline geldiği günümüzün gereklilikleri arasında yer almaktadır.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Beden Dili - İmaj Yönetimi (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Beden dili nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Beden dili hangi iletişim türünün bir parçasıdır?

 
 
 
 

3. 3)  Hangisi doğru bir beden dilidir?

 
 
 
 

4. 4)  Hangisi olumlu bir beden dilidir?

 
 
 
 

5. 5)  Beden dilinde hangi faktör önemlidir?

 
 
 
 

6. 6)  Hangisi beden dilinde bir güç göstergesi değildir?

 
 
 
 

7. 7)  Hangisi beden dilinde bir zayıflık göstergesi olabilir?

 
 
 
 

8. 8)  Beden dili nedir?

 
 
 
 

9. 9)  Beden dili nasıl kullanılır?

 
 
 
 

10. 10)  Beden dilinin doğru kullanımı ne sağlar?

 
 
 
 

11. 11)  Hangisi beden dilinde bir güven işaretidir?

 
 
 
 

12. 12)  Beden dilinde hangi hareketler güvensizlik gösterir?

 
 
 
 

13. 13)  İmaj yönetimi nedir?

 
 
 
 

14. 14)  İmaj yönetimi neden önemlidir?

 
 
 
 

15. 15)  İmaj yönetiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şey nedir?

 
 
 
 

16. 16)  İmaj yönetiminde giyim nasıl bir rol oynar?

 
 
 
 

17. 17)  Giyimde uygun renk seçimi neden önemlidir?

 
 
 
 

18. 18)  İmaj yönetiminde saç stili nasıl bir rol oynar?

 
 
 
 

19. 19)  Hangisi beden dilinde bir savunma mekanizmasıdır?

 
 
 
 

20. 20)  Hangisi beden dilinde bir saldırganlık işaretidir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.