Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Kursu

İnsan iletişiminde üç farklı yön bulunur. Bu üç yönü etkili kullanan kişiler iletişim süreçlerinde son derece başarılı olurlar.  Bu üç etmen söyleme tarzı, kelimeler ve beden dilidir. Beden dili bunlar arasında en önemli detaydır. Çünkü insanlar iletişime %10 kelime, %30 söyleme tarzı ve %60 ile beden diliyle insanları etkilerler. Kelime haznenizi geliştirmenin en etkili yolu kitap okumaktır. Beden dili ve imaj yönetimi eğitim alarak diksiyon ise hem eğitim alarak hem de sık sık pratik yaparak geliştirilmektedir.  İş hayatında başarı için hepsi inanılmaz derecede gereklilik arz etmektedir.

İş hayatındaki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve global olarak başarılı iş insanları yetiştirmek için bu kurs tavsiye edilmektedir.

Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Kursları

Beden dili ve imaj yönetimi eğitimi insanların iş hayatında daha etkili pozisyonlarda olması tesadüf değildir. İletişim kurarken beden dilinin bu kadar önemli olduğu bir ortamda insanlar günlük hayatında bu gücü etkili şekilde kullanmalıdır. Büyük liderleri incelediğinizde hepsinin beden dilini oldukça etkili kullanarak insanlar üzerinde olumlu algı yaratabileceğini görebilirsiniz. Beden dilinizi etkili kullanabilmek ve bunu insanlara öğretebilmek için beden dili ve imaj yönetimi kursuna katılabilirsiniz. Eğitim sonunda beden dilini kullanma ve imaj yönetimi konusunda son derece yetkin hale gelebilirsiniz.

Özellikle iş hayatında beden dilinin kullanımı çok önemlidir. Bu yüzden yönetim becerilerinizin yanında beden dilini kullanmanız da önemlidir. Böylece yöneticilik becerilerinizi etkili iletişiminiz ile tamamlayabilirsiniz. Beden dilinizi kullanmayı öğrenmek için de kursumuzu başarıyla tamamlamanız gerekir.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kurs verilmeye başlanmıştır. Sosyal iletişimimizin daha çok kitle iletişimi haline geldiği günümüzün gereklilikleri arasında yer almaktadır.

Kurs Kayıt Formu


Kursa kesin kayıt işlemleriniz için gereken kayıt formuna bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Formun çıktısını aldıktan sonra bilgileri hatasız ve okunaklı şekilde doldurup taratarak ekleri ile birlikte eğitim koordinatörlerimizin size belirttiği mail adresine mail olarak yollayınız.

Kurs Kontenjan Durumu

Toplam Kontenjan : 50

...

Kayıtlı Kursiyer : 33
...

Kalan Kontenjan : 17
...

Kursun Eğitim Yöntemi

Beden dili ve imaj yönetimi eğitimimiz uzaktan eğitim sistemiyle verilmektedir. Size vereceğimiz kullanıcı adı ve parola ile sisteme girerek derslerimize katılabilirsiniz. Sonrasında derslerimizi istediğiniz an istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Kurs Sonrası Kazanımlar

İletişimde öncelikle empati önemlidir. İletişim için ilk olarak karşınızdaki insanı anlamanız gerekir. Bunun için de etkili dinleme ve beden dili yorumlama becerilerini bilmelisiniz.  Sonrasında ise empati kurarak insanlara istediğinizi verebilirsiniz.

Beden dili doğru kullanıldığında etkileme gücü fazladır. Eğitim sonrasında beden dilinin etkileme gücünü öğrenebilir dinletme ve kabul görmeyi de öğrenerek insanlar üzerinde etki kurabilirsiniz. Beden dilinde eller, kollar ve bacaklar doğru şekilde kullanılmalıdır. Bu yüzden eğitim sonunda vücudunuzun her bölümünü etkili iletişim adına kullanabilir hale gelirsiniz.

Beden dilini kullanırken insanlar arasındaki mesafe de önemlidir. Beden dilinizi kullanırken beden teması da önemlidir. İletişim sürecinde yerine ve duruma göre insanlara durmanız gereken mesafeyi ayarlayabilir ve vermek istediğiniz mesajı kolayca verebilirsiniz.

İnsanlar üzerinde ilk izlenim çok önemlidir. İlk izlenimi olumlu yaratma konusunda eğitim sonunda yapmanız gereken tüm detayları öğrenebilirsiniz. Ayrıca pozitif davranış stilleri ve kriz yönetimi ile birlikte her türlü durumda beden dilinizi etkili kullanabilirsiniz. Ayrıca beden dilinizi kişilik türüne göre kullanmayı da öğrenebilirsiniz. Ayrıca beden dilinin mesaj gönderme ve almada önemi büyüktür. Bu yüzden göndermek istediğiniz mesaja göre beden dilinizi ayarlayabilirsiniz.

Beden dilinizle birlikte jest ve mimiklerinizi kullanmayı, bakışların anlamlarını, el sıkma türlerini, yalanın beden diline etkisini ve sınır belirtme ve sahiplenme jestleri konusunda da yetkin hale gelmeniz beklenmektedir. Ayrıca öz güven ve öz saygının beden diline etkisini öğrenerek insanlar üzerinde pozitif bir imaj oluşturabilecek tüm detaylara hakim olacaksınız.

Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Belgesi

Bir iletişimde beden dilini yönetebilen insanlar kişisel imajını da ortaya koyabilirler. Bu yüzden ses tonu, kelime ve beden dilini bir araya getirerek teorik, deneysel, tecrübeye dayalı bir eğitim sürecinden geçeceksiniz. Bu süreçte beden dili ve imaj yönetimi belgesi için sizlere iletişimin ilk saniyelerinde nasıl bir etki yaratacağınız kolayca öğretilebilir.

Gerek iş gerek sosyal yaşamda sizler de kişisel imajınızı oluşturmak, insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakmak ve olduğunuz ortamda ayrıcalıklı hale gelebilmek için etkili beden dili kullanmayı öğreneceğiniz ve imajınızı profesyonel bir şekilde oluşturabileceğiniz beden dili ve imaj yönetimi belgesini alabilirsiniz.

Kurumumuz aracılığı ile alacağınız kurs bitirme belgesi (sertifika) e-devletinize işlenmektedir.

Beden Dili Ve İmaj Yönetimi Sertifikası

Beden dili ve imaj yönetimi sertifikası Üniversite onaylı olarak verilmektedir. Sertifikanızın güvenilirliğini e-devlet üzerinde sorgulayabilirsiniz. Beden dilini kullanabilmek için kişi öncelikle kendini ve vücudunu tanımalıdır. Ayrıca bu sertifika sonrasında insanları etkilemeyi ve insanlar üzerinde olumlu bir algı oluşturmanız beklenilen hedeflerdendir.

Sertifikalarımız e-devletinizde görünmektedir. Barkodunu veya QR kodunu okutarak doğrulayabilirsiniz. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda e-devletinizden barkodlu belge oluşturarak kullanabilirsiniz.


Bu kursumuza özellikle yöneticiler mutlaka katılmalıdır. Çünkü insanları yönetebilmek için onları etkilemeli ve onlar üzerinde yeteneklerinizi gösterecek bir imaj oluşturmalısınız. Bununla birlikte psikolog ve rehberlikle ilgili alanlarda görev yapan herkes de insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakmak adına bu eğitimine katılmalıdır. Öğretmenler de bu eğitim ile öğrencilerini etkileyebilir ve kendilerini mesleklerinde geliştirebilirler.


Beden dili ve imaj yönetimi belgesi ile görev alabileceğiniz birçok alan vardır;

 • Beden dili eğitmeni olarak etüt merkezleri, çocuk kulüpleri ve ana okullarında görev alabilirsiniz.
 • Oyunculuk eğitimi veren kurumlarda beden dili eğitmeni olabilirsiniz.
 • Devlete bağlı okullarda etkili beden dili kullanımı ile ilgili kurslar açabilir ve seçmeli derslere girebilirsiniz.
 • Halk Eğitim Merkezlerinde beden diliyle ilgili kurslar açabilirsiniz.
 • Danışmanlık ofislerinde danışman olarak görev alabilirsiniz.
 • Okul öncesi eğitim kurumlarında beden dili eğitmeni olabilirsiniz.
 • Psikoloji merkezlerinde beden dili kullanımı konusunda eğitim verebilirsiniz
 • Beden dili kullanımı ile ilgili seminerlere konuşmacı olarak katılabilirsiniz.
 • Okullarda derslerinizde ve yönetici olarak görev yaptığınız yerlerde beden dilinizi etkili kullanabilirsiniz.
 • Yönetici ve siyasetçilere beden dili kullanımı ve imaj yönetimi konusunda özel ders verebilirsiniz.

Performans değerlendirme eğitimi sertifikasını alınabilmesi için kurs katılımcısından talep edilenler:

 • Son mezun olunan okul diploması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

kursa katılabilecek kişiler;

 • Yöneticiler
 • Yönetici adayları
 • Psikiyatristler ve asistanlar
 • Psikolojik danışmanlar
 • Psikologlar
 • Doktorlar
 • Her branşta öğretmenler
 • Okullarda rehber öğretmen olarak görev yapan kişiler
 • Sosyoloji uzmanları
 • Özel Eğitim uzmanları
 • Özel Eğitim öğretmenleri
 • Sosyal Hizmet uzmanları
 • Aile danışmanları
 • Orta ve üst düzey yöneticiler
 • Siyasetçiler
 • Pazarlamacılar
 • Eğitim koçları
 • Kişisel danışmanlar
 • Beden dili konusunda kendini geliştirmek ve bu alanda kariyer yapmak isteyen herkes katılabilir.

Bu kurs programı sizce ne kadar faydalı? 

Değerlendir
Toplam 1 Oy Üzerinden Ortalama 4 puan