Adli Takip Elemanı Kursu- Sertifikalı Eğitim

Adli Takip elemanı genellikle icra takibi konusunda uzman bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir. Avukatların iş yükünü hafifletme, işleri kolaylaştırma, uzman kişilerden yararlanarak hızlı ve etkin başarıya ulaşma amaç edinilmiştir. Adli makamlarda bir avukat sorumluluğu altında hukuki süreçleri takip edebilecek, adli makamlarda başlatılan işlemlerin sonuçlanması için, büro içi işlemleri yürütebilecek ödeme ve tahsilat işlemlerini iletişim araçları ile yapabilecek kişidir.

Kayıt İçin Kalan Süre
Adli Takip Elemanı (adli takip kapak) Kursu

Adli Takip Kursları

İş ve işlemleri hızlandıran, bilgili ve tecrübeli personeller sayesinde gerek avukatların gerekse icra dairelerinin işlemlerini azaltmaktadır. Günümüzde birçok avukatlık bürosu adli takip – icra takip personeline istihdam olanağı yaratmaktadır.
Adli takip – İcra takip elemanı yetiştirme kursunun program içeriğini, eğitim konularını, süresini ve kurs hakkındaki detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Adli Takip Elemanı Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Adli Takip Elemanı Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Adli Takip Elemanı (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Adli Takip Elemanı Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Adli Takip Elemanı Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. Nokta tuşuna hangi parmakla vurulur?

 
 
 
 

2.  Virgül tuşuna hangi parmakla vurulur?

 
 
 
 

3.  Sol elin küçük parmağı Shift tuşunda tutulu iken sağ el küçük parmakla vurulan işaret tuşu hangisidir?

 
 
 
 

4.  Ünlem işaret tuşuna hangi parmakla basılır?

 
 
 
 

5.  Sol el küçük parmağı Shift tuşunda tutulu iken sağ elin yüzük parmağı ile vurulan işaret tuşu hangisidir?

 
 
 
 

6.  Aşağıdakilerden hangisi elektronik tablolama programında etkin hücrenin adresini belirten arayüz elemanıdır?

 
 
 
 

7.  Yeni bir çalışma kitabı oluşturmak için aşağıdaki klavye kısayollarından hangisi kullanılır?

 
 
 
 

8.  Aşağıdakilerden hangisi bir çalışma kitabını kaydetme yöntemlerinden biri değildir?

 
 
 
 

9.  Satırlar ve sütunların kesişmesiyle oluşan kutular aşağıdakilerden hangisidir?

 
 
 
 

10.  Aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?

 
 
 
 

11.  Kurum ve kuruluşların iş ve işlemleri sonucunda oluşan belgelerin, sistemli bir şekilde dosyalanmasını sağlamak üzere önceden hazırlanmış konu ve konu numaraları envanteridir. Aşağıdakilerden hangisini tanımlamaktadır?

 
 
 
 

12.  Aşağıdakilerden hangisi dosyalama ve arşivleme süreci arasında yoktur?

 
 
 
 

13.  Aşağıdakilerden hangisi dosyalamanın amaçlarından değildir?

 
 
 
 

14.  Aşağıdakilerden hangisi dosyalamanın faydalarından değildir?

 
 
 
 

15.  Aşağıdakilerden hangisi dosyalamanın özellikleri arasında yoktur?

 
 
 
 

16.  Aşağıdakilerden hangisi dosyalama süreci arasında yoktur?

 
 
 
 

17.  Aşağıdaki işlemlerden hangisi bir cari hesap hareketi oluşturmaz?

 
 
 
 

18.  Aşağıdaki yanlışlardan hangisi, cari hesap sonuçlarını etkilemez?

 
 
 
 

19. Kapalı satış faturası, cari hesaba işlenirse nasıl yazılır?

 
 
 
 

20.  Aşağıdakilerden hangisi iş analizi için gerekli verilerden değildir?

 
 
 
 

21.  Aşağıdakilerden hangisi verimliliği etkileyen faktörler arasında yer almaz?

 
 
 
 

22.  Aşağıdakilerden hangisi işi basitleştirme ilkeleri içerisinde yer almaz?

 
 
 
 

23.  Kullanımdan doğan hakka ne denir?

 
 
 
 

24.  Hangisi mali piyasasının unsurları arasında yer almaz?

 
 
 
 

25.  Hangisi sermaye piyasası faaliyetlerinden biri değildir?

 
 
 
 

Soru 1 - 25

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.