Özel Eğitim Kursu – Sertifikalı Eğitim

Özel Eğitim Alanında Yardımcı Eleman Yetiştirme Kursu: Özel eğitim öğretmen yardımcısının sahip olduğu, özür grubuna uygun eğitim programını uygulamada öğretmene yardımcı olmak yeterliliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen dalda eğitim alan nitelikli kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Duyuru

Bu kurs kurumumuz tarafından verilmemektedir.
Kursla ilgilenen adaylar
0312 319 60 02 numaralı telefonu arayarak kurs hakkında bilgi edinebilir ve dilerlerse en yakın sınava dahil olmak için kayıt olabilirler.
Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Özel Eğitim (ozel egitim kapak) Kursu

Özel Eğitim Yardımcı Öğretmenliği Kursları

Özel eğitim sertifikası kursu; Zihinsel engelliler öğretmenliği, Özel Eğitim Rehabilitasyon yardımcı öğretmenliği, olarak isimlendirilmiştir. Fizyoterapist ve Rehabilitasyon uzmanları, Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri, Rehber Öğretmenler, Odyologlar, Psikologlar, Hemşireler, Sınıf Öğretmenleri, Müzik, Resim, Beden Eğitimi öğretmenleri bu kursa katıldıklarında özel eğitim kurumlarında uzman veya usta öğretici olarak çalışabilirler. Ayrıca KPSS sonrası sosyal hizmetlerin ilgili bölümleri de bu sertifikayı istemektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Özel Eğitim Yardımcı Öğretmenliği Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Özel Eğitim Yardımcı Öğretmenliği Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Özel Eğitim (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlete İşlenen sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Özel Eğitim Yardımcı Öğretmenliği Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Özel Eğitim Yardımcı Öğretmenliği Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Özel eğitim nedir?

 
 
 
 

2. 2)  Özel eğitim öğretmenleri hangi konularda uzmanlaşmıştır?

 
 
 
 

3. 3)  Özel eğitim alan öğrenciler hangi tür özelliklere sahiptir?

 
 
 
 

4. 4)  Özel eğitim öğrencilerine verilen hizmetler arasında neler yer alır?

 
 
 
 

5. 5)  Özel eğitim öğretmenleri neleri yapar?

 
 
 
 

6. 6)  Özel eğitim öğretmenleri hangi tür okullarda çalışabilir?

 
 
 
 

7. 7)  Özel eğitim öğretmenleri ne tür eğitimler almış olmalıdır?

 
 
 
 

8. 8)  Özel eğitim öğrencileri hangi tür programlara dahil edilebilir?

 

 
 
 
 

9. 9)  Bir özel eğitim öğrencisi için özel eğitim programı kim tarafından hazırlanır?

 
 
 
 

10. 10)  Özel eğitim öğrencilerinin eğitim masrafları kim tarafından karşılanır?

 
 
 
 

11. 11)  Özel eğitim öğrencilerinin ayrımcılığa uğramasını önlemek için hangi yasal düzenlemeler yapılmıştır?

 
 
 
 

12. 12)  Özel eğitim öğrencileri için hangi tür testler uygulanır?

 
 
 
 

13. 13)  Özel eğitim öğrencileri için hangi tür öğretim materyalleri kullanılabilir?

 
 
 
 

14. 14)  Özel eğitim öğrencilerinin eğitiminde teknolojinin kullanımı nasıldır?

 
 
 
 

15. 15)  Özel eğitim öğrencileri için özel olarak sunulan eğitim hizmetleri nelerdir?

 
 
 
 

16. 16)  Özel eğitim öğrencileri için en uygun öğrenme yöntemi nedir?

 
 
 
 

17. 17)  Özel eğitim öğretmenleri için hangi özellikler önemlidir?

 
 
 
 

18. 18)  Özel eğitim öğretmenleri, öğrencilerinin motivasyonunu artırmak için neler yapabilir?

 
 
 
 

19. 19)  Özel eğitim öğrencileri için hangi tür değerlendirme yöntemleri kullanılır?

 
 
 
 

20. 20)  Özel eğitim öğrencileri için en önemli hedef nedir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.