Mobil Yazılım Geliştirme Kursu – Sertifikalı Eğitim

Yapılan araştırmalar dünyada ve ülkemizde mobil cihaz kullanımının nerelere ulaştığını ortaya koymaktadır. İnsanlar artık bilgisayar üzerinden çalışmak yerine ihtiyacının olduğu birçok konuda mobil deneyim yaşamaktadır. Alışveriş yapma, bilgiye ulaşma, haber okuma ya da internet üzerindeki diğer ihtiyaçlarını mobil cihazlardan giriş yaparak karşılamaktadır. Bu durum da firmalar ve web siteleri için mobil dünyada yer almanın zorunlu hale gelmesine yol açmaktadır. Google bile 2015 yılında yaptığı güncelleme sonrasında web sitelerini sıralarken mobil uyumluluğu ön sıralara geçebilmek için bir kriter olarak açıkladı. Zira Google bu açıkmalayı yapmadan önce UX uzmanları tarafından parmak basılan bir durumdu.

Bu nedenle sektördeki nitelikli birey ihtiyacının karşılanması ve yeni istihdam alanları oluşturmak amacıyla bu kurs verilmeye başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde de bu mesleği yürüten bireylerin artacağı ve bu alandaki ilginin artacağı öngörülmektedir.

Kayıt İçin Kalan Süre

Mobil Yazılım (mobil yazilim gelistirme) Kursu

Mobil Yazılım Geliştirme Kursları

Mobil yazılım geliştirme eğitimi, sizlere tüm işletim sistemlerinden bağımsız olarak Android ve IOS gibi uygulamaları geliştirmenin temel yöntemlerini gösterecektir. Proje oluşturma sürecinden başlayan ve fiziksel olarak uygulamanın cihazlara yüklenmesine kadar olan süreç eğitimimizin temel çıkış noktasıdır. Bu eğitim aynı zamanda uygulamalı bir eğitim olarak görülebilir. Kurs sonunda katılan ziyaretçiler mobil dünyada istedikleri tarzda bir servis hazırlama bilgisine sahip olacaklar.

Eğitimde standart geliştirme araçlarını kullanma, mobil uygulama geliştirme süreçleri, hedeflediğiniz platformların yapısı gibi birçok noktayı öğreneceksiniz. Sizler kullanıcı girişi ve otomatik programlama dışında proje geliştirme, akış şeması ve uygulama konusunda da gerekli bilgileri edineceksniz.

Bu ihtiyaçların karşılanması için bu kurs programı oluşturulurken yeterliliğe dayalı olarak ve modüler şekilde planlanmıştır. Tüm Türkiye’de uzaktan eğitim yöntemiyle bu kursun verilmeye başlanmıştır. Günümüzde popülerleşen bu meslek gelecekte de popülerliğini artıracağı öngörülmektedir.

Kursa Katılmak İçin Gerekli Evraklar

  • Öğrenim Belgesi fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Diploma vb.)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Kimlik Kartı, Pasaport vb.)

Kurs kaydı için zorunlu tutulan belgelerin fotoğraf ya da pdf doküman olarak kopyalarını eğitim danışmanınıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Mobil Yazılım Geliştirme Eğitimi

Eğitim Programı Eğitim uzmanları tarafından tasarlanıp, sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerileri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Dünya genelindeki başarılı örneklere yer verilerek mümkün olduğunca geleceğe yönelik ve yurt dışı geçerliliği olan bir eğitim programı ortaya çıkartılmıştır. Aynı zamanda eğitim programı saatleri Europass’a uygun, seviyeleri ise FOET sistemine göre belirlenmiştir. Eğitim programı, örgün, uzaktan ve karma olacak şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. Kurs programı bireysel ya da kurumsal katılıma açık şekildedir. Bu eğitim programı kişisel gelişim & mesleki eğitim amaçlıdır, kesinlikle iş garantisi vermemektedir. İş garantisi veren eğitim programları için İŞKUR’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eğitim Grupları

Grup İsmi Kontenjan Saatleri Kayıt Durumu
Hafta İçi Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta Sonu Akşam 30 20:00 – 23:00 Aktif
Hafta İçi Gündüz 30 08:00 – 10:00 Aktif
Hafta Sonu Gündüz 30 09:00 – 11:00 Aktif

Eğitimi Sunan

Bu eğitim programı Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Yayıncı Kuruluş

Bu eğitim programının yayın ve dağıtımı MERKEZİ EĞİTİM tarafından yürütülmektedir.

Eğitimin Seviyesi

Kurs programı “Genel Seviye” olarak sunulmaktadır. Kursa katılmak için ön yeterlilik gerektirmemektedir. Katılımcının başarısına göre kursun tamamlanması öngörülmektedir.

Mobil Yazılım Geliştirme Sertifikası

Kurs sürecinin başarı ile tamamlanmasından sonra kursiyerlerimizin ismine düzenlenen ve Üniversite tarafından onaylanan Sertifikaları kursiyerlere elektronik ortamda ulaştırılır. Kursiyerlerimiz isterlerse e-devlet üzerinden sertifika sorgulama adımından da sertifikalarını görüntüleyebilir ya da dijital olarak indirebilirler. Bu işlemlerin tamamı ücretsizdir. Sertifikanızı kaybetmeniz durumunda yeniden e-devlet üzerinden oluşturup kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında kullanacağınız durumlarda Merkezi Eğitim Kurumları tarafından edinmiş olduğunuz tüm sertifikaları e-devletiniz üzerinden istediğiniz dilde indirip kullanabilirsiniz.

Sertifika Örnekleri

Genel görünüş olarak kursiyerlerimize kurs bitiminde sunulan sertifikalarda doğrulanabilir elektronik imza, sertifika kontrol numarası, almış olduğunuz kursa ait detaylar, kimliğinizi kanıtlayacak veriler ve sertifikaların anlık doğrulamasının yapılabilmesi için E-devlet QR ile Blokchain QR barkodları bulunmaktadır. E-devlet QR doğrulaması için “e-Devlet Belge Doğrulama” isimli uygulamayı Blokchain QR doğrulaması için herhangi bir QR okuyucu uygulama kullanabilirsiniz.

Mobil Yazılım (universite onayli ornek sertifika) Kursu

Merkezi Eğitim Kurumları olarak Dijital Doğrulamalı ve E-devlet onaylı sertifika sistemini geliştirerek yalnızca Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 180 Ton kağıt tasarrufu sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Sertifika Geçerliliği

Merkezi Eğitim Kurumları olarak, kursiyerlerimize E-devlette görünen (e-devlete işlenen ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen) resmi ve geçerli sertifikalar sunuyoruz.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanınırlığı ve kabulü yüksek ve denkliği olan Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler kapsamında kursiyerlerimize sunduğumuz sertifikalar Anayasa, Kanun, Tüzük, Yönetmelik, Genelge ve Yönergelere uygun olduğu için resmi ve özel kurumlarda kabul görmektedir. Özellikle yurt dışında kabul görmesi ve doğrulanabilir olması için sertifika üzerine qr code eklenmiştir.

Mobil Yazılım Geliştirme Sınavı

Kurs programını tamamlayan adaylar otomatik olarak kurs tamamlama sınavına tabi tutulurlar. Kurs bitirme sınavlarını uzaktan eğitim sistemimiz tarafından ilgili dersleri tamamlayan kursiyerlerimize tarih ataması yaparak otonom şekilde yürütülmektedir. Size sistemin atamış olduğu gün içerisinde kurs bitirme sınavınızı online şekilde tamamlayabilirsiniz. Toplamda 5 sınav giriş hakkınız bulunmaktadır. 100 puan üzerinden 45 puan almanız sertifika sınavı başarı ile tamamlamanız için yeterlidir.

Mobil Yazılım Geliştirme Sınav Deneme Soruları

Bu kursa ait sınav soruları aşağıdaki gibidir. Kendinizi denemeniz için bedelsiz olarak hazırlanan kaynaklar ilgili ders modülleri kullanılarak hazırlanmıştır. İzinsiz paylaşılması, yayılması, basımı ve çoğaltımı yasaktır. Son soruyu cevapladıktan sonra sonuçları, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebilirsiniz. Başarılar Dileriz. ?

1. 1)  Mobil uygulama geliştirirken hangi programlama dilleri kullanılabilir?

 
 
 
 

2. 2)  Mobil uygulama geliştirirken hangi platformlarda kullanılabilen bir programlama dili kullanılmalıdır?

 
 
 
 

3. 3)  Hangi yazılım geliştirme aracı, iOS uygulama geliştirme için en çok kullanılan araçlardan biridir?

 
 
 
 

4. 4)  Hangi yazılım geliştirme aracı, Android uygulama geliştirme için en çok kullanılan araçlardan biridir?

 
 
 
 

5. 5)  Hangi mobil uygulama geliştirme yaklaşımı, birden çok platformda uygulama geliştirmek için kullanılır?

 
 
 
 

6. 6)  Mobil uygulama geliştirirken, uygulamanın hangi özelliği kullanıcı deneyimi için önemlidir?

 
 
 
 

7. 7)  Hangi mobil uygulama geliştirme yaklaşımı, bir web sitesi veya web uygulaması gibi görünen uygulamalar için kullanılır?

 
 
 
 

8. 8)  Mobil uygulama geliştirirken, uygulamanın hangi özelliği cihazın pil ömrü için önemlidir?

 
 
 
 

9. 9)  Mobil uygulama geliştirirken, hangi özellikler kullanıcının kişisel verilerinin korunması için önemlidir?

 
 
 
 

10. 10)  Mobil uygulama geliştirirken, hangi yaklaşım kullanıcı geri bildirimlerini toplamak için kullanılır?

 
 
 
 

11. 11)  Hangi veritabanı yönetim sistemi, mobil uygulama geliştirirken sıklıkla kullanılır?

 
 
 
 

12. 12)  Mobil uygulama geliştirirken, uygulamanın hangi özelliği performans için önemlidir?

 
 
 
 

13. 13)  Hangi mobil uygulama geliştirme yaklaşımı, uygulamanın her bir platforma özgü kod yazmasını gerektirir?

 
 
 
 

14. 14)  Mobil uygulama geliştirmek için hangi programlama dilleri kullanılır?

 
 
 
 

15. 15)  Hangi mobil platformlar için uygulama geliştirilebilir?

 
 
 
 

16. 16)  Mobil uygulama geliştirirken hangi araçlar kullanılır?

 
 
 
 

17. 17)  Hangi programlama dili, Android uygulama geliştirme için önerilir?

 
 
 
 

18. 18)  Hangi programlama dili, iOS uygulama geliştirme için önerilir?

 
 
 
 

19. 19)  Hangi hizmet, uygulama verilerini buluta kaydetmek için kullanılır?

 
 
 
 

20. 20)  Uygulama geliştirirken kullanılan şablonlara ne denir?

 
 
 
 

Soru 1 - 20

Kurs Bilgilendirme Formu

Kurslarımız hakkında Ücretsiz, detaylı bilgi edinmek için formumuzu doldurabilirsiniz.
Kurslar konusunda tecrübeli ve uzmanlaşmış eğitim danışmanlarımızın sizlere detaylı bilgi sunması ve yardımcı olabilmesi için formu eksiksiz şekilde ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız yeterlidir.

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız.